MERCEDES-BENZ CLK 230
Kupé MERCEDES-BENZ CLK 230 se vyrábí od roku 1997. V Česku jich jezdí 308, 83 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 5,7 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 25,7 roku a 216 422 km.
- 1997–dosud
- kategorie M1
- Kupé
- 4 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 94,4 %
- Částečně způsobilé 4,2 % stejně stará vozidla 9,9 %
- Nezpůsobilé 1,41 % stejně stará vozidla 1,29 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 71 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Brzdové hadice poškozené, odřené, zkroucené nebo příliš krátké 1,4
- Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí 1,4
- Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá 1,4
- V rozporu s požadavky zákona byla na počítadle ujeté vzdálenosti provedena změna záznamu o celkové ujeté vzdálenosti vozidla 1,4
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- MERCEDES-BENZ
- Roky výroby
- 1997–dosud
- Počet míst
- 4
- V provozu v ČR
- 308 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 1 438Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Brzdové hadice poškozené, odřené, zkroucené nebo příliš krátké1,4
- Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí1,4
- Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá1,4
- V rozporu s požadavky zákona byla na počítadle ujeté vzdálenosti provedena změna záznamu o celkové ujeté vzdálenosti vozidla1,4
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| MERCEDES-BENZ CLK 230 | 4,2 % | 71 |
| ŠKODA OCTAVIA | 6,8 % | 246 232 |
| VOLKSWAGEN PASSAT | 6,8 % | 48 403 |
| ŠKODA SUPERB | 5,5 % | 54 034 |
| FORD FOCUS | 9,8 % | 31 670 |
| OPEL ASTRA | 8,0 % | 13 788 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 71 pravidelných technických prohlídek aut MERCEDES-BENZ CLK 230 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 5,7 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 1,41 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,12 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel. Celá značka MERCEDES-BENZ: 5,7 % a 0,39 %.
- 308 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 83 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Brzdové hadice poškozené, odřené, zkroucené nebo příliš krátké (1,4 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 71 | 4,2 % | −5,7 | 1,41 % | +0,12 | 25,7 let | 216 422 km |
| 2025 | 76 | 5,3 % | −5,7 | 0,00 % | −1,45 | 25,0 let | 221 578 km |
| 2024 | 100 | 4,0 % | −6,5 | 3,00 % | +1,41 | 23,9 let | 224 095 km |
| 2023 | 80 | 6,3 % | −1,9 | 0,00 % | −1,41 | 23,1 let | 215 763 km |
| 2022 | 83 | 3,6 % | −5,0 | 0,00 % | −1,46 | 22,0 let | 223 860 km |
| 2021 | 60 | 3,3 % | −4,6 | 0,00 % | −1,54 | 21,0 let | 222 921 km |
| 2020 | 100 | 0,0 % | −8,9 | 1,00 % | −0,40 | 19,9 let | 220 805 km |
| 2019 | 85 | 5,9 % | −4,1 | 0,00 % | −1,27 | 19,2 let | 218 693 km |
| 2018 | 81 | 3,7 % | −5,7 | 1,23 % | −0,50 | 18,2 let | 221 387 km |
| 2017 | 84 | 7,1 % | −2,0 | 0,00 % | −1,95 | 17,1 let | 205 188 km |
| 2016 | 88 | 13,6 % | +4,1 | 1,14 % | −0,93 | 16,3 let | 214 590 km |
| 2015 | 79 | 7,6 % | −0,9 | 1,27 % | −1,20 | 14,8 let | 202 514 km |
| 2014 | 87 | 4,6 % | −3,3 | 1,15 % | −1,57 | 14,2 let | 209 603 km |
| 2013 | 81 | 6,2 % | −1,5 | 0,00 % | −2,70 | 12,7 let | 189 421 km |
| 2012 | 80 | 6,3 % | −1,4 | 0,00 % | −3,54 | 12,0 let | 183 780 km |
| 2011 | 79 | 5,1 % | −1,6 | 3,80 % | −0,71 | 10,7 let | 182 004 km |
| 2010 | 61 | 11,5 % | +5,0 | 3,28 % | −1,23 | 10,0 let | 161 784 km |
| 2009 | 60 | 1,7 % | −4,4 | 0,00 % | −4,14 | 9,1 let | 154 598 km |
| 2008 | 3 | 0,0 % | −6,5 | 0,00 % | −4,51 | 8,0 let | 114 649 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 | – | – | – | – | 10,0 % (24 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1997; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2024 |
|---|---|
| 2000 | 10,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1997; 2 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje MERCEDES-BENZ CLK 230
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 567 mm | – |
| Šířka | 1 752 mm | 1 722–1 752 |
| Výška | 1 384 mm | 1 366–1 384 |
| Rozvor | 2 690 mm | – |
| Míst k sezení | 4 | – |
| Provozní hmotnost | 1 425 kg | 1 350–1 665 |
| Největší přípustná hmotnost | 1 850 kg | 1 850–2 050 |
| Brzděný přívěs | 1 500 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 230 km/h | 227–236 |
| Spotřeba kombinovaná | 9,8 l/100 km | 9,6–10,2 |
| CO₂ kombinovaně | 237 g/km | 177–245 |
| Hluk za jízdy | 74,0 dB(A) | 73,0–74,0 |
Karoserie
- AD KUPÉ 36 %
- AE KABRIOLET 25 %
- KUPÉ 18 %
- KABRIOLET 7,1 %
- KOMBI 3,6 %
- KUPÉ 2DV. 3,6 %
- KUPÉ 2DV.SAMONOSNÁ 3,6 %
- KABRIOLET 2DV.SAMONOSNÁ 3,6 %
Pohon
- jedna náprava 96 %
- 4×4 3,7 %
Emisní norma
- EURO 2 60 %
- EURO 3 40 %
Pneumatiky
- 205/55 R16 96 %
- 205/60 R15 3,6 %
Tažné zařízení v TP
- ne 93 %
- ano 7,1 %
Barva
- MODRÁ 21 %
- ČERNÁ 21 %
- ŠEDÁ 18 %
- STŘÍBRNÁ-METAL 14 %
- ŠEDÁ-METAL 11 %
- ZELENÁ 3,6 %
- ČERVENÁ 3,6 %
- MODRÁ-METAL 3,6 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Provedení podle začátku VIN
Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy MERCEDES-BENZ CLK 230 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.
