MERCEDES-BENZ CLS 400

Sedan MERCEDES-BENZ CLS 400 se vyrábí od roku 2014. V Česku jich jezdí 267, 37 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,6 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6,2 roku a 140 770 km.

  • 2014–dosud
  • kategorie M1
  • Sedan
  • 4 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 98,8 %
  • Částečně způsobilé 1,2 % stejně stará vozidla 3,8 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,11 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 82 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky 1,2

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
MERCEDES-BENZ
Roky výroby
2014–dosud
Počet míst
4–5
V provozu v ČR
267 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 430

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky1,2

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
MERCEDES-BENZ CLS 400 1,2 % 82
ŠKODA KODIAQ 2,4 % 17 036
VOLKSWAGEN TRANSPORTER 7,7 % 9 584
VOLKSWAGEN SHARAN 8,6 % 10 620
AUDI A6 5,4 % 9 106
FORD GALAXY 8,8 % 7 691

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 82 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ CLS 400 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,6 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,11 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.

  • 267 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 37 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (1,2 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 82 1,2 % −2,6 0,00 % −0,11 6,2 let 140 770 km
2025 103 5,8 % +2,0 0,00 % −0,11 5,4 let 115 874 km
2024 90 0,0 % −3,7 0,00 % −0,11 5,1 let 114 210 km
2023 57 1,8 % −1,1 0,00 % −0,08 4,6 let 93 364 km
2022 66 3,0 % +0,5 0,00 % −0,05 3,6 let 86 034 km
2021 13 7,7 % +4,6 0,00 % −0,12 5,3 let 98 134 km
2020 6 16,7 % +13,6 16,67 % +16,57 3,7 let 66 415 km
2019 11 0,0 % −2,9 0,00 % −0,05 3,4 let 62 380 km
2018 2 0,0 % −3,4 0,00 % −0,08 4,0 let 89 511 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2019 2,9 % 2,4 % – – –
2018 3,3 % 0,0 % 0,0 % – 0,0 % (8 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2014; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022
2019 2,4 % 2,9 %
2018 0,0 % 0,0 % 3,3 %

Vozový park v ČR

V provozu
267
z 332 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
61 / 4
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
35,2 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje MERCEDES-BENZ CLS 400

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 971 mm 4 955–4 975
Šířka 1 881 mm –
Výška 1 431 mm 1 412–1 433
Rozvor 2 874 mm –
Míst k sezení 4 4–5
Provozní hmotnost 1 835 kg 1 775–1 915
Největší přípustná hmotnost 2 320 kg 2 260–2 440
Brzděný přívěs 2 100 kg 1 900–2 100
Nejvyšší rychlost 250 km/h –
Spotřeba kombinovaná 7,9 l/100 km 7,2–8,2
CO₂ kombinovaně 182 g/km 167–192
Hluk za jízdy 72,0 dB(A) –

Karoserie

  • AA SEDAN 73 %
  • AC KOMBI 27 %

Pohon

  • 4×4 67 %
  • jedna náprava 33 %

Emisní norma

  • EURO 6 88 %
  • EURO 4 12 %

Pneumatiky

  • 255/35 R19 50 %
  • 245/45 R17 43 %
  • 245/35 R20 3,3 %
  • 255/40 R18 3,3 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 93 %
  • ano 6,7 %

Barva

  • ČERNÁ 50 %
  • ŠEDÁ 20 %
  • BÍLÁ 17 %
  • HNĚDÁ 6,7 %
  • MODRÁ 3,3 %
  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 3,3 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky 1,2 na 100 prohlídek
    Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)

Závady u pravidelných prohlídek aut MERCEDES-BENZ CLS 400 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak MERCEDES-BENZ CLS 400 dopadá na STK?

Z 82 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,8 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ CLS 400 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely MERCEDES-BENZ