MERCEDES-BENZ G 350
Kombi MERCEDES-BENZ G 350 se vyrábí od roku 1992. V Česku jich jezdí 274, 47 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,8 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 8,9 roku a 120 499 km.
- 1992–dosud
- kategorie M1
- Kombi
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 95,7 %
- Částečně způsobilé 4,3 % stejně stará vozidla 5,1 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,22 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 69 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 2,9
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,4
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 1,4
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 1,4
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MERCEDES-BENZ
- Roky výroby
- 1992–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 274 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 766Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty2,9
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty1,4
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu1,4
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty1,4
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla1,4
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MERCEDES-BENZ G 350 | 4,3 % | 69 |
| VOLKSWAGEN MULTIVAN | 5,8 % | 6 796 |
| BMW X5 | 4,9 % | 5 758 |
| VOLKSWAGEN TOUAREG | 4,6 % | 4 123 |
| JEEP GRAND CHEROKEE | 7,1 % | 2 868 |
| LAND ROVER DISCOVERY | 7,1 % | 1 343 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 69 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ G 350 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,8 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,22 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.
- 274 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 47 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty (2,9 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 69 | 4,3 % | −0,8 | 0,00 % | −0,22 | 8,9 let | 120 499 km |
| 2025 | 105 | 7,6 % | +2,0 | 0,00 % | −0,31 | 9,6 let | 136 240 km |
| 2024 | 89 | 3,4 % | −1,6 | 0,00 % | −0,27 | 8,2 let | 118 710 km |
| 2023 | 91 | 2,2 % | −1,7 | 0,00 % | −0,24 | 7,9 let | 119 823 km |
| 2022 | 73 | 5,5 % | +1,5 | 2,74 % | +2,50 | 7,6 let | 125 275 km |
| 2021 | 82 | 7,3 % | +3,7 | 0,00 % | −0,26 | 6,6 let | 109 936 km |
| 2020 | 63 | 7,9 % | +3,6 | 0,00 % | −0,33 | 7,9 let | 125 075 km |
| 2019 | 45 | 6,7 % | +1,8 | 0,00 % | −0,32 | 8,2 let | 118 826 km |
| 2018 | 33 | 12,1 % | +7,0 | 3,03 % | +2,42 | 9,0 let | 126 450 km |
| 2017 | 33 | 0,0 % | −4,6 | 0,00 % | −0,70 | 8,4 let | 114 607 km |
| 2016 | 19 | 21,1 % | +15,5 | 0,00 % | −0,99 | 9,3 let | 124 941 km |
| 2015 | 23 | 4,3 % | +0,6 | 0,00 % | −0,69 | 5,8 let | 85 901 km |
| 2014 | 11 | 0,0 % | −5,7 | 0,00 % | −2,07 | 11,7 let | 144 714 km |
| 2013 | 9 | 0,0 % | −5,1 | 0,00 % | −1,69 | 8,1 let | 96 222 km |
| 2012 | 8 | 0,0 % | −8,4 | 0,00 % | −4,07 | 14,6 let | 198 988 km |
| 2011 | 5 | 0,0 % | −7,4 | 0,00 % | −5,53 | 13,8 let | 169 043 km |
| 2010 | 6 | 0,0 % | −7,4 | 16,67 % | +11,40 | 12,7 let | 225 157 km |
| 2008 | 2 | 0,0 % | −9,3 | 0,00 % | −7,25 | 15,0 let | 116 215 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2017 | 5,7 % | 0,0 % | – | – | 0,0 % (6 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1992; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2023 | STK 2021 |
|---|---|---|
| 2017 | 0,0 % | 5,7 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1992; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MERCEDES-BENZ G 350
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 215 mm | 4 215–4 811 |
| Šířka | 1 774 mm | 1 774–1 855 |
| Výška | 1 977 mm | 1 884–2 043 |
| Rozvor | 2 850 mm | 2 400–2 850 |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 2 445 kg | 2 175–2 570 |
| Největší přípustná hmotnost | 3 200 kg | 2 750–3 200 |
| Brzděný přívěs | 3 500 kg | 2 650–3 500 |
| Nejvyšší rychlost | 145 km/h | 145–177 |
| Spotřeba kombinovaná | 16,9 l/100 km | 11,0–16,9 |
| CO₂ kombinovaně | 291 g/km | 291–295 |
| Hluk za jízdy | 77,0 dB(A) | 70,0–77,0 |
Karoserie
- AC KOMBI 60 %
- KOMBI 35 %
- TERÉNNÍ VOZIDLO 5,0 %
Pohon
- 4×4 100 %
Emisní norma
- EURO 4 71 %
- EURO 3 14 %
- EURO 5 14 %
Pneumatiky
- 265/60 R18 48 %
- 255/65 R16 38 %
- 265/70 R16 9,5 %
- 255/75 R15 4,8 %
Tažné zařízení v TP
- ano 86 %
- ne 14 %
Barva
- ČERNÁ 27 %
- BÍLÁ 14 %
- ŠEDÁ 14 %
- MODRÁ 9,1 %
- ZELENÁ-METAL 9,1 %
- ČERNÁ-METAL 9,1 %
- HNĚDÁ 4,5 %
- ČERVENÁ 4,5 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Provedení podle začátku VIN
Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy MERCEDES-BENZ G 350 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.
