MERCEDES-BENZ E 450
Sedan MERCEDES-BENZ E 450 se vyrábí od roku 2018. V Česku jich jezdí 680, 23 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,5 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 5,2 roku a 88 460 km.
- 2018–dosud
- kategorie M1
- Sedan
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 95,2 %
- Částečně způsobilé 4,8 % stejně stará vozidla 3,3 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,09 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 42 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- MERCEDES-BENZ
- Roky výroby
- 2018–dosud
- Palivo
- benzín
- Výkon
- 270–280 kW
- Počet míst
- 4–5
- V provozu v ČR
- 680 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 240Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 88 460 kmNáklady na palivo
Výchozí nájezd je průměr vozů MERCEDES-BENZ E 450 (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MERCEDES-BENZ E 450 | 4,8 % | 42 |
| ŠKODA KODIAQ | 2,4 % | 17 036 |
| VOLKSWAGEN TRANSPORTER | 7,7 % | 9 584 |
| VOLKSWAGEN SHARAN | 8,6 % | 10 620 |
| AUDI A6 | 5,4 % | 9 106 |
| FORD GALAXY | 8,8 % | 7 691 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 42 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ E 450 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,5 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.
- 680 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 23 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 42 | 4,8 % | +1,5 | 0,00 % | −0,09 | 5,2 let | 88 460 km |
| 2025 | 84 | 2,4 % | −1,0 | 0,00 % | −0,09 | 4,5 let | 81 107 km |
| 2024 | 51 | 3,9 % | +0,7 | 0,00 % | −0,08 | 4,1 let | 67 087 km |
| 2023 | 50 | 4,0 % | +1,6 | 0,00 % | −0,05 | 3,4 let | 64 409 km |
| 2022 | 13 | 7,7 % | +5,3 | 0,00 % | −0,05 | 3,4 let | 63 238 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 5,6 % | – | – | – | 5,6 % (4 let) |
| 2019 | 4,1 % | 0,0 % | – | – | 0,0 % (6 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2018; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2025 | STK 2023 |
|---|---|---|
| 2021 | 5,6 % | |
| 2019 | 0,0 % | 4,1 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MERCEDES-BENZ E 450
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 971 mm | 4 851–5 005 |
| Šířka | 1 904 mm | 1 860–1 907 |
| Výška | 1 481 mm | 1 455–1 497 |
| Rozvor | 2 961 mm | 2 873–2 961 |
| Míst k sezení | 5 | 4–5 |
| Provozní hmotnost | 1 960 kg | 1 845–2 055 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 585 kg | 2 365–2 660 |
| Brzděný přívěs | 2 100 kg | 1 800–2 100 |
| Nejvyšší rychlost | 250 km/h | – |
| Spotřeba kombinovaná | 8,8 l/100 km | 7,7–9,2 |
| CO₂ kombinovaně | 202 g/km | 174–209 |
| Hluk za jízdy | 67,0 dB(A) | 67,0–70,0 |
Karoserie
- AA SEDAN 46 %
- AC KOMBI 23 %
- AD KUPÉ 17 %
- AE KABRIOLET 14 %
Pohon
- 4×4 100 %
- jedna náprava 0,3 %
Emisní norma
- EURO 6 100 %
Pneumatiky
- 245/35 R20 24 %
- 245/40 R20 23 %
- 245/40 R19 23 %
- 245/45 R19 14 %
- 245/45 R18 11 %
- 225/55 R18 2,1 %
- 245/35 R21 1,5 %
Tažné zařízení v TP
- ne 61 %
- ano 39 %
Barva
- ŠEDÁ 33 %
- ČERNÁ 30 %
- BÍLÁ 13 %
- MODRÁ 9,9 %
- ČERVENÁ 7,5 %
- ZELENÁ 3,6 %
- HNĚDÁ 2,7 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech osobních aut stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 256930 | – | 270 kW (367 k) | 2 999 cm³ | benzín | 96 | 20 | – | – | – | – | 61 925 km |
| 276823 | – | 270 kW (367 k) | 2 996 cm³ | benzín | 93 | 24 | – | – | – | – | 104 884 km |
| 256830 | – | 280 kW (381 k) | 2 999 cm³ | benzín | 55 | 0 | – | – | – | – | – |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 256930 | 270 kW | 9,2 l | 189 g/km | 250 km/h | 1 940 kg | 1 800 kg | EURO 6 | 99 % |
| 276823 | 270 kW | 8,8 l | 202 g/km | 250 km/h | 1 860 kg | 1 800 kg | EURO 6 | 100 % |
| 256830 | 280 kW | 7,9 l | 178 g/km | 250 km/h | 1 970 kg | 2 100 kg | EURO 6 | 100 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Provedení podle začátku VIN
Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy MERCEDES-BENZ E 450 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.
