MERCEDES-BENZ GLC 220
MERCEDES-BENZ GLC 220 se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 3 863, 17 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,4 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6,5 roku a 124 056 km.
- 2015–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 97,5 %
- Částečně způsobilé 2,5 % stejně stará vozidla 3,9 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,13 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 801 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu 0,5
- Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 0,2
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 0,2
- Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí 0,2
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MERCEDES-BENZ
- Roky výroby
- 2015–dosud
- V provozu v ČR
- 3 863 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 3 957Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 124 056 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu0,5
- Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky0,2
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)0,2
- Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí0,2
- Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem0,2
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely MERCEDES-BENZ
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MERCEDES-BENZ GLC 220 | 2,5 % | 801 |
| MERCEDES-BENZ VITO | 7,3 % | 3 072 |
| MERCEDES-BENZ C 220 | 7,2 % | 2 641 |
| MERCEDES-BENZ V | 4,2 % | 2 424 |
| MERCEDES-BENZ E 220 | 5,9 % | 2 350 |
| MERCEDES-BENZ B 180 | 5,7 % | 1 759 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 801 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ GLC 220 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,4 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,13 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.
- 3 863 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 17 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu (0,5 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 801 | 2,5 % | −1,4 | 0,00 % | −0,13 | 6,5 let | 124 056 km |
| 2025 | 902 | 1,8 % | −2,1 | 0,00 % | −0,12 | 5,8 let | 109 005 km |
| 2024 | 772 | 2,3 % | −1,5 | 0,00 % | −0,12 | 5,5 let | 108 339 km |
| 2023 | 564 | 2,3 % | −0,5 | 0,00 % | −0,08 | 4,8 let | 95 013 km |
| 2022 | 444 | 1,4 % | −1,3 | 0,00 % | −0,07 | 4,3 let | 89 582 km |
| 2021 | 295 | 2,4 % | −0,2 | 0,00 % | −0,08 | 3,8 let | 79 153 km |
| 2020 | 142 | 0,0 % | −2,7 | 0,00 % | −0,07 | 3,4 let | 77 841 km |
| 2019 | 36 | 0,0 % | −2,8 | 0,00 % | −0,05 | 3,3 let | 75 076 km |
| 2018 | 1 | 0,0 % | −3,4 | 0,00 % | −0,08 | 4,0 let | 153 022 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut MERCEDES-BENZ GLC 220 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 1,3 % | – | – | – | 1,3 % (4 let) |
| 2021 | 0,9 % | – | – | – | – |
| 2020 | 1,0 % | 0,6 % | – | – | 0,6 % (6 let) |
| 2019 | 0,9 % | 2,5 % | – | – | 7,7 % (7 let) |
| 2018 | 1,7 % | 2,8 % | 4,2 % | – | 4,2 % (8 let) |
| 2017 | 2,2 % | 3,5 % | 1,8 % | – | 2,4 % (9 let) |
| 2016 | 0,0 % | 1,3 % | 2,9 % | 2,5 % | 2,5 % (10 let) |
| 2015 | 0,0 % | 2,3 % | 0,0 % | 0,0 % | 3,3 % (11 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2015; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 1,3 % | |||||||
| 2021 | 0,9 % | |||||||
| 2020 | 0,6 % | 5,6 % | 1,0 % | |||||
| 2019 | 7,7 % | 2,5 % | 0,9 % | |||||
| 2018 | 4,2 % | 1,7 % | 2,8 % | 1,7 % | ||||
| 2017 | 2,4 % | 1,8 % | 5,3 % | 3,5 % | 0,0 % | 2,2 % | ||
| 2016 | 2,5 % | 1,9 % | 2,9 % | 2,9 % | 1,3 % | 0,0 % | ||
| 2015 | 3,3 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,3 % | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu
0,5 na 100 prohlídek
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí. (5.3.4.2.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky
0,2 na 100 prohlídek
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
0,2 na 100 prohlídek
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). (0.2.2.1.3, 0. identifikace vozidla)
-
Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí
0,2 na 100 prohlídek
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. (3.2.1.3, 3. výhledy)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
0,2 na 100 prohlídek
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. (8.2.1.2.5, 8. obtěžování okolí)
-
Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu
0,2 na 100 prohlídek
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
0,2 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
0,1 na 100 prohlídek
Překročení max. přípustných otáček motoru (omezovače). (8.2.2.2.1.7, 8. obtěžování okolí)
-
Celkový prostup světla přes zasklení neodpovídá požadavkům
0,1 na 100 prohlídek
V poli výhledu řidiče směrem dopředu (v úhlu 180°) je celkový prostup světla přes zasklení nižší než 70 %. (3.2.2.1, 3. výhledy)
-
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené
0,1 na 100 prohlídek
Zařízení k omezení emisí namontované výrobcem chybí, je změněno nebo je zjevně poškozené. V případě vozidla vybaveného filtrem pevných částic s emisní normou EURO 5 (V), EURO 6 (VI) je tato podmínka splněna také v případě, že je naměřena hodnota kouřivosti vyšší než 0,25 m-1. (8.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
Závady u pravidelných prohlídek aut MERCEDES-BENZ GLC 220 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MERCEDES-BENZ GLC 220 dopadá na STK?
