MERCEDES-BENZ AMG GLE 53
Kombi MERCEDES-BENZ AMG GLE 53 se vyrábí od roku 2019. V Česku jich jezdí 869, 11 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,1 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 4,3 roku a 90 013 km.
- 2019–dosud
- kategorie M1
- Kombi
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 98,1 %
- Částečně způsobilé 1,9 % stejně stará vozidla 3 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,07 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 106 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Celkový prostup světla přes zasklení neodpovídá požadavkům 0,9
- Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům 0,9
- Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům 0,9
- Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 0,9
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MERCEDES-BENZ
- Roky výroby
- 2019–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 869 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 315Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 90 013 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Celkový prostup světla přes zasklení neodpovídá požadavkům0,9
- Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům0,9
- Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům0,9
- Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem0,9
- Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem0,9
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MERCEDES-BENZ AMG GLE 53 | 1,9 % | 106 |
| VOLKSWAGEN MULTIVAN | 5,8 % | 6 796 |
| BMW X5 | 4,9 % | 5 758 |
| VOLKSWAGEN TOUAREG | 4,6 % | 4 123 |
| MERCEDES-BENZ VITO | 7,3 % | 3 072 |
| JEEP GRAND CHEROKEE | 7,1 % | 2 868 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 106 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ AMG GLE 53 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,1 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.
- 869 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 11 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Celkový prostup světla přes zasklení neodpovídá požadavkům (0,9 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 106 | 1,9 % | −1,1 | 0,00 % | −0,07 | 4,3 let | 90 013 km |
| 2025 | 130 | 5,4 % | +2,3 | 0,77 % | +0,70 | 3,5 let | 79 550 km |
| 2024 | 74 | 2,7 % | −0,3 | 0,00 % | −0,07 | 3,3 let | 76 485 km |
| 2023 | 5 | 0,0 % | −2,2 | 0,00 % | −0,05 | 3,2 let | 98 107 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut MERCEDES-BENZ AMG GLE 53 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 0,0 % | – | – | – | 0,0 % (4 let) |
| 2021 | 6,0 % | – | – | – | – |
| 2020 | 1,5 % | 4,1 % | – | – | 4,1 % (6 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2019; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 |
|---|---|---|---|
| 2022 | 0,0 % | ||
| 2021 | 6,0 % | ||
| 2020 | 4,1 % | 1,5 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MERCEDES-BENZ AMG GLE 53
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 954 mm | – |
| Šířka | 2 022 mm | – |
| Výška | 1 832 mm | – |
| Rozvor | 2 995 mm | – |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 2 305 kg | – |
| Největší přípustná hmotnost | 3 050 kg | – |
| Brzděný přívěs | 3 500 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 250 km/h | – |
| Spotřeba kombinovaná | 10,9 l/100 km | – |
| CO₂ kombinovaně | 248 g/km | – |
| Hluk za jízdy | 71,0 dB(A) | – |
Karoserie
- AC KOMBI 100 %
Pohon
- 4×4 100 %
Emisní norma
- EURO 6 100 %
Pneumatiky
- 285/40 R22 100 %
Tažné zařízení v TP
- ano 100 %
Barva
- BÍLÁ 50 %
- ČERNÁ 50 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Celkový prostup světla přes zasklení neodpovídá požadavkům
0,9 na 100 prohlídek
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %. (3.2.2.1, 3. výhledy)
-
Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům
0,9 na 100 prohlídek
Dodatečně povrchově upravené zasklení není opatřeno povinným štítkem s předepsanými údaji (označení výrobce, typ výrobku, schvalovací číslo ATEST 8 SD XXXX). (3.2.4.3, 3. výhledy)
-
Úprava zasklení (např. zatmavení), označení úpravy nebo použitý materiál (např. automobilní nebo reklamní fólie) neodpovídá požadavkům nebo oprava zasklení neodpovídá požadavkům
0,9 na 100 prohlídek
Použití neschválené fólie nebo způsob montáže dodatečné úpravy neodpovídá požadavkům (zakrytí střední brzdové svítilny) nebo poškozená fólie (změna zabarvení, trhliny nebo vznik vzduchových bublin mezi nalepenou fólií a sklem) omezuje nebo zkresluje výhled řidiče. (3.2.4.2, 3. výhledy)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
0,9 na 100 prohlídek
Nestanoví-li výrobce vozidla hodnoty plynných emisí, je překročena povolená hodnota plynný emisí: (8.2.1.2.2, 8. obtěžování okolí)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
0,9 na 100 prohlídek
Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. (8.2.1.2.7, 8. obtěžování okolí)
Závady u pravidelných prohlídek aut MERCEDES-BENZ AMG GLE 53 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MERCEDES-BENZ AMG GLE 53 dopadá na STK?
