MERCEDES-BENZ S 450

Sedan MERCEDES-BENZ S 450 se vyrábí od roku 2006. V Česku jich jezdí 388, 27 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,6 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 8,1 roku a 147 791 km.

  • 2006–dosud
  • kategorie M1
  • Sedan
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 98 %
  • Částečně způsobilé 2,0 % stejně stará vozidla 4,7 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,22 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 49 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2006–dosud
Počet míst
4–5
V provozu v ČR
388 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 548

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ S 450 2,0 % 49
VOLKSWAGEN TRANSPORTER 7,7 % 9 584
AUDI A6 5,4 % 9 106
VOLKSWAGEN MULTIVAN 5,8 % 6 796
BMW X5 4,9 % 5 758
RENAULT TRAFIC 8,6 % 3 809

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 49 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ S 450 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,6 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,22 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 388 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 27 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 49 2,0 % −2,6 0,00 % −0,22 8,1 let 147 791 km
2025 58 0,0 % −6,1 0,00 % −0,39 9,7 let 167 478 km
2024 52 1,9 % −2,3 0,00 % −0,21 6,3 let 120 292 km
2023 47 4,3 % −1,4 0,00 % −0,46 10,6 let 201 192 km
2022 53 0,0 % −4,0 0,00 % −0,23 6,4 let 125 324 km
2021 36 5,6 % −0,4 2,78 % +2,20 11,3 let 206 657 km
2020 17 0,0 % −7,0 0,00 % −0,59 12,0 let 211 533 km
2019 34 11,8 % +4,8 0,00 % −0,38 10,4 let 252 913 km
2018 21 9,5 % +3,3 0,00 % −0,64 10,0 let 201 012 km
2017 30 6,7 % +1,3 0,00 % −0,61 8,5 let 189 183 km
2016 19 5,3 % −0,1 0,00 % −0,66 8,1 let 193 509 km
2015 27 3,7 % −0,5 0,00 % −0,73 6,6 let 153 454 km
2014 19 0,0 % −3,8 0,00 % −0,82 6,1 let 153 405 km
2013 33 6,1 % +2,1 0,00 % −0,78 4,9 let 114 322 km
2012 19 10,5 % +6,9 0,00 % −1,15 4,3 let 162 906 km
2011 18 0,0 % −3,3 0,00 % −1,55 3,5 let 96 080 km
2010 12 0,0 % −3,0 0,00 % −1,59 3,2 let 95 557 km
2009 4 0,0 % −6,1 0,00 % −3,55 1,8 let 54 446 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2024
2018 0,0 % 3,3 % – – 3,3 % (6 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2006; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2024STK 2022
2018 3,3 % 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
388
z 477 registrovaných celkem
Zaniklo
1
0,2 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
71 / 17
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
27,7 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2006; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MERCEDES-BENZ S 450

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 5 155 mm 5 051–5 320
Šířka 1 954 mm 1 871–1 954
Výška 1 504 mm 1 424–1 505
Rozvor 3 035 mm 2 945–3 216
Míst k sezení 5 4–5
Provozní hmotnost 2 075 kg 1 995–2 165
Největší přípustná hmotnost 2 795 kg 2 555–2 825
Brzděný přívěs 2 100 kg –
Nejvyšší rychlost 250 km/h –
Spotřeba kombinovaná 8,2 l/100 km 7,3–11,0
CO₂ kombinovaně 187 g/km 167–219
Hluk za jízdy 71,0 dB(A) 66,0–72,0

Karoserie

  • AA SEDAN 83 %
  • AD KUPÉ 10 %
  • SEDAN 5,8 %

Pohon

  • 4×4 88 %
  • jedna náprava 12 %

Emisní norma

  • EURO 6 94 %
  • EURO 4 2,8 %
  • EURO 5 1,9 %

Pneumatiky

  • 245/40 R20 22 %
  • 245/45 R19 16 %
  • 255/40 R20 16 %
  • 255/45 R19 12 %
  • 245/50 R18 9,4 %
  • 255/35 R21 7,9 %
  • 255/35 R20 7,2 %
  • 235/55 R17 3,6 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 93 %
  • ano 7,1 %

Barva

  • ČERNÁ 60 %
  • ŠEDÁ 15 %
  • BÍLÁ 6,4 %
  • MODRÁ 4,3 %
  • ZELENÁ 4,3 %
  • ČERVENÁ 3,6 %
  • ČERNÁ-METAL 2,9 %
  • ŠEDÁ-METAL 2,1 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy MERCEDES-BENZ S 450 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
WDD22205 256930 61 %, 276960 7 %, 256 930 2 %, 256.930 2 % 2018–2020 46 9 0,0 % −4,2 0,00 % −0,13
WDD22215 256930 61 %, 256 930 5 %, 256.930 2 %, 276.960 2 % 2017–2020 41 13 7,7 % +4,1 0,00 % −0,11

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ S 450 dopadá na STK?

Z 49 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,7 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ S 450 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