| Začátek VIN | Motor | Ročníky | Vozů | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
W1K21305 |
256930 57 %, 274920 38 % | 2020–2022 | 47 | 13 | 7,7 % | +4,6 | 0,00 % | −0,08 |
Časté otázky
Jak MERCEDES-BENZ E 450 dopadá na STK?
Z 42 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,3 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ E 450 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MERCEDES-BENZ
- VITO7,3 % · 0,49 %
- C 2207,2 % · 0,61 %
- V4,2 % · 0,04 %
- E 2205,9 % · 0,30 %
- B 1805,7 % · 0,51 %
- C 2006,4 % · 0,64 %
- A 1805,1 % · 0,65 %
- GLE 3503,3 % · 0,08 %
- VIANO8,0 % · 0,59 %
- SPRINTER6,2 % · 0,26 %
- E 3504,6 % · 0,19 %
- ML 3504,0 % · 0,35 %
- B 2008,4 % · 0,24 %
- GLC 2202,5 % · 0,00 %
- A 16010,4 % · 1,21 %
- C 1808,7 % · 0,82 %
- E 2006,7 % · 0,41 %
- E 3208,2 % · 0,30 %
- ML 3206,2 % · 0,64 %
- A 1709,2 % · 1,00 %
- GLE 4002,0 % · 0,17 %
- S 3505,1 % · 0,00 %
- V 2503,9 % · 0,17 %
- SLK 2005,9 % · 0,52 %
- A 1506,7 % · 1,33 %
- GLC 2502,2 % · 0,00 %
- E 2506,8 % · 0,60 %
- GLA 2001,7 % · 0,21 %
- ML 27012,6 % · 0,44 %
- C 2504,3 % · 0,00 %
- CLA 2003,2 % · 0,00 %
- GL 3507,1 % · 0,00 %
- E 2705,9 % · 0,49 %
- A 2005,9 % · 0,25 %
- GLK 2204,7 % · 0,00 %
- CITAN10,3 % · 1,00 %
- GLS 4003,3 % · 0,25 %
- GLS 3503,8 % · 0,25 %
- CLS 3507,3 % · 0,26 %
- S 5004,7 % · 0,00 %
- E 3004,9 % · 0,00 %
- CLA 1802,6 % · 0,00 %
- E 4003,1 % · 0,31 %
- GLC 3000,9 % · 0,00 %
- A 14011,1 % · 3,37 %
- E 2806,4 % · 0,00 %
- S 3206,0 % · 0,71 %
- 1904,3 % · 0,00 %
- GLB 2001,8 % · 0,00 %
- GLC 2000,4 % · 0,00 %
- SL 5002,7 % · 0,39 %
- B 1708,9 % · 2,02 %
- C 3004,5 % · 0,00 %
- GLA 2205,7 % · 0,00 %
- S 4005,2 % · 0,00 %
- GLE 4502,6 % · 0,00 %
- V 2207,1 % · 0,47 %
- CLK 20010,5 % · 0,00 %
- CLA 2205,1 % · 0,00 %
- MARCO POLO3,0 % · 0,51 %
- R 3505,3 % · 0,00 %
- SLK 2303,4 % · 1,71 %
- GLA 2501,2 % · 0,00 %
- C 3208,9 % · 0,59 %
- R 3207,1 % · 0,59 %
- GLE 3003,7 % · 0,00 %
- CLK 3205,0 % · 0,62 %
- GLK 3507,9 % · 0,00 %
- ML 2802,7 % · 0,68 %
- CLA 2501,5 % · 0,00 %
