MERCEDES-BENZ G 400

Kombi MERCEDES-BENZ G 400 se vyrábí od roku 2001. V Česku jich jezdí 235, 24 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,4 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7,7 roku a 105 497 km.

  • 2001–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 98 %
  • Částečně způsobilé 2,0 % stejně stará vozidla 4,4 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,26 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 51 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2001–dosud
Počet míst
5–7
V provozu v ČR
235 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 415

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ G 400 2,0 % 51
JEEP GRAND CHEROKEE 7,1 % 2 868
LAND ROVER DISCOVERY 7,1 % 1 343
TOYOTA LAND CRUISER 5,3 % 1 391
LAND ROVER RANGE ROVER 9,2 % 718
NISSAN PATHFINDER 11,7 % 622

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 51 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ G 400 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,4 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,26 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 235 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 24 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 51 2,0 % −2,4 0,00 % −0,26 7,7 let 105 497 km
2025 54 3,7 % −1,5 0,00 % −0,37 8,3 let 105 713 km
2024 44 2,3 % −3,6 0,00 % −0,52 10,0 let 141 820 km
2023 19 5,3 % −1,8 0,00 % −0,95 18,1 let 192 236 km
2022 15 6,7 % −1,7 0,00 % −1,12 18,9 let 224 051 km
2021 15 0,0 % −7,3 0,00 % −1,19 18,7 let 223 213 km
2020 17 5,9 % −2,5 0,00 % −1,04 17,1 let 184 733 km
2019 20 10,0 % +0,7 0,00 % −0,92 16,8 let 232 814 km
2018 14 0,0 % −8,3 0,00 % −1,23 15,0 let 183 222 km
2017 20 5,0 % −3,3 0,00 % −1,45 14,8 let 215 925 km
2016 16 12,5 % +4,3 0,00 % −1,40 13,1 let 191 693 km
2015 26 3,8 % −3,5 0,00 % −1,79 12,1 let 231 012 km
2014 14 0,0 % −6,8 0,00 % −1,87 11,1 let 188 764 km
2013 19 0,0 % −6,9 0,00 % −1,96 10,1 let 173 365 km
2012 19 10,5 % +3,8 0,00 % −2,73 9,5 let 177 948 km
2011 17 0,0 % −5,9 0,00 % −3,67 8,5 let 167 750 km
2010 18 0,0 % −5,4 0,00 % −3,46 7,7 let 163 255 km
2009 13 0,0 % −5,5 0,00 % −3,07 6,6 let 141 152 km
2008 4 0,0 % −5,6 0,00 % −3,31 5,5 let 169 896 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2025
2021 0,0 % – – – 0,0 % (4 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2001; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2025
2021 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
235
z 347 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
104 / 8
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
30,3 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MERCEDES-BENZ G 400

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 770 mm 4 325–4 770
Šířka 1 810 mm 1 774–1 810
Výška 1 977 mm 1 927–1 977
Rozvor 2 850 mm 2 400–2 850
Míst k sezení 5 5–7
Provozní hmotnost 2 520 kg 2 385–2 520
Největší přípustná hmotnost 3 200 kg 2 850–3 200
Brzděný přívěs 3 360 kg 2 850–3 500
Nejvyšší rychlost 182 km/h –
Spotřeba kombinovaná 12,8 l/100 km –
CO₂ kombinovaně 340 g/km 340–343
Hluk za jízdy 76,0 dB(A) 76,0–77,0

Karoserie

  • KOMBI 38 %
  • AC KOMBI 38 %
  • MONTÁŽNÍ 7,7 %
  • KOMBI 5DV. 5,1 %
  • KABRIOLET 2,6 %
  • KOMPAKTOR 2,6 %
  • OSOBNÍ KOMBI 2,6 %
  • OSOBNÍ KOMBI TERÉNNÍ 2,6 %

Pohon

  • 4×4 100 %

Emisní norma

  • EURO 3 100 %

Pneumatiky

  • 265/60 R18 63 %
  • 255/55 R18 38 %

Tažné zařízení v TP

  • ano 71 %
  • ne 29 %

Barva

  • ČERNÁ-METAL 27 %
  • ČERNÁ 20 %
  • ŠEDÁ-METAL 17 %
  • ŠEDÁ 9,8 %
  • STŘÍBRNÁ-METAL 4,9 %
  • MODRÁ 2,4 %
  • ZELENÁ 2,4 %
  • STŘÍBRNÁ 2,4 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy MERCEDES-BENZ G 400 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
WDB46333 628.962 69 %, 606.964 23 %, 628962 3 %, 606 964 12 1 % 2001–2013 93 11 9,1 % −0,7 0,00 % −1,16

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ G 400 dopadá na STK?

Z 51 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,4 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ G 400 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