MERCEDES-BENZ ML 420

Kombi MERCEDES-BENZ ML 420 se vyrábí od roku 2007. V Česku jich jezdí 3, 100 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 2007–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 9,2 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,79 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 8 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2007–dosud
Počet míst
5
V provozu v ČR
3 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 536

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s dalšími modely MERCEDES-BENZ

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ ML 420 – 8
MERCEDES-BENZ V 3,6 % 1 740
MERCEDES-BENZ C 220 7,9 % 1 686
MERCEDES-BENZ B 180 6,0 % 1 318
MERCEDES-BENZ VITO TOURER 4,8 % 1 168
MERCEDES-BENZ C 200 6,0 % 1 077

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 8 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ ML 420 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 3 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 100 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 8 0,0 % −9,2 0,00 % −0,79 17,9 let 249 990 km
2025 7 0,0 % −10,0 0,00 % −0,86 17,0 let 284 518 km
2024 6 0,0 % −9,5 0,00 % −0,93 16,5 let 294 259 km
2023 36 16,7 % +9,1 0,00 % −0,72 14,9 let 292 964 km
2022 36 13,9 % +6,2 0,00 % −0,70 14,1 let 271 759 km
2021 51 2,0 % −4,7 1,96 % +1,26 13,1 let 274 639 km
2020 36 5,6 % −1,5 0,00 % −0,59 12,1 let 261 771 km
2019 56 5,4 % −1,9 0,00 % −0,41 11,1 let 241 897 km
2018 33 9,1 % +2,7 0,00 % −0,65 10,1 let 234 853 km
2017 54 7,4 % +1,8 0,00 % −0,67 9,0 let 217 300 km
2016 32 6,3 % +0,9 0,00 % −0,67 8,1 let 208 480 km
2015 48 6,3 % +1,8 0,00 % −0,82 7,1 let 182 260 km
2014 33 3,0 % −0,9 0,00 % −0,85 6,1 let 182 350 km
2013 40 5,0 % +0,9 0,00 % −0,80 5,2 let 151 829 km
2012 25 4,0 % +0,4 0,00 % −1,13 3,9 let 123 694 km
2011 22 9,1 % +5,5 0,00 % −1,82 4,1 let 123 346 km
2010 11 0,0 % −3,6 0,00 % −2,12 2,7 let 77 181 km
2009 1 0,0 % −5,3 0,00 % −3,27 7,0 let 165 000 km
2008 1 0,0 % −3,1 0,00 % −1,64 3,0 let 101 942 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2019
2007 – – – – 6,1 % (12 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2007; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2019
2007 6,1 %

Vozový park v ČR

V provozu
3
z 3 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
0 / 0
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
100 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MERCEDES-BENZ ML 420

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 781 mm 4 781–4 871
Šířka 1 890 mm 1 890–1 960
Výška 1 735 mm 1 735–1 884
Rozvor 2 915 mm –
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 2 315 kg 2 240–2 315
Největší přípustná hmotnost 2 950 kg –
Brzděný přívěs 3 500 kg –
Nejvyšší rychlost 235 km/h –
Spotřeba kombinovaná 10,6 l/100 km 10,6–11,3
CO₂ kombinovaně 279 g/km 279–299
Hluk za jízdy 72,0 dB(A) –

Karoserie

  • AC KOMBI 100 %

Pohon

  • 4×4 100 %

Emisní norma

  • EURO 4 100 %

Pneumatiky

  • 255/50 R19 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ano 67 %
  • ne 33 %

Barva

  • ČERNÁ 67 %
  • HNĚDÁ 33 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ ML 420 dopadá na STK?

Z 8 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,2 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ ML 420 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