MERCEDES-BENZ GLE 250

MERCEDES-BENZ GLE 250 se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 194, 25 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3,3 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 8,6 roku a 162 649 km.

  • 2015–dosud
  • kategorie M1

Výsledky STK

  • Způsobilé 98,5 %
  • Částečně způsobilé 1,5 % stejně stará vozidla 4,8 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,18 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 65 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 1,5
  • Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené 1,5
  • Nebezpečí požáru z důvodu hromadění paliva nebo maziva nebo jiného hořlavého materiálu v motorovém prostoru nebo palivové potrubí nebo nádrž je nedostatečně tepelně chráněna od výfukového systému 1,5

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2015–dosud
V provozu v ČR
194 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 502

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu1,5
  2. Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené1,5
  3. Nebezpečí požáru z důvodu hromadění paliva nebo maziva nebo jiného hořlavého materiálu v motorovém prostoru nebo palivové potrubí nebo nádrž je nedostatečně tepelně chráněna od výfukového systému1,5

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely MERCEDES-BENZ

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ GLE 250 1,5 % 65
MERCEDES-BENZ VITO 7,3 % 3 072
MERCEDES-BENZ C 220 7,2 % 2 641
MERCEDES-BENZ V 4,2 % 2 424
MERCEDES-BENZ E 220 5,9 % 2 350
MERCEDES-BENZ B 180 5,7 % 1 759

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 65 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ GLE 250 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,3 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,18 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 194 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 25 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu (1,5 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 65 1,5 % −3,3 0,00 % −0,18 8,6 let 162 649 km
2025 92 6,5 % +1,7 0,00 % −0,18 7,8 let 136 200 km
2024 92 0,0 % −4,4 0,00 % −0,17 7,0 let 132 319 km
2023 82 3,7 % +0,6 0,00 % −0,11 5,6 let 104 887 km
2022 68 1,5 % −1,4 0,00 % −0,08 4,8 let 101 560 km
2021 52 0,0 % −2,6 0,00 % −0,09 4,0 let 80 435 km
2020 41 0,0 % −2,8 0,00 % −0,07 3,5 let 71 667 km
2019 10 10,0 % +7,4 0,00 % −0,05 3,1 let 95 657 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2017 0,0 % 2,0 % 7,7 % – –
2016 0,0 % 2,3 % 0,0 % 2,9 % 2,9 % (10 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2015; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020
2017 7,7 % 2,0 % 0,0 %
2016 2,9 % 0,0 % 2,3 % 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
194
z 241 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
45 / 2
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
24,9 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 1,5 na 100 prohlídek
    Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
  2. Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené 1,5 na 100 prohlídek
    Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m-1. (8.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
  3. Nebezpečí požáru z důvodu hromadění paliva nebo maziva nebo jiného hořlavého materiálu v motorovém prostoru nebo palivové potrubí nebo nádrž je nedostatečně tepelně chráněna od výfukového systému 1,5 na 100 prohlídek
    Z důvodu hromadění maziva v motorovém prostoru (např. spodní kryt motoru) hrozí nebezpečí vzniku požáru. (6.1.3.7.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)

Závady u pravidelných prohlídek aut MERCEDES-BENZ GLE 250 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ GLE 250 dopadá na STK?

Z 65 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,8 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ GLE 250 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