MERCEDES-BENZ 260
Sedan samon. 4dv. MERCEDES-BENZ 260 se vyrábí od roku 1938. V Česku jich jezdí 158, 72 % z nich jsou dovezené ojeté.
- 1938–dosud
- kategorie M1
- Sedan samon. 4dv.
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 100 %
- Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 6,9 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,02 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 9 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- MERCEDES-BENZ
- Roky výroby
- 1938–dosud
- Palivo
- benzín
- Počet míst
- 2–5
- V provozu v ČR
- 158 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 404Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MERCEDES-BENZ 260 | – | 9 |
| ŠKODA OCTAVIA | 6,8 % | 246 232 |
| VOLKSWAGEN PASSAT | 6,8 % | 48 403 |
| ŠKODA SUPERB | 5,5 % | 54 034 |
| FORD FOCUS | 9,8 % | 31 670 |
| HYUNDAI I30 | 6,6 % | 29 581 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 9 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ 260 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.
- 158 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 72 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 9 | 0,0 % | −6,9 | 0,00 % | −1,02 | 30,0 let | 242 581 km |
| 2025 | 11 | 0,0 % | −7,7 | 0,00 % | −1,19 | 30,0 let | 193 809 km |
| 2024 | 13 | 7,7 % | +0,7 | 0,00 % | −1,25 | 30,0 let | 227 609 km |
| 2023 | 16 | 6,3 % | +0,6 | 0,00 % | −1,08 | 30,0 let | 211 132 km |
| 2022 | 12 | 8,3 % | +2,2 | 0,00 % | −1,32 | 29,8 let | 212 153 km |
| 2021 | 15 | 0,0 % | −6,1 | 0,00 % | −1,49 | 29,3 let | 250 116 km |
| 2020 | 18 | 0,0 % | −8,0 | 0,00 % | −1,24 | 28,8 let | 215 453 km |
| 2019 | 17 | 11,8 % | +3,2 | 0,00 % | −0,94 | 28,6 let | 198 631 km |
| 2018 | 13 | 0,0 % | −8,7 | 0,00 % | −2,13 | 27,0 let | 236 713 km |
| 2017 | 20 | 0,0 % | −9,1 | 5,00 % | +2,61 | 27,7 let | 227 209 km |
| 2016 | 16 | 6,3 % | −3,6 | 0,00 % | −2,77 | 25,8 let | 264 835 km |
| 2015 | 25 | 8,0 % | −0,7 | 0,00 % | −3,43 | 25,6 let | 198 423 km |
| 2014 | 25 | 4,0 % | −3,4 | 0,00 % | −3,79 | 21,9 let | 256 366 km |
| 2013 | 20 | 0,0 % | −8,2 | 0,00 % | −4,37 | 22,9 let | 193 829 km |
| 2012 | 32 | 3,1 % | −5,2 | 3,13 % | −2,14 | 21,0 let | 244 759 km |
| 2011 | 34 | 8,8 % | +0,9 | 2,94 % | −3,80 | 19,9 let | 214 145 km |
| 2010 | 49 | 0,0 % | −7,6 | 4,08 % | −2,72 | 18,7 let | 255 854 km |
| 2009 | 50 | 14,0 % | +6,0 | 2,00 % | −4,84 | 18,2 let | 267 268 km |
| 2008 | 9 | 11,1 % | +2,9 | 11,11 % | +4,75 | 12,3 let | 244 862 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1938; 2 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MERCEDES-BENZ 260
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 740 mm | 4 740–5 020 |
| Šířka | 1 740 mm | 1 740–1 820 |
| Výška | 1 437 mm | 1 437–1 451 |
| Rozvor | 2 800 mm | 2 548–2 935 |
| Míst k sezení | 5 | 2–5 |
| Provozní hmotnost | 1 330 kg | 1 330–1 540 |
| Největší přípustná hmotnost | 1 850 kg | 1 850–2 040 |
| Brzděný přívěs | 1 500 kg | 1 450–1 500 |
| Nejvyšší rychlost | 195 km/h | 195–215 |
| Spotřeba kombinovaná | 9,8 l/100 km | 9,8–10,9 |
| Hluk za jízdy | 71,0 dB(A) | 71,0–76,0 |
Karoserie
- SEDAN SAMON. 4DV. 75 %
- AA SEDAN 25 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Pneumatiky
- 205/65 R15 67 %
- 205/64 R15 33 %
Tažné zařízení v TP
- ne 98 %
- ano 1,9 %
Barva
- ŠEDÁ-METAL 27 %
- ČERNÁ 19 %
- BÍLÁ 8,9 %
- STŘÍBRNÁ 7,9 %
- MODRÁ-METAL 5,9 %
- HNĚDÁ-METAL 5,9 %
- MODRÁ-TMAVÁ 5,0 %
- ŠEDÁ-ZÁKLADNÍ 4,0 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech osobních aut stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 103.940 | – | – | 2 597 cm³ | benzín | 50 | 1 | – | – | – | – | 106 855 km |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 103.940 | – | – | – | – | 1 420 kg | – | – | – |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Časté otázky
Jak MERCEDES-BENZ 260 dopadá na STK?