Z 801 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,9 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ GLC 220 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MERCEDES-BENZ
- VITO7,3 % · 0,49 %
- C 2207,2 % · 0,61 %
- V4,2 % · 0,04 %
- E 2205,9 % · 0,30 %
- B 1805,7 % · 0,51 %
- C 2006,4 % · 0,64 %
- A 1805,1 % · 0,65 %
- GLE 3503,3 % · 0,08 %
- VIANO8,0 % · 0,59 %
- SPRINTER6,2 % · 0,26 %
- E 3504,6 % · 0,19 %
- ML 3504,0 % · 0,35 %
- B 2008,4 % · 0,24 %
- A 16010,4 % · 1,21 %
- C 1808,7 % · 0,82 %
- E 2006,7 % · 0,41 %
- E 3208,2 % · 0,30 %
- ML 3206,2 % · 0,64 %
- A 1709,2 % · 1,00 %
- GLE 4002,0 % · 0,17 %
- S 3505,1 % · 0,00 %
- V 2503,9 % · 0,17 %
- SLK 2005,9 % · 0,52 %
- A 1506,7 % · 1,33 %
- GLC 2502,2 % · 0,00 %
- E 2506,8 % · 0,60 %
- GLA 2001,7 % · 0,21 %
- ML 27012,6 % · 0,44 %
- C 2504,3 % · 0,00 %
- CLA 2003,2 % · 0,00 %
- GL 3507,1 % · 0,00 %
- E 2705,9 % · 0,49 %
- A 2005,9 % · 0,25 %
- GLK 2204,7 % · 0,00 %
- CITAN10,3 % · 1,00 %
- GLS 4003,3 % · 0,25 %
- GLS 3503,8 % · 0,25 %
- CLS 3507,3 % · 0,26 %
- S 5004,7 % · 0,00 %
- E 3004,9 % · 0,00 %
- CLA 1802,6 % · 0,00 %
- E 4003,1 % · 0,31 %
- GLC 3000,9 % · 0,00 %
- A 14011,1 % · 3,37 %
- E 2806,4 % · 0,00 %
- S 3206,0 % · 0,71 %
- 1904,3 % · 0,00 %
- GLB 2001,8 % · 0,00 %
- GLC 2000,4 % · 0,00 %
- SL 5002,7 % · 0,39 %
- B 1708,9 % · 2,02 %
- C 3004,5 % · 0,00 %
- GLA 2205,7 % · 0,00 %
- S 4005,2 % · 0,00 %
- GLE 4502,6 % · 0,00 %
- V 2207,1 % · 0,47 %
- CLK 20010,5 % · 0,00 %
- CLA 2205,1 % · 0,00 %
- MARCO POLO3,0 % · 0,51 %
- R 3505,3 % · 0,00 %
- SLK 2303,4 % · 1,71 %
- GLA 2501,2 % · 0,00 %
- C 3208,9 % · 0,59 %
- R 3207,1 % · 0,59 %
- GLE 3003,7 % · 0,00 %
- CLK 3205,0 % · 0,62 %
- GLK 3507,9 % · 0,00 %
- ML 2802,7 % · 0,68 %
- CLA 2501,5 % · 0,00 %
- GLK 3206,8 % · 0,00 %
- 3000,8 % · 0,00 %
- AMG G 631,7 % · 0,00 %
- 2006,7 % · 0,00 %
- GL 3202,5 % · 0,00 %
- AMG GLC 432,5 % · 0,00 %
