MERCEDES-BENZ 207
Obytný MERCEDES-BENZ 207 se vyrábí od roku 1969. V Česku jich jezdí 199, 64 % z nich jsou dovezené ojeté.
- 1969–dosud
- kategorie M1
- Obytný
- 4 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 90,9 %
- Částečně způsobilé 9,1 % stejně stará vozidla 7,1 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,95 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 22 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí 4,5
- Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru 4,5
- Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný nebo zjevně nefunguje nebo chybí 4,5
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MERCEDES-BENZ
- Roky výroby
- 1969–dosud
- Počet míst
- 2–9
- V provozu v ČR
- 199 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 1 068Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí4,5
- Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru4,5
- Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný nebo zjevně nefunguje nebo chybí4,5
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MERCEDES-BENZ 207 | – | 22 |
| VOLKSWAGEN TRANSPORTER | 7,7 % | 9 584 |
| AUDI A6 | 5,4 % | 9 106 |
| RENAULT TRAFIC | 8,6 % | 3 809 |
| MERCEDES-BENZ VITO | 7,3 % | 3 072 |
| VOLKSWAGEN CARAVELLE | 7,8 % | 2 517 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 22 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ 207 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 9,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.
- 199 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 64 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí (4,5 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 22 | 9,1 % | +2,0 | 0,00 % | −0,95 | 28,0 let | 281 979 km |
| 2025 | 16 | 12,5 % | +4,8 | 6,25 % | +5,10 | 28,9 let | 306 675 km |
| 2024 | 25 | 4,0 % | −3,0 | 0,00 % | −1,25 | 30,0 let | 287 337 km |
| 2023 | 38 | 2,6 % | −3,1 | 5,26 % | +4,48 | 21,4 let | 249 684 km |
| 2022 | 54 | 1,9 % | −4,1 | 1,85 % | +0,97 | 21,2 let | 225 649 km |
| 2021 | 48 | 4,2 % | −1,3 | 0,00 % | −0,99 | 20,6 let | 207 338 km |
| 2020 | 57 | 5,3 % | −1,6 | 1,75 % | +0,88 | 21,3 let | 243 877 km |
| 2019 | 56 | 5,4 % | −1,5 | 0,00 % | −0,58 | 19,6 let | 203 088 km |
| 2018 | 54 | 7,4 % | +0,7 | 0,00 % | −1,45 | 21,7 let | 219 712 km |
| 2017 | 65 | 7,7 % | +0,6 | 0,00 % | −1,55 | 20,8 let | 232 851 km |
| 2016 | 63 | 9,5 % | +2,3 | 3,17 % | +1,36 | 19,3 let | 234 031 km |
| 2015 | 85 | 7,1 % | +0,9 | 0,00 % | −2,24 | 19,4 let | 237 567 km |
| 2014 | 62 | 8,1 % | +1,9 | 0,00 % | −3,05 | 20,8 let | 290 521 km |
| 2013 | 89 | 1,1 % | −5,7 | 2,25 % | −1,17 | 20,9 let | 269 061 km |
| 2012 | 60 | 5,0 % | −3,0 | 5,00 % | −0,13 | 24,1 let | 334 645 km |
| 2011 | 76 | 11,8 % | +4,4 | 0,00 % | −6,60 | 23,4 let | 312 939 km |
| 2010 | 80 | 8,8 % | +1,3 | 6,25 % | −0,75 | 22,2 let | 299 541 km |
