YAMAHA XVS 1300 motocykl

Rám YAMAHA XVS 1300 se vyrábí od roku 2006. V Česku jich jezdí 421, 43 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,8 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 16,6 roku a 41 738 km.

  • 2006–dosud
  • kategorie L
  • Rám
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 97,4 %
  • Částečně způsobilé 2,6 % stejně stará vozidla 4,4 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,34 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 115 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,9
  • Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti 0,9
  • Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 0,9
  • Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 0,9

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
YAMAHA
Roky výroby
2006–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
421 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 1 033

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,9
  2. Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti0,9
  3. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky0,9
  4. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky0,9
  5. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu0,9

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely YAMAHA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
YAMAHA XVS 1300 2,6 % 115
YAMAHA XV 535 4,5 % 468
YAMAHA XV 5,1 % 454
YAMAHA X-MAX 125 3,0 % 437
YAMAHA NMAX 125 1,9 % 421
YAMAHA FZ6 5,1 % 395

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 115 pravidelných technických prohlídek motocyklů YAMAHA XVS 1300 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,8 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,34 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka YAMAHA: 3,9 % a 0,19 %.

  • 421 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 43 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům (0,9 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 115 2,6 % −1,8 0,00 % −0,34 16,6 let 41 738 km
2025 98 4,1 % −0,4 0,00 % −0,32 15,2 let 38 488 km
2024 76 3,9 % −0,1 0,00 % −0,30 14,2 let 34 787 km
2023 56 1,8 % −1,7 0,00 % −0,34 13,5 let 33 016 km
2022 100 2,0 % −1,8 0,00 % −0,32 12,3 let 34 532 km
2021 70 0,0 % −3,8 0,00 % −0,32 11,3 let 31 395 km
2020 35 0,0 % −4,2 0,00 % −0,36 10,0 let 22 246 km
2019 41 2,4 % −2,1 0,00 % −0,34 9,9 let 26 881 km
2018 94 6,4 % +1,9 0,00 % −0,25 8,6 let 26 020 km
2017 73 2,7 % −2,9 0,00 % −0,26 8,0 let 23 252 km
2016 70 4,3 % −1,7 0,00 % −0,27 6,6 let 22 446 km
2015 41 2,4 % −0,8 0,00 % −0,38 6,1 let 17 316 km
2014 55 1,8 % −1,0 0,00 % −0,40 5,1 let 18 535 km
2013 48 6,3 % +3,2 2,08 % +1,60 4,7 let 13 830 km
2012 40 2,5 % −0,4 2,50 % +1,63 3,8 let 17 104 km
2011 18 0,0 % −2,5 0,00 % −1,21 3,7 let 10 607 km
2010 1 0,0 % −3,0 0,00 % −0,86 1,0 let 11 670 km
2009 2 0,0 % −2,8 0,00 % −0,91 8,0 let 46 667 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2008 – – – 6,7 % 0,0 % (18 let)
2007 – – – – 3,1 % (19 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2006; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2018
2008 0,0 % 6,7 %
2007 3,1 %

Vozový park v ČR

V provozu
421
z 442 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
18 / 3
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
43 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2006; 2 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje YAMAHA XVS 1300

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 490 mm 2 480–2 535
Šířka 980 mm 860–980
Výška 1 115 mm 1 115–1 160
Rozvor 1 690 mm 1 690–1 755
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 303 kg 293–331
Největší přípustná hmotnost 513 kg 497–533
Nejvyšší rychlost 174 km/h 170–175
Hluk za jízdy 80,0 dB(A) 77,6–81,0

Karoserie

  • RÁM 100 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 3 83 %
  • EURO 5 17 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERNÁ 31 %
  • ŠEDÁ 21 %
  • ČERVENÁ 19 %
  • MODRÁ 9,5 %
  • MODRÁ-METAL 7,1 %
  • ČERVENÁ-METAL 4,8 %
  • BÍLÁ 2,4 %
  • STŘÍBRNÁ 2,4 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,9 na 100 prohlídek
    Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti 0,9 na 100 prohlídek
    U vozidla, není-li stanoveno jinak, použito neschválené / nehomologované zařízením pro nepřímý výhled nebo u vozidla schváleného po 1. 1. 2002 není na jeho použití (např. DOT) udělena výjimka, zapsaná v registru silničních vozidel. (3.3.1.3, 3. výhledy)
  3. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 0,9 na 100 prohlídek
    Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy. (4.8.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  4. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 0,9 na 100 prohlídek
    Vozidlo, je-li vyžadováno, není vybaveno předepsanými deskami zadního značení. (4.8.2.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  5. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 0,9 na 100 prohlídek
    Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). (0.3.1.1, 0. identifikace vozidla)
  6. Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky 0,9 na 100 prohlídek
    Zjevný zásah do výfukového systému, který není v souladu s požadavky (např. ovlivňující funkci nebo bezpečnost). (6.1.2.4.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  7. Počet kotevních úchytů (sedadel) ve vozidle nesouhlasí s údaji uvedenými v dokladech vozidla 0,9 na 100 prohlídek
    Počet kotevních úchytů / sedadel ve vozidle nesouhlasí (chybí / nadpočet) s údaji uvedenými v dokumentaci vozidla. (6.2.6.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  8. Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech 0,9 na 100 prohlídek
    Nedostatečná brzdná síla na jednom nebo více kolech. (1.3.1.1.1, 1. brzdové zařízení)
  9. Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky 0,9 na 100 prohlídek
    Označení dílů výfukového systému, je-li vyžadováno, chybí nebo neodpovídá požadavkům. (6.1.2.4.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů YAMAHA XVS 1300 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak YAMAHA XVS 1300 dopadá na STK?

Z 115 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,4 % částečně způsobilých, YAMAHA XVS 1300 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely YAMAHA