MERCEDES-BENZ EQC 400

Kombi MERCEDES-BENZ EQC 400 se vyrábí od roku 2019. V Česku jich jezdí 252, 40 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 5,6 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 4,2 roku a 71 078 km.

  • 2019–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 91,3 %
  • Částečně způsobilé 8,7 % stejně stará vozidla 3,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,07 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 46 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2019–dosud
Palivo
elektřina
Výkon
300 kW
Počet míst
5
V provozu v ČR
252 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 149

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ EQC 400 8,7 % 46
VOLKSWAGEN MULTIVAN 5,8 % 6 796
JEEP GRAND CHEROKEE 7,1 % 2 868
AUDI Q7 3,6 % 2 945
LAND ROVER DISCOVERY 7,1 % 1 343
TOYOTA LAND CRUISER 5,3 % 1 391

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 46 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ EQC 400 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 8,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 5,6 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 252 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 40 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 46 8,7 % +5,6 0,00 % −0,07 4,2 let 71 078 km
2025 60 3,3 % 0,0 0,00 % −0,07 3,9 let 65 347 km
2024 39 7,7 % +4,6 0,00 % −0,07 3,4 let 55 271 km
2023 4 0,0 % −2,1 0,00 % −0,04 3,0 let 71 897 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2025
2021 2,3 % – – – 2,3 % (4 let)
2020 9,1 % – – – –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2019; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2025STK 2024
2021 2,3 %
2020 9,1 %

Vozový park v ČR

V provozu
252
z 314 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
52 / 10
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
35,7 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MERCEDES-BENZ EQC 400

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 774 mm –
Šířka 1 923 mm –
Výška 1 625 mm –
Rozvor 2 873 mm –
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 2 495 kg –
Největší přípustná hmotnost 2 940 kg –
Brzděný přívěs 1 800 kg –
Nejvyšší rychlost 180 km/h –
Spotřeba kombinovaná 5,4 l/100 km –
CO₂ kombinovaně 144 g/km –
Spotřeba elektřiny 233 Wh/km 216–240
Dojezd na elektřinu 408 km 397–431
Hluk za jízdy 68,0 dB(A) 67,0–68,0

Karoserie

  • AC KOMBI 100 %

Pohon

  • 4×4 100 %
  • jedna náprava 0,4 %

Emisní norma

  • EURO 6 98 %
  • EURO 5 1,7 %

Pneumatiky

  • 235/55 R19 46 %
  • 235/50 R20 33 %
  • 235/45 R21 21 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 50 %
  • ano 50 %

Barva

  • ŠEDÁ 43 %
  • ČERNÁ 21 %
  • BÍLÁ 19 %
  • MODRÁ 14 %
  • ČERVENÁ 3,2 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Motorizace

Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech osobních aut stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.

MotorGeneraceVýkonObjemPalivo V provozuProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Nájezd
A1:EM0016; A2:EM0021 – 300 kW (408 k) – elektřina 143 27 – – – – 74 863 km
A1:EM0016; A2:EM0021 – 300 kW (408 k) – elektřina, elektro 54 6 – – – – 57 717 km

Technické údaje motorizací

MotorVýkonSpotřebaCO₂Max. rychlost HmotnostBrzděný přívěsEmisePohon 4×4
A1:EM0016; A2:EM0021 300 kW – – 180 km/h 2 495 kg 1 800 kg EURO 6 100 %
A1:EM0016; A2:EM0021 300 kW 233 Wh/km – 180 km/h 2 495 kg 1 800 kg EURO 6 100 %

Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ EQC 400 dopadá na STK?

Z 46 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 8,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,1 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ EQC 400 tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