- GLK 3206,8 % · 0,00 %
- 3000,8 % · 0,00 %
- AMG G 631,7 % · 0,00 %
- 2006,7 % · 0,00 %
- GL 3202,5 % · 0,00 %
- AMG GLC 432,5 % · 0,00 %
- C 3506,8 % · 0,00 %
- CLS 3205,3 % · 1,77 %
- S 5601,9 % · 0,00 %
- AMG GLE 531,9 % · 0,00 %
- CL 5005,8 % · 0,00 %
- 25010,7 % · 0,97 %
- AMG C 436,8 % · 0,00 %
- S 5802,0 % · 0,00 %
- SLK 3508,0 % · 0,00 %
- C 2707,4 % · 1,05 %
- AMG E 535,3 % · 0,00 %
- GLB 2501,1 % · 0,00 %
- B 1505,4 % · 2,15 %
- A 2502,2 % · 0,00 %
- G 5001,1 % · 0,00 %
- CLK 27013,1 % · 0,00 %
- GLK 2506,0 % · 0,00 %
- CLS 4001,2 % · 0,00 %
- VANEO15,9 % · 0,00 %
- E 5002,5 % · 0,00 %
- ML 2502,5 % · 0,00 %
- 2305,4 % · 0,00 %
- B 16011,1 % · 1,39 %
- GLC 3502,8 % · 0,00 %
- B 2205,6 % · 0,00 %
- CLK 2304,2 % · 1,41 %
- GL 4502,8 % · 1,41 %
- SL 3505,7 % · 0,00 %
- G 3504,3 % · 0,00 %
- GL 5001,5 % · 0,00 %
- E 2409,0 % · 1,49 %
- GLB 2201,5 % · 0,00 %
- GL 42010,8 % · 0,00 %
- GLC 4007,7 % · 0,00 %
- GLE 2501,5 % · 0,00 %
- A 2203,3 % · 0,00 %
- AMG A 450,0 % · 0,00 %
- AMG C 630,0 % · 0,00 %
- GLA 1801,8 % · 0,00 %
- AMG S 631,8 % · 0,00 %
- GLS 5003,6 % · 0,00 %
- AMG CLA 451,9 % · 0,00 %
- ML 5005,8 % · 0,00 %
- G 4002,0 % · 0,00 %
- AMG GLE 434,1 % · 0,00 %
- S 4502,0 % · 0,00 %
- CLS 5004,2 % · 0,00 %
- EQC 4008,7 % · 0,00 %
- GLS 5800,0 % · 0,00 %
- ML 4008,7 % · 0,00 %
- ML 3002,2 % · 2,22 %
- CLS 4500,0 % · 2,33 %
- 300 CE2,4 % · 0,00 %
- C 2800,0 % · 0,00 %
- C 4000,0 % · 0,00 %
- ML 4209,8 % · 4,88 %
- SL 55AMG7,5 % · 0,00 %
- 2080,0 % · 0,00 %
- 2200,0 % · 0,00 %
- E 2907,7 % · 0,00 %
- 2407,9 % · 0,00 %
- SLK 2507,9 % · 0,00 %
- 1235,4 % · 0,00 %
- A 19010,8 % · 5,41 %
- C 2300,0 % · 0,00 %
- CLK 2208,3 % · 0,00 %
- AMG E 638,6 % · 0,00 %
- AMG E 438,8 % · 0,00 %
- EQA 2500,0 % · 0,00 %
- 1248,7 % · 4,35 %
- C 2408,7 % · 0,00 %
- 2079,1 % · 0,00 %
- AMG GLS 6313,6 % · 0,00 %
- V 2300,0 % · 0,00 %
- 2125,6 % · 0,00 %
- 2805,6 % · 0,00 %
- E 23015,4 % · 0,00 %
- 2119,1 % · 0,00 %
- 3509,1 % · 0,00 %
- MB 10018,2 % · 0,00 %
- 2600,0 % · 0,00 %
- 2100,0 % · 0,00 %