Z 106 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,0 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ AMG GLE 53 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MERCEDES-BENZ
- VITO7,3 % · 0,49 %
- C 2207,2 % · 0,61 %
- V4,2 % · 0,04 %
- E 2205,9 % · 0,30 %
- B 1805,7 % · 0,51 %
- C 2006,4 % · 0,64 %
- A 1805,1 % · 0,65 %
- GLE 3503,3 % · 0,08 %
- VIANO8,0 % · 0,59 %
- SPRINTER6,2 % · 0,26 %
- E 3504,6 % · 0,19 %
- ML 3504,0 % · 0,35 %
- B 2008,4 % · 0,24 %
- GLC 2202,5 % · 0,00 %
- A 16010,4 % · 1,21 %
- C 1808,7 % · 0,82 %
- E 2006,7 % · 0,41 %
- E 3208,2 % · 0,30 %
- ML 3206,2 % · 0,64 %
- A 1709,2 % · 1,00 %
- GLE 4002,0 % · 0,17 %
- S 3505,1 % · 0,00 %
- V 2503,9 % · 0,17 %
- SLK 2005,9 % · 0,52 %
- A 1506,7 % · 1,33 %
- GLC 2502,2 % · 0,00 %
- E 2506,8 % · 0,60 %
- GLA 2001,7 % · 0,21 %
- ML 27012,6 % · 0,44 %
- C 2504,3 % · 0,00 %
- CLA 2003,2 % · 0,00 %
- GL 3507,1 % · 0,00 %
- E 2705,9 % · 0,49 %
- A 2005,9 % · 0,25 %
- GLK 2204,7 % · 0,00 %
- CITAN10,3 % · 1,00 %
- GLS 4003,3 % · 0,25 %
- GLS 3503,8 % · 0,25 %
- CLS 3507,3 % · 0,26 %
- S 5004,7 % · 0,00 %
- E 3004,9 % · 0,00 %
- CLA 1802,6 % · 0,00 %
- E 4003,1 % · 0,31 %
- GLC 3000,9 % · 0,00 %
- A 14011,1 % · 3,37 %
- E 2806,4 % · 0,00 %
- S 3206,0 % · 0,71 %
- 1904,3 % · 0,00 %
- GLB 2001,8 % · 0,00 %
- GLC 2000,4 % · 0,00 %
- SL 5002,7 % · 0,39 %
- B 1708,9 % · 2,02 %
- C 3004,5 % · 0,00 %
- GLA 2205,7 % · 0,00 %
- S 4005,2 % · 0,00 %
- GLE 4502,6 % · 0,00 %
- V 2207,1 % · 0,47 %
- CLK 20010,5 % · 0,00 %
- CLA 2205,1 % · 0,00 %
- MARCO POLO3,0 % · 0,51 %
- R 3505,3 % · 0,00 %
- SLK 2303,4 % · 1,71 %
- GLA 2501,2 % · 0,00 %
- C 3208,9 % · 0,59 %
- R 3207,1 % · 0,59 %
- GLE 3003,7 % · 0,00 %
- CLK 3205,0 % · 0,62 %
- GLK 3507,9 % · 0,00 %
- ML 2802,7 % · 0,68 %
- CLA 2501,5 % · 0,00 %
- GLK 3206,8 % · 0,00 %
- 3000,8 % · 0,00 %
- AMG G 631,7 % · 0,00 %
- 2006,7 % · 0,00 %
- GL 3202,5 % · 0,00 %