| 2009 | 98 | 13,3 % | +5,4 | 7,14 % | +0,08 | 20,4 let | 314 922 km |
| 2008 | 20 | 15,0 % | +5,5 | 5,00 % | −2,79 | 20,1 let | 266 175 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1969; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MERCEDES-BENZ 207
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 701 mm | 4 701–5 860 |
| Šířka | 1 975 mm | 1 786–2 130 |
| Výška | 1 390 mm | 1 390–2 800 |
| Rozvor | 3 350 mm | 2 760–3 350 |
| Míst k sezení | 4 | 2–9 |
| Provozní hmotnost | 1 490 kg | 1 490–2 400 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 550 kg | 2 165–2 950 |
| Brzděný přívěs | 2 000 kg | 950–2 000 |
| Nejvyšší rychlost | 115 km/h | 110–250 |
| Spotřeba kombinovaná | 5,4 l/100 km | 5,4–10,2 |
| CO₂ kombinovaně | 143 g/km | – |
| Hluk za jízdy | 79,0 dB(A) | 72,0–83,0 |
Karoserie
- OBYTNÝ 43 %
- OBYTNÁ 29 %
- AD 14 %
- DODÁVKA 14 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 5 100 %
Pneumatiky
- 215/55 R16 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 50 %
- ano 50 %
Barva
- BÍLÁ 63 %
- ŠEDÁ 13 %
- ZELENÁ-TMAVÁ 13 %
- HNĚDÁ-ZÁKLADNÍ 13 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí
4,5 na 100 prohlídek
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. (3.2.1.3, 3. výhledy)
-
Parkovací brzda je na jedné straně neúčinná nebo se vozidlo v případě jízdní zkoušky nadměrně vychyluje z přímého směru
4,5 na 100 prohlídek
Parkovací brzda na některém z kol vozidla není funkční. (1.4.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Tlumič pérování je poškozený nebo netěsný nebo zjevně nefunguje nebo chybí
4,5 na 100 prohlídek
Tlumič pérování chybí nebo z něj vytéká kapalina nebo je poškozený tak, že zjevně nefunguje. (5.3.2.2.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Závady u pravidelných prohlídek aut MERCEDES-BENZ 207 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MERCEDES-BENZ 207 dopadá na STK?
Z 22 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 9,1 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 7,1 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ 207 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MERCEDES-BENZ
- VITO7,3 % · 0,49 %
- C 2207,2 % · 0,61 %
- V4,2 % · 0,04 %
- E 2205,9 % · 0,30 %
- B 1805,7 % · 0,51 %
- C 2006,4 % · 0,64 %
- A 1805,1 % · 0,65 %
- GLE 3503,3 % · 0,08 %
- VIANO8,0 % · 0,59 %
- SPRINTER6,2 % · 0,26 %
- E 3504,6 % · 0,19 %
- ML 3504,0 % · 0,35 %
- B 2008,4 % · 0,24 %
- GLC 2202,5 % · 0,00 %
- A 16010,4 % · 1,21 %
- C 1808,7 % · 0,82 %
- E 2006,7 % · 0,41 %
- E 3208,2 % · 0,30 %
- ML 3206,2 % · 0,64 %
- A 1709,2 % · 1,00 %
- GLE 4002,0 % · 0,17 %
- S 3505,1 % · 0,00 %
- V 2503,9 % · 0,17 %
- SLK 2005,9 % · 0,52 %
- A 1506,7 % · 1,33 %
- GLC 2502,2 % · 0,00 %
- E 2506,8 % · 0,60 %
- GLA 2001,7 % · 0,21 %
- ML 27012,6 % · 0,44 %
- C 2504,3 % · 0,00 %
- CLA 2003,2 % · 0,00 %
- GL 3507,1 % · 0,00 %
- E 2705,9 % · 0,49 %
