MERCEDES-BENZ GLB 220
Kombi MERCEDES-BENZ GLB 220 se vyrábí od roku 2020. V Česku jich jezdí 639, 23 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,5 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 4,2 roku a 90 275 km.
- 2020–dosud
- kategorie M1
- Kombi
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 98,5 %
- Částečně způsobilé 1,5 % stejně stará vozidla 3 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,07 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 67 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí 1,5
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MERCEDES-BENZ
- Roky výroby
- 2020–dosud
- Palivo
- benzín
- Výkon
- 140 kW
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 639 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 211Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 90 275 kmNáklady na palivo
Výchozí nájezd je průměr vozů MERCEDES-BENZ GLB 220 (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.
Nejčastější závady
- Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí1,5
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MERCEDES-BENZ GLB 220 | 1,5 % | 67 |
| VOLKSWAGEN PASSAT | 6,8 % | 48 403 |
| ŠKODA SUPERB | 5,5 % | 54 034 |
| FORD MONDEO | 8,6 % | 17 808 |
| VOLKSWAGEN TOURAN | 7,3 % | 24 846 |
| ŠKODA KODIAQ | 2,4 % | 17 036 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 67 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ GLB 220 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,5 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.
- 639 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 23 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí (1,5 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 67 | 1,5 % | −1,5 | 0,00 % | −0,07 | 4,2 let | 90 275 km |
| 2025 | 99 | 3,0 % | −0,1 | 0,00 % | −0,06 | 3,5 let | 71 241 km |
| 2024 | 44 | 4,5 % | +1,6 | 0,00 % | −0,07 | 3,2 let | 67 785 km |
| 2023 | 1 | 0,0 % | −2,2 | 0,00 % | 0,00 | 2,0 let | 24 853 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut MERCEDES-BENZ GLB 220 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 2,8 % | – | – | – | 2,8 % (4 let) |
| 2021 | 3,4 % | – | – | – | – |
| 2020 | 2,6 % | – | – | – | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2020; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 |
|---|---|---|---|
| 2022 | 2,8 % | ||
| 2021 | 3,4 % | ||
| 2020 | 2,6 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2020; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MERCEDES-BENZ GLB 220
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 651 mm | 4 651–4 739 |
| Šířka | 1 845 mm | 1 845–1 861 |
| Výška | 1 700 mm | 1 683–1 700 |
| Rozvor | 2 829 mm | 2 829–2 889 |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 1 765 kg | 1 765–1 905 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 265 kg | 2 265–2 390 |
| Brzděný přívěs | 1 800 kg | 1 800–2 000 |
| Nejvyšší rychlost | 214 km/h | 212–214 |
| Spotřeba kombinovaná | 7,9 l/100 km | 6,2–7,9 |
| CO₂ kombinovaně | 180 g/km | 141–180 |
| Hluk za jízdy | 69,0 dB(A) | 63,0–69,0 |
Karoserie
- AC KOMBI 100 %
Pohon
- 4×4 98 %
- jedna náprava 2,3 %
Emisní norma
- EURO 6 100 %
Pneumatiky
- 235/50 R19 47 %
- 235/55 R18 27 %
- 215/65 R17 18 %
- 235/45 R20 8,4 %
Tažné zařízení v TP
- ano 50 %
- ne 50 %
Barva
- BÍLÁ 32 %
- ČERNÁ 29 %
- ŠEDÁ 24 %
- ČERVENÁ 7,6 %
- MODRÁ 6,9 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech osobních aut stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 260920 | – | 140 kW (190 k) | 1 991 cm³ | benzín | 66 | 0 | – | – | – | – | – |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 260920 | 140 kW | 7,9 l | 180 g/km | 214 km/h | 1 765 kg | 1 800 kg | EURO 6 | 100 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Nejčastější vážné závady
-
Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí
1,5 na 100 prohlídek
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. (3.2.1.3, 3. výhledy)
Závady u pravidelných prohlídek aut MERCEDES-BENZ GLB 220 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MERCEDES-BENZ GLB 220 dopadá na STK?