- AMG GLC 432,5 % · 0,00 %
- C 3506,8 % · 0,00 %
- CLS 3205,3 % · 1,77 %
- S 5601,9 % · 0,00 %
- CL 5005,8 % · 0,00 %
- 25010,7 % · 0,97 %
- AMG C 436,8 % · 0,00 %
- S 5802,0 % · 0,00 %
- SLK 3508,0 % · 0,00 %
- C 2707,4 % · 1,05 %
- AMG E 535,3 % · 0,00 %
- GLB 2501,1 % · 0,00 %
- B 1505,4 % · 2,15 %
- A 2502,2 % · 0,00 %
- G 5001,1 % · 0,00 %
- CLK 27013,1 % · 0,00 %
- GLK 2506,0 % · 0,00 %
- CLS 4001,2 % · 0,00 %
- VANEO15,9 % · 0,00 %
- E 5002,5 % · 0,00 %
- ML 2502,5 % · 0,00 %
- 2305,4 % · 0,00 %
- B 16011,1 % · 1,39 %
- GLC 3502,8 % · 0,00 %
- B 2205,6 % · 0,00 %
- CLK 2304,2 % · 1,41 %
- GL 4502,8 % · 1,41 %
- SL 3505,7 % · 0,00 %
- G 3504,3 % · 0,00 %
- GL 5001,5 % · 0,00 %
- E 2409,0 % · 1,49 %
- GLB 2201,5 % · 0,00 %
- GL 42010,8 % · 0,00 %
- GLC 4007,7 % · 0,00 %
- GLE 2501,5 % · 0,00 %
- A 2203,3 % · 0,00 %
- AMG A 450,0 % · 0,00 %
- AMG C 630,0 % · 0,00 %
- GLA 1801,8 % · 0,00 %
- AMG S 631,8 % · 0,00 %
- GLS 5003,6 % · 0,00 %
- AMG CLA 451,9 % · 0,00 %
- ML 5005,8 % · 0,00 %
- G 4002,0 % · 0,00 %
- AMG GLE 434,1 % · 0,00 %
- S 4502,0 % · 0,00 %
- CLS 5004,2 % · 0,00 %
- EQC 4008,7 % · 0,00 %
- GLS 5800,0 % · 0,00 %
- ML 4008,7 % · 0,00 %
- ML 3002,2 % · 2,22 %
- CLS 4500,0 % · 2,33 %
- 300 CE2,4 % · 0,00 %
- E 4504,8 % · 0,00 %
- C 2800,0 % · 0,00 %
- C 4000,0 % · 0,00 %
- ML 4209,8 % · 4,88 %
- SL 55AMG7,5 % · 0,00 %
- 2080,0 % · 0,00 %
- 2200,0 % · 0,00 %
- E 2907,7 % · 0,00 %
- 2407,9 % · 0,00 %
- SLK 2507,9 % · 0,00 %
- 1235,4 % · 0,00 %
- A 19010,8 % · 5,41 %
- C 2300,0 % · 0,00 %
- CLK 2208,3 % · 0,00 %
- AMG E 638,6 % · 0,00 %
- AMG E 438,8 % · 0,00 %
- EQA 2500,0 % · 0,00 %
- 1248,7 % · 4,35 %
- C 2408,7 % · 0,00 %
- 2079,1 % · 0,00 %
- AMG GLS 6313,6 % · 0,00 %
- V 2300,0 % · 0,00 %
- 2125,6 % · 0,00 %
- 2805,6 % · 0,00 %
- E 23015,4 % · 0,00 %
- 2119,1 % · 0,00 %
- 3509,1 % · 0,00 %
- MB 10018,2 % · 0,00 %
- 2600,0 % · 0,00 %
- 2100,0 % · 0,00 %