- C 3506,8 % · 0,00 %
- CLS 3205,3 % · 1,77 %
- S 5601,9 % · 0,00 %
- AMG GLE 531,9 % · 0,00 %
- CL 5005,8 % · 0,00 %
- 25010,7 % · 0,97 %
- AMG C 436,8 % · 0,00 %
- S 5802,0 % · 0,00 %
- SLK 3508,0 % · 0,00 %
- C 2707,4 % · 1,05 %
- AMG E 535,3 % · 0,00 %
- GLB 2501,1 % · 0,00 %
- B 1505,4 % · 2,15 %
- A 2502,2 % · 0,00 %
- G 5001,1 % · 0,00 %
- CLK 27013,1 % · 0,00 %
- GLK 2506,0 % · 0,00 %
- CLS 4001,2 % · 0,00 %
- VANEO15,9 % · 0,00 %
- E 5002,5 % · 0,00 %
- ML 2502,5 % · 0,00 %
- 2305,4 % · 0,00 %
- B 16011,1 % · 1,39 %
- GLC 3502,8 % · 0,00 %
- B 2205,6 % · 0,00 %
- CLK 2304,2 % · 1,41 %
- GL 4502,8 % · 1,41 %
- SL 3505,7 % · 0,00 %
- G 3504,3 % · 0,00 %
- GL 5001,5 % · 0,00 %
- E 2409,0 % · 1,49 %
- GLB 2201,5 % · 0,00 %
- GL 42010,8 % · 0,00 %
- GLC 4007,7 % · 0,00 %
- GLE 2501,5 % · 0,00 %
- A 2203,3 % · 0,00 %
- AMG A 450,0 % · 0,00 %
- AMG C 630,0 % · 0,00 %
- GLA 1801,8 % · 0,00 %
- AMG S 631,8 % · 0,00 %
- GLS 5003,6 % · 0,00 %
- AMG CLA 451,9 % · 0,00 %
- ML 5005,8 % · 0,00 %
- G 4002,0 % · 0,00 %
- AMG GLE 434,1 % · 0,00 %
- S 4502,0 % · 0,00 %
- CLS 5004,2 % · 0,00 %
- EQC 4008,7 % · 0,00 %
- GLS 5800,0 % · 0,00 %
- ML 4008,7 % · 0,00 %
- ML 3002,2 % · 2,22 %
- CLS 4500,0 % · 2,33 %
- 300 CE2,4 % · 0,00 %
- E 4504,8 % · 0,00 %
- C 2800,0 % · 0,00 %
- C 4000,0 % · 0,00 %
- ML 4209,8 % · 4,88 %
- SL 55AMG7,5 % · 0,00 %
- 2080,0 % · 0,00 %
- 2200,0 % · 0,00 %
- E 2907,7 % · 0,00 %
- 2407,9 % · 0,00 %
- SLK 2507,9 % · 0,00 %
- 1235,4 % · 0,00 %
- A 19010,8 % · 5,41 %
- C 2300,0 % · 0,00 %
- CLK 2208,3 % · 0,00 %
- AMG E 638,6 % · 0,00 %
- AMG E 438,8 % · 0,00 %
- EQA 2500,0 % · 0,00 %
- 1248,7 % · 4,35 %
- C 2408,7 % · 0,00 %
- 2079,1 % · 0,00 %
- AMG GLS 6313,6 % · 0,00 %
- V 2300,0 % · 0,00 %
- 2125,6 % · 0,00 %
- 2805,6 % · 0,00 %
- E 23015,4 % · 0,00 %
- 2119,1 % · 0,00 %
- 3509,1 % · 0,00 %
- MB 10018,2 % · 0,00 %
- 2600,0 % · 0,00 %
- 2100,0 % · 0,00 %