Z 9 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 6,9 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ 260 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MERCEDES-BENZ
- VITO7,3 % · 0,49 %
- C 2207,2 % · 0,61 %
- V4,2 % · 0,04 %
- E 2205,9 % · 0,30 %
- B 1805,7 % · 0,51 %
- C 2006,4 % · 0,64 %
- A 1805,1 % · 0,65 %
- GLE 3503,3 % · 0,08 %
- VIANO8,0 % · 0,59 %
- SPRINTER6,2 % · 0,26 %
- E 3504,6 % · 0,19 %
- ML 3504,0 % · 0,35 %
- B 2008,4 % · 0,24 %
- GLC 2202,5 % · 0,00 %
- A 16010,4 % · 1,21 %
- C 1808,7 % · 0,82 %
- E 2006,7 % · 0,41 %
- E 3208,2 % · 0,30 %
- ML 3206,2 % · 0,64 %
- A 1709,2 % · 1,00 %
- GLE 4002,0 % · 0,17 %
- S 3505,1 % · 0,00 %
- V 2503,9 % · 0,17 %
- SLK 2005,9 % · 0,52 %
- A 1506,7 % · 1,33 %
- GLC 2502,2 % · 0,00 %
- E 2506,8 % · 0,60 %
- GLA 2001,7 % · 0,21 %
- ML 27012,6 % · 0,44 %
- C 2504,3 % · 0,00 %
- CLA 2003,2 % · 0,00 %
- GL 3507,1 % · 0,00 %
- E 2705,9 % · 0,49 %
- A 2005,9 % · 0,25 %
- GLK 2204,7 % · 0,00 %
- CITAN10,3 % · 1,00 %
- GLS 4003,3 % · 0,25 %
- GLS 3503,8 % · 0,25 %
- CLS 3507,3 % · 0,26 %
- S 5004,7 % · 0,00 %
- E 3004,9 % · 0,00 %
- CLA 1802,6 % · 0,00 %
- E 4003,1 % · 0,31 %
- GLC 3000,9 % · 0,00 %
- A 14011,1 % · 3,37 %
- E 2806,4 % · 0,00 %
- S 3206,0 % · 0,71 %
- 1904,3 % · 0,00 %
- GLB 2001,8 % · 0,00 %
- GLC 2000,4 % · 0,00 %
- SL 5002,7 % · 0,39 %
- B 1708,9 % · 2,02 %
- C 3004,5 % · 0,00 %
- GLA 2205,7 % · 0,00 %
- S 4005,2 % · 0,00 %
- GLE 4502,6 % · 0,00 %
- V 2207,1 % · 0,47 %
- CLK 20010,5 % · 0,00 %
- CLA 2205,1 % · 0,00 %
- MARCO POLO3,0 % · 0,51 %
- R 3505,3 % · 0,00 %
- SLK 2303,4 % · 1,71 %
- GLA 2501,2 % · 0,00 %
- C 3208,9 % · 0,59 %
- R 3207,1 % · 0,59 %
- GLE 3003,7 % · 0,00 %
- CLK 3205,0 % · 0,62 %
- GLK 3507,9 % · 0,00 %
- ML 2802,7 % · 0,68 %
- CLA 2501,5 % · 0,00 %
- GLK 3206,8 % · 0,00 %
- 3000,8 % · 0,00 %
- AMG G 631,7 % · 0,00 %
- 2006,7 % · 0,00 %
- GL 3202,5 % · 0,00 %
