MERCEDES-BENZ AMG A 45

Kombi MERCEDES-BENZ AMG A 45 se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 271, 26 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 3,6 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 5,6 roku a 77 641 km.

  • 2015–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 3,6 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,1 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 58 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2015–dosud
Počet míst
5
V provozu v ČR
271 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 199

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ AMG A 45 0,0 % 58
VOLKSWAGEN TOURAN 7,3 % 24 846
RENAULT MEGANE SCENIC 8,9 % 10 386
ŠKODA YETI 5,2 % 18 578
VOLKSWAGEN TIGUAN 4,3 % 16 984
CITROËN BERLINGO 8,5 % 14 077

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 58 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ AMG A 45 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 3,6 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,10 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 271 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 26 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 58 0,0 % −3,6 0,00 % −0,10 5,6 let 77 641 km
2025 52 5,8 % +2,1 0,00 % −0,09 4,8 let 62 775 km
2024 47 4,3 % +0,7 0,00 % −0,10 4,3 let 70 786 km
2023 16 6,3 % +3,4 0,00 % −0,09 5,2 let 65 502 km
2022 10 10,0 % +7,1 0,00 % −0,08 4,9 let 88 393 km
2021 11 0,0 % −2,3 0,00 % −0,06 3,1 let 54 187 km
2020 5 0,0 % −2,9 0,00 % −0,07 3,6 let 61 638 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2025
2021 6,5 % – – – 6,5 % (4 let)
2020 5,7 % – – – –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2015; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2025STK 2024
2021 6,5 %
2020 5,7 %

Vozový park v ČR

V provozu
271
z 342 registrovaných celkem
Zaniklo
2
0,6 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
52 / 17
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
25,7 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MERCEDES-BENZ AMG A 45

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 384 mm 4 384–4 455
Šířka 1 780 mm 1 780–1 850
Výška 1 455 mm 1 420–1 455
Rozvor 2 699 mm 2 699–2 729
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 1 555 kg 1 555–1 640
Největší přípustná hmotnost 2 050 kg 2 050–2 130
Brzděný přívěs 1 500 kg –
Nejvyšší rychlost 250 km/h 250–270
Spotřeba kombinovaná 7,3 l/100 km 6,9–8,9
CO₂ kombinovaně 171 g/km 162–203
Hluk za jízdy 74,0 dB(A) 70,0–74,0

Karoserie

  • AC KOMBI 98 %
  • BA 2,2 %

Pohon

  • 4×4 100 %

Emisní norma

  • EURO 6 97 %
  • EURO 5 2,6 %

Pneumatiky

  • 235/35 R19 63 %
  • 235/40 R18 21 %
  • 245/35 R19 15 %
  • 245/40 R18 2,1 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ŠEDÁ 29 %
  • ČERNÁ 25 %
  • BÍLÁ 23 %
  • ZELENÁ 10 %
  • ČERVENÁ 6,3 %
  • MODRÁ 4,2 %
  • ŽLUTÁ 2,1 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy MERCEDES-BENZ AMG A 45 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
WDD17605 133980 45 %, 133 980 20 %, 133.980 7 %, 270920 4 % 2015–2018 163 39 7,7 % +2,3 0,00 % −0,23

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ AMG A 45 dopadá na STK?

Z 58 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,6 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ AMG A 45 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