MERCEDES-BENZ ML 250

MERCEDES-BENZ ML 250 se vyrábí od roku 2011. V Česku jich jezdí 195, 50 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 4,5 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 12,6 roku a 235 116 km.

  • 2011–dosud
  • kategorie M1

Výsledky STK

  • Způsobilé 97,5 %
  • Částečně způsobilé 2,5 % stejně stará vozidla 7,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,4 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 79 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled 1,3
  • Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít 1,3

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2011–dosud
V provozu v ČR
195 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 796

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled1,3
  2. Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít1,3

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely MERCEDES-BENZ

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ ML 250 2,5 % 79
MERCEDES-BENZ VITO 7,3 % 3 072
MERCEDES-BENZ C 220 7,2 % 2 641
MERCEDES-BENZ V 4,2 % 2 424
MERCEDES-BENZ E 220 5,9 % 2 350
MERCEDES-BENZ B 180 5,7 % 1 759

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 79 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ ML 250 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 4,5 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,40 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 195 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 50 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled (1,3 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 79 2,5 % −4,5 0,00 % −0,40 12,6 let 235 116 km
2025 80 5,0 % −2,1 0,00 % −0,38 11,2 let 220 699 km
2024 103 6,8 % +0,2 0,00 % −0,40 10,6 let 201 561 km
2023 72 4,2 % −0,7 0,00 % −0,27 9,1 let 191 609 km
2022 87 3,4 % −1,6 0,00 % −0,26 8,7 let 176 991 km
2021 61 1,6 % −2,3 0,00 % −0,23 7,1 let 158 498 km
2020 89 3,4 % −1,0 0,00 % −0,20 6,7 let 147 053 km
2019 58 3,4 % −0,3 0,00 % −0,11 5,1 let 128 066 km
2018 85 2,4 % −1,0 0,00 % −0,17 4,5 let 111 465 km
2017 35 5,7 % +2,6 0,00 % −0,20 4,1 let 113 406 km
2016 40 2,5 % −0,6 0,00 % −0,19 3,5 let 96 653 km
2015 6 16,7 % +14,0 0,00 % −0,18 2,5 let 74 668 km
2014 1 0,0 % −3,2 0,00 % −0,40 2,0 let 26 822 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2014 2,8 % 2,9 % – 5,3 % –
2012 2,9 % 2,6 % 2,9 % 2,5 % 3,3 % (14 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2011; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2024STK 2022STK 2020STK 2018STK 2016
2014 5,3 % 2,9 % 2,8 %
2012 3,3 % 8,1 % 2,5 % 2,9 % 2,6 % 2,9 %

Vozový park v ČR

V provozu
195
z 254 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
53 / 6
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
46,5 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. V poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180° překážka, která významně narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled 1,3 na 100 prohlídek
    Překážka v poli přímého výhledu řidiče směrem dopředu v úhlu 180°, která narušuje jeho výhled dopředu či do stran nebo sledování zařízení pro nepřímý výhled. (3.1.1.1, 3. výhledy)
  2. Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít 1,3 na 100 prohlídek
    Vyražené identifikační číslo / výrobní číslo vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) chybí, nebo je nelze najít. (0.2.1.1, 0. identifikace vozidla)

Závady u pravidelných prohlídek aut MERCEDES-BENZ ML 250 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ ML 250 dopadá na STK?

Z 79 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 7,1 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ ML 250 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