- AMG GLC 432,5 % · 0,00 %
- C 3506,8 % · 0,00 %
- CLS 3205,3 % · 1,77 %
- S 5601,9 % · 0,00 %
- AMG GLE 531,9 % · 0,00 %
- CL 5005,8 % · 0,00 %
- 25010,7 % · 0,97 %
- AMG C 436,8 % · 0,00 %
- S 5802,0 % · 0,00 %
- SLK 3508,0 % · 0,00 %
- C 2707,4 % · 1,05 %
- AMG E 535,3 % · 0,00 %
- GLB 2501,1 % · 0,00 %
- B 1505,4 % · 2,15 %
- A 2502,2 % · 0,00 %
- G 5001,1 % · 0,00 %
- CLK 27013,1 % · 0,00 %
- GLK 2506,0 % · 0,00 %
- CLS 4001,2 % · 0,00 %
- VANEO15,9 % · 0,00 %
- E 5002,5 % · 0,00 %
- ML 2502,5 % · 0,00 %
- 2305,4 % · 0,00 %
- B 16011,1 % · 1,39 %
- GLC 3502,8 % · 0,00 %
- B 2205,6 % · 0,00 %
- CLK 2304,2 % · 1,41 %
- GL 4502,8 % · 1,41 %
- SL 3505,7 % · 0,00 %
- G 3504,3 % · 0,00 %
- GL 5001,5 % · 0,00 %
- E 2409,0 % · 1,49 %
- GLB 2201,5 % · 0,00 %
- GL 42010,8 % · 0,00 %
- GLC 4007,7 % · 0,00 %
- GLE 2501,5 % · 0,00 %
- A 2203,3 % · 0,00 %
- AMG A 450,0 % · 0,00 %
- AMG C 630,0 % · 0,00 %
- GLA 1801,8 % · 0,00 %
- AMG S 631,8 % · 0,00 %
- GLS 5003,6 % · 0,00 %
- AMG CLA 451,9 % · 0,00 %
- ML 5005,8 % · 0,00 %
- G 4002,0 % · 0,00 %
- AMG GLE 434,1 % · 0,00 %
- S 4502,0 % · 0,00 %
- CLS 5004,2 % · 0,00 %
- EQC 4008,7 % · 0,00 %
- GLS 5800,0 % · 0,00 %
- ML 4008,7 % · 0,00 %
- ML 3002,2 % · 2,22 %
- CLS 4500,0 % · 2,33 %
- 300 CE2,4 % · 0,00 %
- E 4504,8 % · 0,00 %
- C 2800,0 % · 0,00 %
- C 4000,0 % · 0,00 %
- ML 4209,8 % · 4,88 %
- SL 55AMG7,5 % · 0,00 %
- 2080,0 % · 0,00 %
- 2200,0 % · 0,00 %
- E 2907,7 % · 0,00 %
- 2407,9 % · 0,00 %
- SLK 2507,9 % · 0,00 %
- 1235,4 % · 0,00 %
- A 19010,8 % · 5,41 %
- C 2300,0 % · 0,00 %
- CLK 2208,3 % · 0,00 %
- AMG E 638,6 % · 0,00 %
- AMG E 438,8 % · 0,00 %
- EQA 2500,0 % · 0,00 %
- 1248,7 % · 4,35 %
- C 2408,7 % · 0,00 %
- 2079,1 % · 0,00 %
- AMG GLS 6313,6 % · 0,00 %
- V 2300,0 % · 0,00 %
- 2125,6 % · 0,00 %
- 2805,6 % · 0,00 %
- E 23015,4 % · 0,00 %
- 2119,1 % · 0,00 %
- 3509,1 % · 0,00 %
- MB 10018,2 % · 0,00 %
- 2100,0 % · 0,00 %