MERCEDES-BENZ C 280
Sedan MERCEDES-BENZ C 280 se vyrábí od roku 1993. V Česku jich jezdí 138, 75 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 9,1 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 20,7 roku a 225 410 km.
- 1993–dosud
- kategorie M1
- Sedan
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 100 %
- Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 9,1 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,9 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 41 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- MERCEDES-BENZ
- Roky výroby
- 1993–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 138 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 746Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MERCEDES-BENZ C 280 | 0,0 % | 41 |
| VOLKSWAGEN PASSAT | 6,8 % | 48 403 |
| ŠKODA SUPERB | 5,5 % | 54 034 |
| FORD MONDEO | 8,6 % | 17 808 |
| VOLKSWAGEN TOURAN | 7,3 % | 24 846 |
| RENAULT MEGANE SCENIC | 8,9 % | 10 386 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 41 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ C 280 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 9,1 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,90 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.
- 138 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 75 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 41 | 0,0 % | −9,1 | 0,00 % | −0,90 | 20,7 let | 225 410 km |
| 2025 | 47 | 6,4 % | −3,5 | 0,00 % | −0,94 | 18,9 let | 217 508 km |
| 2024 | 50 | 6,0 % | −3,3 | 0,00 % | −1,10 | 19,4 let | 221 970 km |
| 2023 | 44 | 2,3 % | −5,3 | 0,00 % | −0,89 | 17,7 let | 213 258 km |
| 2022 | 39 | 7,7 % | −0,1 | 0,00 % | −0,85 | 16,3 let | 210 722 km |
| 2021 | 44 | 4,5 % | −2,4 | 0,00 % | −0,97 | 15,9 let | 216 548 km |
| 2020 | 37 | 2,7 % | −5,0 | 2,70 % | +1,87 | 15,5 let | 215 187 km |
| 2019 | 44 | 4,5 % | −3,5 | 0,00 % | −0,65 | 13,8 let | 194 635 km |
| 2018 | 37 | 0,0 % | −7,6 | 0,00 % | −1,12 | 13,9 let | 203 331 km |
| 2017 | 37 | 8,1 % | +1,0 | 0,00 % | −1,19 | 12,9 let | 182 377 km |
| 2016 | 45 | 4,4 % | −3,2 | 2,22 % | +0,75 | 12,9 let | 192 713 km |
| 2015 | 40 | 7,5 % | +1,4 | 0,00 % | −1,48 | 10,6 let | 172 478 km |
| 2014 | 42 | 11,9 % | +5,6 | 0,00 % | −2,00 | 11,8 let | 184 427 km |
| 2013 | 46 | 4,3 % | −1,7 | 0,00 % | −1,95 | 10,0 let | 166 633 km |
| 2012 | 49 | 2,0 % | −4,6 | 2,04 % | −0,90 | 10,6 let | 179 568 km |
| 2011 | 38 | 5,3 % | −0,8 | 0,00 % | −4,04 | 10,4 let | 171 735 km |
| 2010 | 39 | 10,3 % | +3,9 | 2,56 % | −1,67 | 9,7 let | 194 509 km |
| 2009 | 26 | 7,7 % | +1,1 | 3,85 % | −0,58 | 10,1 let | 181 025 km |
| 2008 | 1 | 0,0 % | −8,5 | 0,00 % | −6,44 | 13,0 let | 177 842 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MERCEDES-BENZ C 280
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 487 mm | 4 487–4 721 |
| Šířka | 1 720 mm | 1 720–1 800 |
| Výška | 1 447 mm | 1 385–1 500 |
| Rozvor | 2 760 mm | 2 690–2 760 |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 1 575 kg | 1 415–1 615 |
| Největší přípustná hmotnost | 1 970 kg | 1 910–2 145 |
| Brzděný přívěs | 1 800 kg | 1 500–1 800 |
| Nejvyšší rychlost | 246 km/h | 227–250 |
| Spotřeba kombinovaná | 9,4 l/100 km | 9,4–11,1 |
| CO₂ kombinovaně | 224 g/km | 219–236 |
| Hluk za jízdy | 72,0 dB(A) | 70,0–76,0 |
Karoserie
- AA SEDAN 48 %
- SEDAN 20 %
- AC KOMBI 20 %
- OSOBNÍ KOMBI 4,7 %
- KOMBI 3,5 %
- SEDAN 4DV. 1,2 %
- SEDAN SAMON. 4DV. 1,2 %
- SEDAN 4DV.SAMONOSNÁ 1,2 %
Pohon
- jedna náprava 95 %
- 4×4 4,8 %
Emisní norma
- EURO 4 62 %
- EURO 2 22 %
- EURO 1 12 %
- EURO 5 4,0 %
Pneumatiky
- 205/55 R16 44 %
- 195/65 R15 36 %
- 225/45 R17 14 %
- 225/40 R18 5,8 %
Tažné zařízení v TP
- ne 79 %
- ano 21 %
Barva
- ŠEDÁ 34 %
- ČERNÁ 21 %
- MODRÁ 10 %
- ČERNÁ-METAL 8,1 %
- ŠEDÁ-METAL 5,8 %
- HNĚDÁ 3,5 %
- STŘÍBRNÁ-METAL 3,5 %
- BÍLÁ 2,3 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Provedení podle začátku VIN
Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy MERCEDES-BENZ C 280 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.