| Začátek VIN | Motor | Ročníky | Vozů | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
WDB46334 |
642887 28 %, 642886 14 %, 642.886 13 %, 642.970 10 % | 2008–2021 | 352 | 59 | 6,8 % | +1,0 | 0,00 % | −0,29 |
Nejčastější vážné závady
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
2,9 na 100 prohlídek
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. (8.2.2.2.1.11, 8. obtěžování okolí)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
1,4 na 100 prohlídek
Překročení max. přípustných otáček motoru (omezovače). (8.2.2.2.1.7, 8. obtěžování okolí)
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
1,4 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
1,4 na 100 prohlídek
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. (8.2.2.2.1.3, 8. obtěžování okolí)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
1,4 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
1,4 na 100 prohlídek
Referenční nebo přeběhové otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. (8.2.2.2.1.6, 8. obtěžování okolí)
Závady u pravidelných prohlídek aut MERCEDES-BENZ G 350 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MERCEDES-BENZ G 350 dopadá na STK?
Z 69 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 5,1 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ G 350 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MERCEDES-BENZ
- VITO7,3 % · 0,49 %
- C 2207,2 % · 0,61 %
- V4,2 % · 0,04 %
- E 2205,9 % · 0,30 %
- B 1805,7 % · 0,51 %
- C 2006,4 % · 0,64 %
- A 1805,1 % · 0,65 %
- GLE 3503,3 % · 0,08 %
- VIANO8,0 % · 0,59 %
- SPRINTER6,2 % · 0,26 %
- E 3504,6 % · 0,19 %
- ML 3504,0 % · 0,35 %
- B 2008,4 % · 0,24 %
- GLC 2202,5 % · 0,00 %
- A 16010,4 % · 1,21 %
- C 1808,7 % · 0,82 %
- E 2006,7 % · 0,41 %
- E 3208,2 % · 0,30 %
- ML 3206,2 % · 0,64 %
- A 1709,2 % · 1,00 %
- GLE 4002,0 % · 0,17 %
- S 3505,1 % · 0,00 %
- V 2503,9 % · 0,17 %
- SLK 2005,9 % · 0,52 %
- A 1506,7 % · 1,33 %
- GLC 2502,2 % · 0,00 %
- E 2506,8 % · 0,60 %
- GLA 2001,7 % · 0,21 %
- ML 27012,6 % · 0,44 %
- C 2504,3 % · 0,00 %
- CLA 2003,2 % · 0,00 %
- GL 3507,1 % · 0,00 %
- E 2705,9 % · 0,49 %
- A 2005,9 % · 0,25 %
- GLK 2204,7 % · 0,00 %
- CITAN10,3 % · 1,00 %
- GLS 4003,3 % · 0,25 %
- GLS 3503,8 % · 0,25 %
- CLS 3507,3 % · 0,26 %
- S 5004,7 % · 0,00 %
- E 3004,9 % · 0,00 %
- CLA 1802,6 % · 0,00 %
- E 4003,1 % · 0,31 %
- GLC 3000,9 % · 0,00 %
- A 14011,1 % · 3,37 %
- E 2806,4 % · 0,00 %
- S 3206,0 % · 0,71 %
- 1904,3 % · 0,00 %
- GLB 2001,8 % · 0,00 %
