MERCEDES-BENZ V 250

Víceúčelové vozidlo MERCEDES-BENZ V 250 se vyrábí od roku 2014. V Česku jich jezdí 1 513, 22 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,3 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 9,5 roku a 216 959 km.

  • 2014–dosud
  • kategorie M1
  • Víceúčelové vozidlo
  • 8 míst
MERCEDES-BENZ V 250 – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 95,9 %
  • Částečně způsobilé 3,9 % stejně stará vozidla 5,2 %
  • Nezpůsobilé 0,17 % stejně stará vozidla 0,23 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 591 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 0,5
  • Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 0,5
  • Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 0,3
  • Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 0,3

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2014–dosud
Počet míst
6–8
V provozu v ČR
1 513 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 4 685

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 216 959 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu0,5
  2. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla0,5
  3. Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy0,3
  4. Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu0,3
  5. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,2

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ V 250 3,9 % 591
VOLKSWAGEN MULTIVAN 5,8 % 6 796
BMW X5 4,9 % 5 758
VOLKSWAGEN TOUAREG 4,6 % 4 123
RENAULT TRAFIC 8,6 % 3 809
MERCEDES-BENZ VITO 7,3 % 3 072

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 591 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ V 250 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,3 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,17 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 1 513 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 22 % dovezených ojetých.
  • Průměrný stav tachometru ve stáří 10 let: 227 475 km.
  • Nejčastější vážná závada: Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu (0,5 na 100 prohlídek).
  • Nesrovnalost ve stavu tachometru: 0 % vozů (všechna osobní auta 0,2 %).

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 591 3,9 % −1,3 0,17 % −0,06 9,5 let 216 959 km
2025 624 5,4 % 0,0 0,16 % −0,06 8,8 let 196 583 km
2024 747 5,1 % +0,4 0,00 % −0,20 7,6 let 182 541 km
2023 518 3,1 % −0,5 0,39 % +0,24 6,9 let 160 400 km
2022 681 2,1 % −1,1 0,00 % −0,10 5,6 let 142 114 km
2021 493 3,9 % +0,9 0,00 % −0,11 4,9 let 122 162 km
2020 615 4,1 % +1,2 0,16 % +0,08 3,7 let 104 575 km
2019 330 3,9 % +1,0 0,00 % −0,06 3,4 let 94 643 km
2018 78 2,6 % −0,4 0,00 % −0,09 3,5 let 102 178 km
2017 7 0,0 % −3,0 0,00 % −0,19 1,6 let 65 020 km
2016 1 0,0 % −3,7 0,00 % −0,13 1,0 let 71 555 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých aut MERCEDES-BENZ V 250 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2018 – 11,1 % 2,6 % – 2,6 % (8 let)
2017 4,5 % 2,1 % 5,1 % – 5,6 % (9 let)
2016 4,1 % 2,0 % 5,2 % 4,0 % 4,0 % (10 let)
2015 3,9 % 3,1 % 2,9 % 6,2 % 3,2 % (11 let)
2014 1,4 % 4,6 % 3,3 % 1,6 % 4,3 % (12 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2014; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020STK 2019STK 2018
2018 2,6 % 11,1 %
2017 5,6 % 5,1 % 4,8 % 2,1 % 4,5 %
2016 4,0 % 5,3 % 5,2 % 4,8 % 2,0 % 3,3 % 4,1 %
2015 3,2 % 6,2 % 4,7 % 2,9 % 1,4 % 3,1 % 3,0 % 3,9 %
2014 4,3 % 2,3 % 1,6 % 2,9 % 3,3 % 10,0 % 4,6 % 1,4 %

Nesrovnalosti v nárůstu počtu km

S nesrovnalostí
0 %
0 z 220 vozů
Stejné ročníky: všechna osobní auta
0,18 %
o 0,18 p. b. méně

Podle ročníku

Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.

Vozový park v ČR

V provozu
1 513
z 1 675 registrovaných celkem
Zaniklo
1
0,1 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
152 / 9
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
23 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2014; 2 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MERCEDES-BENZ V 250

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 5 140 mm 4 895–5 140
Šířka 1 928 mm –
Výška 1 874 mm 1 863–1 883
Rozvor 3 200 mm –
Míst k sezení 8 6–8
Provozní hmotnost 2 145 kg 2 145–2 395
Největší přípustná hmotnost 3 050 kg 3 050–3 200
Brzděný přívěs 2 500 kg 2 000–2 500
Nejvyšší rychlost 199 km/h 199–206
Spotřeba kombinovaná 6,7 l/100 km 6,0–6,7
CO₂ kombinovaně 177 g/km 157–177
Hluk za jízdy 71,0 dB(A) 71,0–74,0

Karoserie

  • AF VÍCEÚČELOVÉ VOZIDLO 60 %
  • AC KOMBI 40 %

Pohon

  • 4×4 55 %
  • jedna náprava 45 %

Emisní norma

  • EURO 6 85 %
  • EURO 5 15 %

Pneumatiky

  • 245/45 R19 40 %
  • 225/55 R17 35 %
  • 245/45 R18 25 %

Tažné zařízení v TP

  • ano 80 %
  • ne 20 %

Barva

  • ČERNÁ 40 %
  • BÍLÁ 30 %
  • ŠEDÁ 15 %
  • HNĚDÁ 10 %
  • ČERVENÁ 5,0 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 0,5 na 100 prohlídek
    Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). (0.3.1.2, 0. identifikace vozidla)
  2. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 0,5 na 100 prohlídek
    Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  3. Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 0,3 na 100 prohlídek
    Brzdový kotouč nadměrně zkorodovaný (hloubková koroze) - poškozená funkční plocha zjevně přesahuje 1/5 její šířky. (1.1.14.1.2, 1. brzdové zařízení)
  4. Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 0,3 na 100 prohlídek
    Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  5. Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,2 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá směrová svítilna. (4.4.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  6. Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 0,2 na 100 prohlídek
    Brzdový kotouč s rýhami. (1.1.14.1.4, 1. brzdové zařízení)
  7. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,2 na 100 prohlídek
    Zjištění z OBD značí zjevně nesprávnou funkci / nekompatibilní softwarová verze / s vozidlem nelze navázat komunikaci. (8.2.2.2.1.4, 8. obtěžování okolí)
  8. Brzdový buben nebo kotouč nadměrně opotřebený, zkorodovaný, rýhovaný nebo s nadměrnými trhlinami nebo lomy 0,2 na 100 prohlídek
    Brzdový buben nebo kotouč zjevně nadměrně opotřebený (zeslabený). (1.1.14.1.3, 1. brzdové zařízení)
  9. Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole 0,2 na 100 prohlídek
    Nadměrná prodleva brzdného účinku na některém kole. (1.2.1.4, 1. brzdové zařízení)
  10. Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené 0,2 na 100 prohlídek
    Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m-1. (8.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)

Závady u pravidelných prohlídek aut MERCEDES-BENZ V 250 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ V 250 dopadá na STK?

Z 591 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,17 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 5,2 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ V 250 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