- A 2005,9 % · 0,25 %
- GLK 2204,7 % · 0,00 %
- CITAN10,3 % · 1,00 %
- GLS 4003,3 % · 0,25 %
- GLS 3503,8 % · 0,25 %
- CLS 3507,3 % · 0,26 %
- S 5004,7 % · 0,00 %
- E 3004,9 % · 0,00 %
- CLA 1802,6 % · 0,00 %
- E 4003,1 % · 0,31 %
- GLC 3000,9 % · 0,00 %
- A 14011,1 % · 3,37 %
- E 2806,4 % · 0,00 %
- S 3206,0 % · 0,71 %
- 1904,3 % · 0,00 %
- GLB 2001,8 % · 0,00 %
- GLC 2000,4 % · 0,00 %
- SL 5002,7 % · 0,39 %
- B 1708,9 % · 2,02 %
- C 3004,5 % · 0,00 %
- GLA 2205,7 % · 0,00 %
- S 4005,2 % · 0,00 %
- GLE 4502,6 % · 0,00 %
- V 2207,1 % · 0,47 %
- CLK 20010,5 % · 0,00 %
- CLA 2205,1 % · 0,00 %
- MARCO POLO3,0 % · 0,51 %
- R 3505,3 % · 0,00 %
- SLK 2303,4 % · 1,71 %
- GLA 2501,2 % · 0,00 %
- C 3208,9 % · 0,59 %
- R 3207,1 % · 0,59 %
- GLE 3003,7 % · 0,00 %
- CLK 3205,0 % · 0,62 %
- GLK 3507,9 % · 0,00 %
- ML 2802,7 % · 0,68 %
- CLA 2501,5 % · 0,00 %
- GLK 3206,8 % · 0,00 %
- 3000,8 % · 0,00 %
- AMG G 631,7 % · 0,00 %
- 2006,7 % · 0,00 %
- GL 3202,5 % · 0,00 %
- AMG GLC 432,5 % · 0,00 %
- C 3506,8 % · 0,00 %
- CLS 3205,3 % · 1,77 %
- S 5601,9 % · 0,00 %
- AMG GLE 531,9 % · 0,00 %
- CL 5005,8 % · 0,00 %
- 25010,7 % · 0,97 %
- AMG C 436,8 % · 0,00 %
- S 5802,0 % · 0,00 %
- SLK 3508,0 % · 0,00 %
- C 2707,4 % · 1,05 %
- AMG E 535,3 % · 0,00 %
- GLB 2501,1 % · 0,00 %
- B 1505,4 % · 2,15 %
- A 2502,2 % · 0,00 %
- G 5001,1 % · 0,00 %
- CLK 27013,1 % · 0,00 %
- GLK 2506,0 % · 0,00 %
- CLS 4001,2 % · 0,00 %
- VANEO15,9 % · 0,00 %
- E 5002,5 % · 0,00 %
- ML 2502,5 % · 0,00 %
- 2305,4 % · 0,00 %
- B 16011,1 % · 1,39 %
- GLC 3502,8 % · 0,00 %
- B 2205,6 % · 0,00 %
- CLK 2304,2 % · 1,41 %
- GL 4502,8 % · 1,41 %
- SL 3505,7 % · 0,00 %
- G 3504,3 % · 0,00 %
- GL 5001,5 % · 0,00 %
- E 2409,0 % · 1,49 %
- GLB 2201,5 % · 0,00 %
- GL 42010,8 % · 0,00 %
- GLC 4007,7 % · 0,00 %
- GLE 2501,5 % · 0,00 %
- A 2203,3 % · 0,00 %
- AMG A 450,0 % · 0,00 %
- AMG C 630,0 % · 0,00 %
- GLA 1801,8 % · 0,00 %
- AMG S 631,8 % · 0,00 %
- GLS 5003,6 % · 0,00 %
- AMG CLA 451,9 % · 0,00 %
- ML 5005,8 % · 0,00 %
- G 4002,0 % · 0,00 %
- AMG GLE 434,1 % · 0,00 %
- S 4502,0 % · 0,00 %
- CLS 5004,2 % · 0,00 %
- EQC 4008,7 % · 0,00 %
- GLS 5800,0 % · 0,00 %
- ML 4008,7 % · 0,00 %
- ML 3002,2 % · 2,22 %
- CLS 4500,0 % · 2,33 %
- 300 CE2,4 % · 0,00 %
- E 4504,8 % · 0,00 %
- C 2800,0 % · 0,00 %
- C 4000,0 % · 0,00 %
- ML 4209,8 % · 4,88 %
- SL 55AMG7,5 % · 0,00 %
- 2080,0 % · 0,00 %
- 2200,0 % · 0,00 %
- E 2907,7 % · 0,00 %
- 2407,9 % · 0,00 %
- SLK 2507,9 % · 0,00 %
- 1235,4 % · 0,00 %
- A 19010,8 % · 5,41 %
- C 2300,0 % · 0,00 %
- CLK 2208,3 % · 0,00 %
- AMG E 638,6 % · 0,00 %
- AMG E 438,8 % · 0,00 %
- EQA 2500,0 % · 0,00 %
- 1248,7 % · 4,35 %
- C 2408,7 % · 0,00 %
- AMG GLS 6313,6 % · 0,00 %
- V 2300,0 % · 0,00 %
- 2125,6 % · 0,00 %
- 2805,6 % · 0,00 %
- E 23015,4 % · 0,00 %
- 2119,1 % · 0,00 %
- 3509,1 % · 0,00 %
- MB 10018,2 % · 0,00 %
- 2600,0 % · 0,00 %
- 2100,0 % · 0,00 %