MERCEDES-BENZ AMG C 63

Kupé MERCEDES-BENZ AMG C 63 se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 202, 67 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 4,1 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6,9 roku a 72 144 km.

  • 2015–dosud
  • kategorie M1
  • Kupé
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 4,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,13 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 56 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2015–dosud
Palivo
benzín
Výkon
350 kW
Počet míst
4–5
V provozu v ČR
202 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 236

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 72 144 km
Bez datMálo prohlídek na graf podle stáří.

Náklady na palivo

Cena za litr43,82 Kč
Litrů za rok861 l
Cena za rok37 700 Kč

Výchozí nájezd je průměr vozů MERCEDES-BENZ AMG C 63 (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ AMG C 63 0,0 % 56
VOLKSWAGEN PASSAT 6,8 % 48 403
ŠKODA SUPERB 5,5 % 54 034
FORD MONDEO 8,6 % 17 808
ŠKODA KODIAQ 2,4 % 17 036
VOLKSWAGEN TIGUAN 4,3 % 16 984

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 56 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ AMG C 63 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 4,1 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,13 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 202 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 67 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 56 0,0 % −4,1 0,00 % −0,13 6,9 let 72 144 km
2025 51 5,9 % +1,8 0,00 % −0,12 5,9 let 63 338 km
2024 49 2,0 % −1,8 0,00 % −0,13 5,5 let 66 389 km
2023 39 0,0 % −2,8 0,00 % −0,08 4,6 let 63 918 km
2022 27 0,0 % −2,7 0,00 % −0,07 4,4 let 60 021 km
2021 8 0,0 % −2,5 0,00 % −0,08 3,6 let 57 593 km
2020 5 0,0 % −2,7 0,00 % −0,07 3,4 let 73 938 km
2019 1 0,0 % −3,7 0,00 % −0,06 4,0 let 37 486 km

Vozový park v ČR

V provozu
202
z 252 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
48 / 2
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
68,3 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MERCEDES-BENZ AMG C 63

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 762 mm 4 751–4 772
Šířka 1 839 mm 1 839–1 877
Výška 1 461 mm 1 410–1 467
Rozvor 2 840 mm –
Míst k sezení 5 4–5
Provozní hmotnost 1 785 kg 1 715–1 925
Největší přípustná hmotnost 2 200 kg 2 155–2 300
Brzděný přívěs 1 800 kg 1 800–3 500
Nejvyšší rychlost 250 km/h 250–280
Spotřeba kombinovaná 8,2 l/100 km 8,2–11,2
CO₂ kombinovaně 200 g/km 192–254
Hluk za jízdy 74,0 dB(A) –

Karoserie

  • AD KUPÉ 40 %
  • AA SEDAN 29 %
  • AC KOMBI 22 %
  • AE KABRIOLET 9,2 %

Pohon

  • jedna náprava 98 %
  • 4×4 1,5 %

Emisní norma

  • EURO 6 98 %
  • EURO 5 2,0 %

Pneumatiky

  • 245/35 R19 48 %
  • 255/35 R19 37 %
  • 255/40 R18 11 %
  • 245/40 R18 3,1 %
  • 295/40 R22 1,5 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 97 %
  • ano 3,1 %

Barva

  • ŠEDÁ 35 %
  • ČERNÁ 31 %
  • BÍLÁ 25 %
  • MODRÁ 9,2 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Motorizace

Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech osobních aut stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.

MotorGeneraceVýkonObjemPalivo V provozuProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Nájezd
177980 – 350 kW (476 k) 3 982 cm³ benzín 59 25 – – – – 81 660 km

Technické údaje motorizací

MotorVýkonSpotřebaCO₂Max. rychlost HmotnostBrzděný přívěsEmisePohon 4×4
177980 350 kW 8,2 l 200 g/km 250 km/h 1 785 kg – EURO 6 0 %

Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy MERCEDES-BENZ AMG C 63 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
WDD20508 177980 42 %, 264920 17 %, 177 980 13 %, 177.980 10 % 2015–2020 82 21 4,8 % +0,5 0,00 % −0,14
WDD20528 177980 46 %, 177 980 17 %, 177.980 15 %, 264920 15 % 2016–2021 59 18 0,0 % −4,3 0,00 % −0,15

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ AMG C 63 dopadá na STK?

Z 56 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,1 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ AMG C 63 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