Z 67 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,0 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ GLB 220 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MERCEDES-BENZ
- VITO7,3 % · 0,49 %
- C 2207,2 % · 0,61 %
- V4,2 % · 0,04 %
- E 2205,9 % · 0,30 %
- B 1805,7 % · 0,51 %
- C 2006,4 % · 0,64 %
- A 1805,1 % · 0,65 %
- GLE 3503,3 % · 0,08 %
- VIANO8,0 % · 0,59 %
- SPRINTER6,2 % · 0,26 %
- E 3504,6 % · 0,19 %
- ML 3504,0 % · 0,35 %
- B 2008,4 % · 0,24 %
- GLC 2202,5 % · 0,00 %
- A 16010,4 % · 1,21 %
- C 1808,7 % · 0,82 %
- E 2006,7 % · 0,41 %
- E 3208,2 % · 0,30 %
- ML 3206,2 % · 0,64 %
- A 1709,2 % · 1,00 %
- GLE 4002,0 % · 0,17 %
- S 3505,1 % · 0,00 %
- V 2503,9 % · 0,17 %
- SLK 2005,9 % · 0,52 %
- A 1506,7 % · 1,33 %
- GLC 2502,2 % · 0,00 %
- E 2506,8 % · 0,60 %
- GLA 2001,7 % · 0,21 %
- ML 27012,6 % · 0,44 %
- C 2504,3 % · 0,00 %
- CLA 2003,2 % · 0,00 %
- GL 3507,1 % · 0,00 %
- E 2705,9 % · 0,49 %
- A 2005,9 % · 0,25 %
- GLK 2204,7 % · 0,00 %
- CITAN10,3 % · 1,00 %
- GLS 4003,3 % · 0,25 %
- GLS 3503,8 % · 0,25 %
- CLS 3507,3 % · 0,26 %
- S 5004,7 % · 0,00 %
- E 3004,9 % · 0,00 %
- CLA 1802,6 % · 0,00 %
- E 4003,1 % · 0,31 %
- GLC 3000,9 % · 0,00 %
- A 14011,1 % · 3,37 %
- E 2806,4 % · 0,00 %
- S 3206,0 % · 0,71 %
- 1904,3 % · 0,00 %
- GLB 2001,8 % · 0,00 %
- GLC 2000,4 % · 0,00 %
- SL 5002,7 % · 0,39 %
- B 1708,9 % · 2,02 %
- C 3004,5 % · 0,00 %
- GLA 2205,7 % · 0,00 %
- S 4005,2 % · 0,00 %
- GLE 4502,6 % · 0,00 %
- V 2207,1 % · 0,47 %
- CLK 20010,5 % · 0,00 %
- CLA 2205,1 % · 0,00 %
- MARCO POLO3,0 % · 0,51 %
- R 3505,3 % · 0,00 %
- SLK 2303,4 % · 1,71 %
- GLA 2501,2 % · 0,00 %
- C 3208,9 % · 0,59 %
- R 3207,1 % · 0,59 %
- GLE 3003,7 % · 0,00 %
- CLK 3205,0 % · 0,62 %
- GLK 3507,9 % · 0,00 %
- ML 2802,7 % · 0,68 %
- CLA 2501,5 % · 0,00 %
- GLK 3206,8 % · 0,00 %
- 3000,8 % · 0,00 %
- AMG G 631,7 % · 0,00 %
- 2006,7 % · 0,00 %
- GL 3202,5 % · 0,00 %
- AMG GLC 432,5 % · 0,00 %
- C 3506,8 % · 0,00 %
- CLS 3205,3 % · 1,77 %
- S 5601,9 % · 0,00 %
- AMG GLE 531,9 % · 0,00 %
- CL 5005,8 % · 0,00 %
- 25010,7 % · 0,97 %
- AMG C 436,8 % · 0,00 %
- S 5802,0 % · 0,00 %
- SLK 3508,0 % · 0,00 %
- C 2707,4 % · 1,05 %
- AMG E 535,3 % · 0,00 %
- GLB 2501,1 % · 0,00 %
- B 1505,4 % · 2,15 %
- A 2502,2 % · 0,00 %
- G 5001,1 % · 0,00 %
- CLK 27013,1 % · 0,00 %
- GLK 2506,0 % · 0,00 %
- CLS 4001,2 % · 0,00 %
- VANEO15,9 % · 0,00 %
- E 5002,5 % · 0,00 %
- ML 2502,5 % · 0,00 %
- 2305,4 % · 0,00 %
- B 16011,1 % · 1,39 %
- GLC 3502,8 % · 0,00 %
- B 2205,6 % · 0,00 %
- CLK 2304,2 % · 1,41 %
- GL 4502,8 % · 1,41 %
- SL 3505,7 % · 0,00 %
- G 3504,3 % · 0,00 %
- GL 5001,5 % · 0,00 %
- E 2409,0 % · 1,49 %
- GL 42010,8 % · 0,00 %
- GLC 4007,7 % · 0,00 %
- GLE 2501,5 % · 0,00 %
- A 2203,3 % · 0,00 %
- AMG A 450,0 % · 0,00 %
- AMG C 630,0 % · 0,00 %
- GLA 1801,8 % · 0,00 %
- AMG S 631,8 % · 0,00 %
- GLS 5003,6 % · 0,00 %
- AMG CLA 451,9 % · 0,00 %
- ML 5005,8 % · 0,00 %
- G 4002,0 % · 0,00 %
- AMG GLE 434,1 % · 0,00 %
- S 4502,0 % · 0,00 %
- CLS 5004,2 % · 0,00 %
- EQC 4008,7 % · 0,00 %
- GLS 5800,0 % · 0,00 %
- ML 4008,7 % · 0,00 %
- ML 3002,2 % · 2,22 %
- CLS 4500,0 % · 2,33 %
- 300 CE2,4 % · 0,00 %
- E 4504,8 % · 0,00 %
- C 2800,0 % · 0,00 %
- C 4000,0 % · 0,00 %
- ML 4209,8 % · 4,88 %
- SL 55AMG7,5 % · 0,00 %
- 2080,0 % · 0,00 %
- 2200,0 % · 0,00 %
- E 2907,7 % · 0,00 %
- 2407,9 % · 0,00 %
- SLK 2507,9 % · 0,00 %
- 1235,4 % · 0,00 %
- A 19010,8 % · 5,41 %
- C 2300,0 % · 0,00 %
- CLK 2208,3 % · 0,00 %
- AMG E 638,6 % · 0,00 %
- AMG E 438,8 % · 0,00 %
- EQA 2500,0 % · 0,00 %
- 1248,7 % · 4,35 %
- C 2408,7 % · 0,00 %
- 2079,1 % · 0,00 %
- AMG GLS 6313,6 % · 0,00 %
- V 2300,0 % · 0,00 %
- 2125,6 % · 0,00 %
- 2805,6 % · 0,00 %
- E 23015,4 % · 0,00 %
- 2119,1 % · 0,00 %
- 3509,1 % · 0,00 %
- MB 10018,2 % · 0,00 %
- 2600,0 % · 0,00 %
- 2100,0 % · 0,00 %