BMW 635

Kupé BMW 635 se vyrábí od roku 1978. V Česku jich jezdí 17, 94 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1978–dosud
  • kategorie M1
  • Kupé
  • 4 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 7,7 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,92 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 11 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
BMW
Roky výroby
1978–dosud
Počet míst
4
V provozu v ČR
17 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 647

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s dalšími modely BMW

ModelČástečně způsobiléProhlídek
BMW 635 – 11
BMW 320 D 6,9 % 4 702
BMW 530 D 5,9 % 3 448
BMW X5 5,1 % 3 140
BMW X3 4,6 % 2 426
BMW X1 3,7 % 1 611

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 11 pravidelných technických prohlídek aut BMW 635 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.

  • 17 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 94 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 11 0,0 % −7,7 0,00 % −0,92 25,5 let 191 768 km
2025 6 0,0 % −8,1 0,00 % −1,13 27,8 let 210 245 km
2024 9 11,1 % +3,2 0,00 % −1,06 23,6 let 219 190 km
2023 29 6,9 % +0,2 3,45 % +2,57 21,4 let 221 109 km
2022 41 2,4 % −4,5 0,00 % −0,88 19,3 let 218 243 km
2021 48 4,2 % −1,9 0,00 % −1,01 20,3 let 213 870 km
2020 40 2,5 % −4,5 0,00 % −0,79 18,9 let 201 008 km
2019 60 6,7 % −0,6 0,00 % −0,55 18,2 let 202 234 km
2018 52 7,7 % +1,1 0,00 % −1,15 18,1 let 195 786 km
2017 47 6,4 % −0,1 0,00 % −1,20 16,8 let 173 680 km
2016 53 3,8 % −3,0 0,00 % −1,49 16,3 let 169 613 km
2015 49 2,0 % −3,4 0,00 % −1,71 15,6 let 170 830 km
2014 54 5,6 % +0,6 0,00 % −2,05 14,6 let 158 889 km
2013 42 0,0 % −4,8 0,00 % −1,80 11,4 let 144 408 km
2012 45 2,2 % −2,9 0,00 % −2,71 12,4 let 138 027 km
2011 30 3,3 % −1,9 0,00 % −4,17 14,4 let 170 655 km
2010 16 6,3 % +0,2 0,00 % −5,17 13,8 let 151 230 km
2009 13 0,0 % −7,3 0,00 % −6,98 19,3 let 211 968 km
2008 2 0,0 % −11,6 0,00 % −9,28 23,0 let 255 400 km

Vozový park v ČR

V provozu
17
z 24 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
0 / 7
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
87,5 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje BMW 635

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 755 mm 4 700–4 860
Šířka 1 725 mm 1 680–1 855
Výška 1 365 mm 1 345–1 430
Rozvor 2 630 mm 2 626–2 832
Míst k sezení 4 –
Provozní hmotnost 1 550 kg 1 430–1 725
Největší přípustná hmotnost 1 850 kg 1 850–2 100
Brzděný přívěs 1 600 kg 1 200–1 800
Nejvyšší rychlost 225 km/h 192–255
Spotřeba kombinovaná 8,8 l/100 km 6,9–11,4
CO₂ kombinovaně 183 g/km 183–213
Hluk za jízdy 76,0 dB(A) 71,0–82,0

Karoserie

  • AD KUPÉ 38 %
  • AA SEDAN 15 %
  • KUPÉ 7,7 %
  • KUPÉ 2DV. 7,7 %
  • TUDOR 2DV. 7,7 %
  • KUPÉ SAMON. 2DV. 7,7 %
  • KUPÉ SAMON. 3DV. 7,7 %
  • SEDAN SAMON. 2DV. 7,7 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 1 60 %
  • EURO 2 40 %

Pneumatiky

  • 225/50 R16 25 %
  • 235/45 R17 25 %
  • 245/50 R17 25 %
  • 205/55 R16 13 %
  • 205/70 R14 13 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 94 %
  • ano 5,9 %

Barva

  • ČERNÁ 18 %
  • BÍLÁ 12 %
  • MODRÁ 12 %
  • ŠEDÁ 12 %
  • MODRÁ-METAL 12 %
  • ZELENÁ 5,9 %
  • ŠEDÁ-METAL 5,9 %
  • ČERNÁ-METAL 5,9 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy BMW 635 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
WBAEA710 306 D5 41 %, 306D5 24 %, 286EC 3 %, 286 EC 2 % 1984–2011 181 26 0,0 % −8,9 0,00 % −0,76
WBAEC710 346EA 22 %, 346 EB 11 %, 346EB 9 %, 346 EA 5 % 1981–2008 76 13 0,0 % −6,9 0,00 % −1,02
WBAEB710 306 D5 49 %, 306D5 37 % 2007–2009 43 8 0,0 % −9,3 0,00 % −0,79
WBAEC810 346EA 24 %, 346 EA 9 %, 326EZ 6 %, 34 6E B 6 % 1977–2003 34 7 0,0 % −6,9 0,00 % −1,02
WBAEC610 346KB 18 %, 346 KB 14 %, 346 KA 11 %, 346KA 11 % 1979–2002 28 7 0,0 % −6,9 0,00 % −1,02

Časté otázky

Jak BMW 635 dopadá na STK?

Z 11 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 7,7 % částečně způsobilých, BMW 635 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely BMW