MERCEDES-BENZ C 400

Kombi MERCEDES-BENZ C 400 se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 177, 51 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 4,5 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 8 let a 124 844 km.

  • 2015–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 4,5 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,16 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 41 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2015–dosud
Palivo
benzín
Výkon
245 kW
Počet míst
4–5
V provozu v ČR
177 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 275

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 124 844 km
Bez datMálo prohlídek na graf podle stáří.

Náklady na palivo

Cena za litr43,82 Kč
Litrů za rok1 209 l
Cena za rok53 000 Kč

Výchozí nájezd je průměr vozů MERCEDES-BENZ C 400 (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ C 400 0,0 % 41
VOLKSWAGEN PASSAT 6,8 % 48 403
ŠKODA SUPERB 5,5 % 54 034
FORD MONDEO 8,6 % 17 808
ŠKODA KODIAQ 2,4 % 17 036
VOLKSWAGEN TIGUAN 4,3 % 16 984

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 41 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ C 400 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 4,5 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,16 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 177 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 51 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 41 0,0 % −4,5 0,00 % −0,16 8,0 let 124 844 km
2025 75 2,7 % −1,8 0,00 % −0,15 6,9 let 113 396 km
2024 47 4,3 % +0,3 0,00 % −0,14 6,0 let 102 761 km
2023 50 0,0 % −3,0 0,00 % −0,10 5,2 let 96 834 km
2022 31 0,0 % −2,8 0,00 % −0,08 4,6 let 73 997 km
2021 16 0,0 % −2,8 0,00 % −0,10 4,5 let 82 011 km
2020 7 0,0 % −2,9 0,00 % −0,07 3,6 let 46 979 km
2019 8 0,0 % −2,9 0,00 % −0,05 3,4 let 65 481 km

Vozový park v ČR

V provozu
177
z 197 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
18 / 2
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
50,8 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MERCEDES-BENZ C 400

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 756 mm 4 751–4 772
Šířka 1 839 mm 1 839–1 877
Výška 1 461 mm 1 410–1 467
Rozvor 2 840 mm –
Míst k sezení 5 4–5
Provozní hmotnost 1 720 kg 1 645–1 825
Největší přípustná hmotnost 2 210 kg 2 155–2 310
Brzděný přívěs 1 800 kg –
Nejvyšší rychlost 250 km/h –
Spotřeba kombinovaná 7,8 l/100 km 7,3–9,1
CO₂ kombinovaně 181 g/km 172–190
Hluk za jízdy 69,0 dB(A) 69,0–74,0

Karoserie

  • AC KOMBI 31 %
  • AA SEDAN 30 %
  • AD KUPÉ 29 %
  • AE KABRIOLET 10 %

Pohon

  • 4×4 99 %
  • jedna náprava 0,7 %

Emisní norma

  • EURO 6 99 %
  • EURO 5 0,9 %

Pneumatiky

  • 225/40 R19 69 %
  • 225/45 R18 16 %
  • 225/50 R17 14 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 79 %
  • ano 21 %

Barva

  • ŠEDÁ 30 %
  • ČERNÁ 25 %
  • BÍLÁ 22 %
  • MODRÁ 16 %
  • ČERVENÁ 4,6 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Motorizace

Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech osobních aut stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.

MotorGeneraceVýkonObjemPalivo V provozuProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Nájezd
276823 – 245 kW (333 k) 2 996 cm³ benzín 129 36 0,0 % −4,4 0,00 % −0,16 116 995 km

Technické údaje motorizací

MotorVýkonSpotřebaCO₂Max. rychlost HmotnostBrzděný přívěsEmisePohon 4×4
276823 245 kW 7,8 l 181 g/km 250 km/h 1 720 kg 1 800 kg EURO 6 99 %

Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ C 400 dopadá na STK?

Z 41 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,5 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ C 400 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