MERCEDES-BENZ AMG GLS 63

Kombi MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 se vyrábí od roku 2016. V Česku jich jezdí 231, 26 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 2016–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 7 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 86,4 %
  • Částečně způsobilé 13,6 % stejně stará vozidla 3,5 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,1 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 22 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2016–dosud
Počet míst
5–7
V provozu v ČR
231 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 135

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 – 22
FORD TOURNEO CUSTOM 6,7 % 2 589
TOYOTA LAND CRUISER 5,3 % 1 391
LAND ROVER RANGE ROVER 9,2 % 718
LAND ROVER RANGE ROVER SPORT 6,8 % 571
MERCEDES-BENZ GL 350 7,1 % 410

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 22 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 13,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 231 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 26 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 22 13,6 % +10,2 0,00 % −0,10 5,3 let 97 563 km
2025 54 0,0 % −3,4 0,00 % −0,08 4,2 let 90 497 km
2024 23 4,3 % +0,4 0,00 % −0,14 5,8 let 129 560 km
2023 11 0,0 % −3,1 0,00 % −0,10 5,5 let 116 003 km
2022 13 7,7 % +5,0 0,00 % −0,07 4,4 let 95 610 km
2021 7 0,0 % −2,6 0,00 % −0,08 3,7 let 83 850 km
2020 5 0,0 % −2,9 0,00 % −0,07 3,6 let 107 378 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2025
2021 0,0 % – – – 0,0 % (4 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2016; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2025
2021 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
231
z 297 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
63 / 3
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
23,2 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MERCEDES-BENZ AMG GLS 63

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 5 162 mm 5 127–5 243
Šířka 1 982 mm 1 965–2 030
Výška 1 947 mm 1 834–1 947
Rozvor 3 075 mm 3 075–3 135
Míst k sezení 7 5–7
Provozní hmotnost 2 580 kg 2 580–2 870
Největší přípustná hmotnost 3 290 kg 3 250–3 395
Brzděný přívěs 3 290 kg 3 290–3 300
Nejvyšší rychlost 250 km/h 250–270
Spotřeba kombinovaná 12,3 l/100 km 11,8–14,0
CO₂ kombinovaně 288 g/km 288–320
Hluk za jízdy 74,0 dB(A) 70,0–74,0

Karoserie

  • AC KOMBI 100 %

Pohon

  • 4×4 96 %
  • jedna náprava 3,6 %

Emisní norma

  • EURO 6 100 %

Pneumatiky

  • 285/40 R22 74 %
  • 295/40 R21 15 %
  • 285/40 R20 3,7 %
  • 285/40 R23 3,7 %
  • 285/45 R22 3,7 %

Tažné zařízení v TP

  • ano 83 %
  • ne 17 %

Barva

  • BÍLÁ 34 %
  • ČERNÁ 31 %
  • ŠEDÁ 21 %
  • ČERVENÁ 6,9 %
  • MODRÁ 3,4 %
  • ZELENÁ 3,4 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 dopadá na STK?

Z 22 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 13,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,5 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