- GLC 2000,4 % · 0,00 %
- SL 5002,7 % · 0,39 %
- B 1708,9 % · 2,02 %
- C 3004,5 % · 0,00 %
- GLA 2205,7 % · 0,00 %
- S 4005,2 % · 0,00 %
- GLE 4502,6 % · 0,00 %
- V 2207,1 % · 0,47 %
- CLK 20010,5 % · 0,00 %
- CLA 2205,1 % · 0,00 %
- MARCO POLO3,0 % · 0,51 %
- R 3505,3 % · 0,00 %
- SLK 2303,4 % · 1,71 %
- GLA 2501,2 % · 0,00 %
- C 3208,9 % · 0,59 %
- R 3207,1 % · 0,59 %
- GLE 3003,7 % · 0,00 %
- CLK 3205,0 % · 0,62 %
- GLK 3507,9 % · 0,00 %
- ML 2802,7 % · 0,68 %
- CLA 2501,5 % · 0,00 %
- GLK 3206,8 % · 0,00 %
- 3000,8 % · 0,00 %
- AMG G 631,7 % · 0,00 %
- 2006,7 % · 0,00 %
- GL 3202,5 % · 0,00 %
- AMG GLC 432,5 % · 0,00 %
- C 3506,8 % · 0,00 %
- CLS 3205,3 % · 1,77 %
- S 5601,9 % · 0,00 %
- AMG GLE 531,9 % · 0,00 %
- CL 5005,8 % · 0,00 %
- 25010,7 % · 0,97 %
- AMG C 436,8 % · 0,00 %
- S 5802,0 % · 0,00 %
- SLK 3508,0 % · 0,00 %
- C 2707,4 % · 1,05 %
- AMG E 535,3 % · 0,00 %
- GLB 2501,1 % · 0,00 %
- B 1505,4 % · 2,15 %
- A 2502,2 % · 0,00 %
- G 5001,1 % · 0,00 %
- CLK 27013,1 % · 0,00 %
- GLK 2506,0 % · 0,00 %
- CLS 4001,2 % · 0,00 %
- VANEO15,9 % · 0,00 %
- E 5002,5 % · 0,00 %
- ML 2502,5 % · 0,00 %
- 2305,4 % · 0,00 %
- B 16011,1 % · 1,39 %
- GLC 3502,8 % · 0,00 %
- B 2205,6 % · 0,00 %
- CLK 2304,2 % · 1,41 %
- GL 4502,8 % · 1,41 %
- SL 3505,7 % · 0,00 %
- GL 5001,5 % · 0,00 %
- E 2409,0 % · 1,49 %
- GLB 2201,5 % · 0,00 %
- GL 42010,8 % · 0,00 %
- GLC 4007,7 % · 0,00 %
- GLE 2501,5 % · 0,00 %
- A 2203,3 % · 0,00 %
- AMG A 450,0 % · 0,00 %
- AMG C 630,0 % · 0,00 %
- GLA 1801,8 % · 0,00 %
- AMG S 631,8 % · 0,00 %
- GLS 5003,6 % · 0,00 %
- AMG CLA 451,9 % · 0,00 %
- ML 5005,8 % · 0,00 %
- G 4002,0 % · 0,00 %
- AMG GLE 434,1 % · 0,00 %
- S 4502,0 % · 0,00 %
- CLS 5004,2 % · 0,00 %
- EQC 4008,7 % · 0,00 %
- GLS 5800,0 % · 0,00 %
- ML 4008,7 % · 0,00 %
- ML 3002,2 % · 2,22 %
- CLS 4500,0 % · 2,33 %
- 300 CE2,4 % · 0,00 %
- E 4504,8 % · 0,00 %
- C 2800,0 % · 0,00 %
- C 4000,0 % · 0,00 %
- ML 4209,8 % · 4,88 %
- SL 55AMG7,5 % · 0,00 %
- 2080,0 % · 0,00 %
- 2200,0 % · 0,00 %
- E 2907,7 % · 0,00 %
- 2407,9 % · 0,00 %
- SLK 2507,9 % · 0,00 %
- 1235,4 % · 0,00 %
- A 19010,8 % · 5,41 %
- C 2300,0 % · 0,00 %
- CLK 2208,3 % · 0,00 %
- AMG E 638,6 % · 0,00 %
- AMG E 438,8 % · 0,00 %
- EQA 2500,0 % · 0,00 %
- 1248,7 % · 4,35 %
- C 2408,7 % · 0,00 %
- 2079,1 % · 0,00 %
- AMG GLS 6313,6 % · 0,00 %
- V 2300,0 % · 0,00 %
- 2125,6 % · 0,00 %
- 2805,6 % · 0,00 %
- E 23015,4 % · 0,00 %
- 2119,1 % · 0,00 %
- 3509,1 % · 0,00 %
- MB 10018,2 % · 0,00 %
- 2600,0 % · 0,00 %
- 2100,0 % · 0,00 %