| Začátek VIN | Motor | Ročníky | Vozů | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
WDB20309 |
272.941 | 2005–2006 | 25 | 2 | 0,0 % | −9,5 | 0,00 % | −0,92 |
Časté otázky
Jak MERCEDES-BENZ C 280 dopadá na STK?
Z 41 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,1 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ C 280 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MERCEDES-BENZ
- VITO7,3 % · 0,49 %
- C 2207,2 % · 0,61 %
- V4,2 % · 0,04 %
- E 2205,9 % · 0,30 %
- B 1805,7 % · 0,51 %
- C 2006,4 % · 0,64 %
- A 1805,1 % · 0,65 %
- GLE 3503,3 % · 0,08 %
- VIANO8,0 % · 0,59 %
- SPRINTER6,2 % · 0,26 %
- E 3504,6 % · 0,19 %
- ML 3504,0 % · 0,35 %
- B 2008,4 % · 0,24 %
- GLC 2202,5 % · 0,00 %
- A 16010,4 % · 1,21 %
- C 1808,7 % · 0,82 %
- E 2006,7 % · 0,41 %
- E 3208,2 % · 0,30 %
- ML 3206,2 % · 0,64 %
- A 1709,2 % · 1,00 %
- GLE 4002,0 % · 0,17 %
- S 3505,1 % · 0,00 %
- V 2503,9 % · 0,17 %
- SLK 2005,9 % · 0,52 %
- A 1506,7 % · 1,33 %
- GLC 2502,2 % · 0,00 %
- E 2506,8 % · 0,60 %
- GLA 2001,7 % · 0,21 %
- ML 27012,6 % · 0,44 %
- C 2504,3 % · 0,00 %
- CLA 2003,2 % · 0,00 %
- GL 3507,1 % · 0,00 %
- E 2705,9 % · 0,49 %
- A 2005,9 % · 0,25 %
- GLK 2204,7 % · 0,00 %
- CITAN10,3 % · 1,00 %
- GLS 4003,3 % · 0,25 %
- GLS 3503,8 % · 0,25 %
- CLS 3507,3 % · 0,26 %
- S 5004,7 % · 0,00 %
- E 3004,9 % · 0,00 %
- CLA 1802,6 % · 0,00 %
- E 4003,1 % · 0,31 %
- GLC 3000,9 % · 0,00 %
- A 14011,1 % · 3,37 %
- E 2806,4 % · 0,00 %
- S 3206,0 % · 0,71 %
- 1904,3 % · 0,00 %
- GLB 2001,8 % · 0,00 %
- GLC 2000,4 % · 0,00 %
- SL 5002,7 % · 0,39 %
- B 1708,9 % · 2,02 %
- C 3004,5 % · 0,00 %
- GLA 2205,7 % · 0,00 %
- S 4005,2 % · 0,00 %
- GLE 4502,6 % · 0,00 %
- V 2207,1 % · 0,47 %
- CLK 20010,5 % · 0,00 %
- CLA 2205,1 % · 0,00 %
- MARCO POLO3,0 % · 0,51 %
- R 3505,3 % · 0,00 %
- SLK 2303,4 % · 1,71 %
- GLA 2501,2 % · 0,00 %
- C 3208,9 % · 0,59 %
- R 3207,1 % · 0,59 %
- GLE 3003,7 % · 0,00 %
- CLK 3205,0 % · 0,62 %
- GLK 3507,9 % · 0,00 %
- ML 2802,7 % · 0,68 %
- CLA 2501,5 % · 0,00 %