| Začátek VIN | Motor | Ročníky | Vozů | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
WDB20834 |
111.975 23 %, 111.944 17 %, 111.956 12 %, 111.982 10 % | 1997–2009 | 884 | 92 | 6,5 % | −3,4 | 0,00 % | −1,28 |
WDB20844 |
111.975 21 %, 111.956 18 %, 111.982 15 %, 111.944 4 % | 1998–2007 | 329 | 73 | 5,5 % | −4,4 | 1,37 % | +0,12 |
Nejčastější vážné závady
-
Brzdové hadice poškozené, odřené, zkroucené nebo příliš krátké
1,4 na 100 prohlídek
Brzdová hadice zkroucená, popraskaná nebo odřená tak, že je zasažena (vidět) druhá spodní vrstva hadice. (1.1.12.2.2, 1. brzdové zařízení)
-
Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí
1,4 na 100 prohlídek
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. (3.2.1.3, 3. výhledy)
-
Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá
1,4 na 100 prohlídek
Deformace, praskliny nebo lomy karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, které ovlivňují její pevnost. (6.2.1.1.4, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
V rozporu s požadavky zákona byla na počítadle ujeté vzdálenosti provedena změna záznamu o celkové ujeté vzdálenosti vozidla
1,4 na 100 prohlídek
V rozporu s požadavky zákona byla na počítadle ujeté vzdálenosti provedena změna záznamu o celkové ujeté vzdálenosti vozidla. (0.3.2, 0. identifikace vozidla)
Závady u pravidelných prohlídek aut MERCEDES-BENZ CLK 230 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak MERCEDES-BENZ CLK 230 dopadá na STK?
Z 71 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 1,41 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,9 % částečně způsobilých, MERCEDES-BENZ CLK 230 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely MERCEDES-BENZ
- VITO7,3 % · 0,49 %
- C 2207,2 % · 0,61 %
- V4,2 % · 0,04 %
- E 2205,9 % · 0,30 %
- B 1805,7 % · 0,51 %
- C 2006,4 % · 0,64 %
- A 1805,1 % · 0,65 %
- GLE 3503,3 % · 0,08 %
- VIANO8,0 % · 0,59 %
- SPRINTER6,2 % · 0,26 %
- E 3504,6 % · 0,19 %
- ML 3504,0 % · 0,35 %
- B 2008,4 % · 0,24 %
- GLC 2202,5 % · 0,00 %
- A 16010,4 % · 1,21 %
- C 1808,7 % · 0,82 %
- E 2006,7 % · 0,41 %
- E 3208,2 % · 0,30 %
- ML 3206,2 % · 0,64 %
- A 1709,2 % · 1,00 %
- GLE 4002,0 % · 0,17 %
- S 3505,1 % · 0,00 %
- V 2503,9 % · 0,17 %
- SLK 2005,9 % · 0,52 %
- A 1506,7 % · 1,33 %
- GLC 2502,2 % · 0,00 %
- E 2506,8 % · 0,60 %
- GLA 2001,7 % · 0,21 %
- ML 27012,6 % · 0,44 %
- C 2504,3 % · 0,00 %
- CLA 2003,2 % · 0,00 %
- GL 3507,1 % · 0,00 %
- E 2705,9 % · 0,49 %
- A 2005,9 % · 0,25 %
- GLK 2204,7 % · 0,00 %
- CITAN10,3 % · 1,00 %
- GLS 4003,3 % · 0,25 %
- GLS 3503,8 % · 0,25 %
- CLS 3507,3 % · 0,26 %
- S 5004,7 % · 0,00 %
- E 3004,9 % · 0,00 %
- CLA 1802,6 % · 0,00 %