- GLK 3206,8 % · 0,00 %
- 3000,8 % · 0,00 %
- AMG G 631,7 % · 0,00 %
- 2006,7 % · 0,00 %
- GL 3202,5 % · 0,00 %
- AMG GLC 432,5 % · 0,00 %
- C 3506,8 % · 0,00 %
- CLS 3205,3 % · 1,77 %
- S 5601,9 % · 0,00 %
- AMG GLE 531,9 % · 0,00 %
- CL 5005,8 % · 0,00 %
- 25010,7 % · 0,97 %
- AMG C 436,8 % · 0,00 %
- S 5802,0 % · 0,00 %
- SLK 3508,0 % · 0,00 %
- C 2707,4 % · 1,05 %
- AMG E 535,3 % · 0,00 %
- GLB 2501,1 % · 0,00 %
- B 1505,4 % · 2,15 %
- A 2502,2 % · 0,00 %
- G 5001,1 % · 0,00 %
- CLK 27013,1 % · 0,00 %
- GLK 2506,0 % · 0,00 %
- CLS 4001,2 % · 0,00 %
- VANEO15,9 % · 0,00 %
- E 5002,5 % · 0,00 %
- ML 2502,5 % · 0,00 %
- 2305,4 % · 0,00 %
- B 16011,1 % · 1,39 %
- GLC 3502,8 % · 0,00 %
- B 2205,6 % · 0,00 %
- CLK 2304,2 % · 1,41 %
- GL 4502,8 % · 1,41 %
- SL 3505,7 % · 0,00 %
- G 3504,3 % · 0,00 %
- GL 5001,5 % · 0,00 %
- E 2409,0 % · 1,49 %
- GLB 2201,5 % · 0,00 %
- GL 42010,8 % · 0,00 %
- GLC 4007,7 % · 0,00 %
- GLE 2501,5 % · 0,00 %
- A 2203,3 % · 0,00 %
- AMG A 450,0 % · 0,00 %
- AMG C 630,0 % · 0,00 %
- GLA 1801,8 % · 0,00 %
- AMG S 631,8 % · 0,00 %
- GLS 5003,6 % · 0,00 %
- AMG CLA 451,9 % · 0,00 %
- ML 5005,8 % · 0,00 %
- G 4002,0 % · 0,00 %
- AMG GLE 434,1 % · 0,00 %
- S 4502,0 % · 0,00 %
- CLS 5004,2 % · 0,00 %
- EQC 4008,7 % · 0,00 %
- GLS 5800,0 % · 0,00 %
- ML 4008,7 % · 0,00 %
- ML 3002,2 % · 2,22 %
- CLS 4500,0 % · 2,33 %
- 300 CE2,4 % · 0,00 %
- E 4504,8 % · 0,00 %
- C 4000,0 % · 0,00 %
- ML 4209,8 % · 4,88 %
- SL 55AMG7,5 % · 0,00 %
- 2080,0 % · 0,00 %
- 2200,0 % · 0,00 %
- E 2907,7 % · 0,00 %
- 2407,9 % · 0,00 %
- SLK 2507,9 % · 0,00 %
- 1235,4 % · 0,00 %
- A 19010,8 % · 5,41 %
- C 2300,0 % · 0,00 %
- CLK 2208,3 % · 0,00 %
- AMG E 638,6 % · 0,00 %
- AMG E 438,8 % · 0,00 %
- EQA 2500,0 % · 0,00 %
- 1248,7 % · 4,35 %
- C 2408,7 % · 0,00 %
- 2079,1 % · 0,00 %
- AMG GLS 6313,6 % · 0,00 %
- V 2300,0 % · 0,00 %
- 2125,6 % · 0,00 %
- 2805,6 % · 0,00 %
- E 23015,4 % · 0,00 %
- 2119,1 % · 0,00 %
- 3509,1 % · 0,00 %
- MB 10018,2 % · 0,00 %
- 2600,0 % · 0,00 %
- 2100,0 % · 0,00 %