- E 4003,1 % · 0,31 %
- GLC 3000,9 % · 0,00 %
- A 14011,1 % · 3,37 %
- E 2806,4 % · 0,00 %
- S 3206,0 % · 0,71 %
- 1904,3 % · 0,00 %
- GLB 2001,8 % · 0,00 %
- GLC 2000,4 % · 0,00 %
- SL 5002,7 % · 0,39 %
- B 1708,9 % · 2,02 %
- C 3004,5 % · 0,00 %
- GLA 2205,7 % · 0,00 %
- S 4005,2 % · 0,00 %
- GLE 4502,6 % · 0,00 %
- V 2207,1 % · 0,47 %
- CLK 20010,5 % · 0,00 %
- CLA 2205,1 % · 0,00 %
- MARCO POLO3,0 % · 0,51 %
- R 3505,3 % · 0,00 %
- SLK 2303,4 % · 1,71 %
- GLA 2501,2 % · 0,00 %
- C 3208,9 % · 0,59 %
- R 3207,1 % · 0,59 %
- GLE 3003,7 % · 0,00 %
- CLK 3205,0 % · 0,62 %
- GLK 3507,9 % · 0,00 %
- ML 2802,7 % · 0,68 %
- CLA 2501,5 % · 0,00 %
- GLK 3206,8 % · 0,00 %
- 3000,8 % · 0,00 %
- AMG G 631,7 % · 0,00 %
- 2006,7 % · 0,00 %
- GL 3202,5 % · 0,00 %
- AMG GLC 432,5 % · 0,00 %
- C 3506,8 % · 0,00 %
- CLS 3205,3 % · 1,77 %
- S 5601,9 % · 0,00 %
- AMG GLE 531,9 % · 0,00 %
- CL 5005,8 % · 0,00 %
- 25010,7 % · 0,97 %
- AMG C 436,8 % · 0,00 %
- S 5802,0 % · 0,00 %
- SLK 3508,0 % · 0,00 %
- C 2707,4 % · 1,05 %
- AMG E 535,3 % · 0,00 %
- GLB 2501,1 % · 0,00 %
- B 1505,4 % · 2,15 %
- A 2502,2 % · 0,00 %
- G 5001,1 % · 0,00 %
- CLK 27013,1 % · 0,00 %
- GLK 2506,0 % · 0,00 %
- CLS 4001,2 % · 0,00 %
- VANEO15,9 % · 0,00 %
- E 5002,5 % · 0,00 %
- ML 2502,5 % · 0,00 %
- 2305,4 % · 0,00 %
- B 16011,1 % · 1,39 %
- GLC 3502,8 % · 0,00 %
- B 2205,6 % · 0,00 %
- GL 4502,8 % · 1,41 %
- SL 3505,7 % · 0,00 %
- G 3504,3 % · 0,00 %
- GL 5001,5 % · 0,00 %
- E 2409,0 % · 1,49 %
- GLB 2201,5 % · 0,00 %
- GL 42010,8 % · 0,00 %
- GLC 4007,7 % · 0,00 %
- GLE 2501,5 % · 0,00 %
- A 2203,3 % · 0,00 %
- AMG A 450,0 % · 0,00 %
- AMG C 630,0 % · 0,00 %
- GLA 1801,8 % · 0,00 %
- AMG S 631,8 % · 0,00 %
- GLS 5003,6 % · 0,00 %
- AMG CLA 451,9 % · 0,00 %
- ML 5005,8 % · 0,00 %
- G 4002,0 % · 0,00 %
- AMG GLE 434,1 % · 0,00 %
- S 4502,0 % · 0,00 %
- CLS 5004,2 % · 0,00 %
- EQC 4008,7 % · 0,00 %
- GLS 5800,0 % · 0,00 %
- ML 4008,7 % · 0,00 %
- ML 3002,2 % · 2,22 %
- CLS 4500,0 % · 2,33 %
- 300 CE2,4 % · 0,00 %
- E 4504,8 % · 0,00 %
- C 2800,0 % · 0,00 %
- C 4000,0 % · 0,00 %
- ML 4209,8 % · 4,88 %
- SL 55AMG7,5 % · 0,00 %
- 2080,0 % · 0,00 %
- 2200,0 % · 0,00 %
- E 2907,7 % · 0,00 %
- 2407,9 % · 0,00 %
- SLK 2507,9 % · 0,00 %
- 1235,4 % · 0,00 %
- A 19010,8 % · 5,41 %
- C 2300,0 % · 0,00 %
- CLK 2208,3 % · 0,00 %
- AMG E 638,6 % · 0,00 %
- AMG E 438,8 % · 0,00 %
- EQA 2500,0 % · 0,00 %
- 1248,7 % · 4,35 %
- C 2408,7 % · 0,00 %
- 2079,1 % · 0,00 %
- AMG GLS 6313,6 % · 0,00 %
- V 2300,0 % · 0,00 %
- 2125,6 % · 0,00 %
- 2805,6 % · 0,00 %
- E 23015,4 % · 0,00 %
- 2119,1 % · 0,00 %
- 3509,1 % · 0,00 %
- MB 10018,2 % · 0,00 %
- 2600,0 % · 0,00 %
- 2100,0 % · 0,00 %