YAMAHA XV 1600 motocykl
Rám YAMAHA XV 1600 se vyrábí od roku 1999. V Česku jich jezdí 334, 81 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá podobně než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 23,8 roku a 55 774 km.
- 1999–dosud
- kategorie L
- Rám
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 95,6 %
- Částečně způsobilé 4,4 % stejně stará vozidla 4,1 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,29 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 68 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,9
- Počet, kategorie, umístění, barva nebo intenzita vyzařovaného světla, nebo geometrická viditelnost světlometů není u světlometů v souladu s požadavky 1,5
- Zařízení využívající zpětný odraz vadné nebo poškozené 1,5
- Použit nehomologovaný světlomet nebo světlomet pro levostranný provoz nebo je použit homologovaný světlomet určený pro jinou funkci osvětlení 1,5
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- YAMAHA
- Roky výroby
- 1999–dosud
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 334 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 2 894Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům2,9
- Počet, kategorie, umístění, barva nebo intenzita vyzařovaného světla, nebo geometrická viditelnost světlometů není u světlometů v souladu s požadavky1,5
- Zařízení využívající zpětný odraz vadné nebo poškozené1,5
- Použit nehomologovaný světlomet nebo světlomet pro levostranný provoz nebo je použit homologovaný světlomet určený pro jinou funkci osvětlení1,5
- Počet, kategorie, umístění, barva nebo intenzita vyzařovaného světla, nebo geometrická viditelnost světlometů není u světlometů v souladu s požadavky1,5
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely YAMAHA
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| YAMAHA XV 1600 | 4,4 % | 68 |
| YAMAHA XV 535 | 4,5 % | 468 |
| YAMAHA XV | 5,1 % | 454 |
| YAMAHA X-MAX 125 | 3,0 % | 437 |
| YAMAHA NMAX 125 | 1,9 % | 421 |
| YAMAHA FZ6 | 5,1 % | 395 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 68 pravidelných technických prohlídek motocyklů YAMAHA XV 1600 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,29 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka YAMAHA: 3,9 % a 0,19 %.
- 334 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 81 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům (2,9 na 100 prohlídek).
- Nesrovnalost ve stavu tachometru: 11,8 % vozů (všechny motorky 8,2 %).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 68 | 4,4 % | +0,3 | 0,00 % | −0,29 | 23,8 let | 55 774 km |
| 2025 | 63 | 6,3 % | +2,0 | 0,00 % | −0,30 | 23,0 let | 62 414 km |
| 2024 | 50 | 2,0 % | −2,4 | 0,00 % | −0,32 | 21,7 let | 55 127 km |
| 2023 | 124 | 3,2 % | −0,7 | 0,00 % | −0,25 | 21,2 let | 61 464 km |
| 2022 | 146 | 2,1 % | −2,0 | 1,37 % | +1,10 | 20,6 let | 51 717 km |
| 2021 | 141 | 0,7 % | −3,2 | 0,00 % | −0,29 | 19,1 let | 57 341 km |
| 2020 | 63 | 9,5 % | +4,5 | 0,00 % | −0,40 | 18,2 let | 42 898 km |
| 2019 | 108 | 1,9 % | −3,1 | 0,00 % | −0,28 | 17,5 let | 51 357 km |
| 2018 | 202 | 3,5 % | −1,4 | 0,00 % | −0,32 | 16,5 let | 49 788 km |
| 2017 | 247 | 5,7 % | −1,2 | 0,81 % | +0,53 | 15,2 let | 47 709 km |
| 2016 | 189 | 6,3 % | −1,1 | 0,00 % | −0,31 | 14,5 let | 45 164 km |
| 2015 | 277 | 2,2 % | −1,9 | 0,36 % | 0,00 | 13,1 let | 41 204 km |
| 2014 | 214 | 0,9 % | −2,4 | 0,00 % | −0,38 | 12,2 let | 40 950 km |
| 2013 | 233 | 2,6 % | −1,2 | 0,86 % | +0,37 | 11,1 let | 38 894 km |
| 2012 | 220 | 2,7 % | −1,0 | 0,00 % | −0,86 | 10,2 let | 36 911 km |
| 2011 | 207 | 3,9 % | +0,7 | 0,00 % | −1,36 | 9,2 let | 32 464 km |
| 2010 | 185 | 0,5 % | −2,8 | 1,62 % | +0,36 | 8,3 let | 37 092 km |
| 2009 | 153 | 3,9 % | +0,7 | 1,31 % | +0,12 | 7,2 let | 29 621 km |
| 2008 | 4 | 0,0 % | −3,4 | 0,00 % | −2,12 | 6,3 let | 28 935 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých motocyklů YAMAHA XV 1600 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2003 | – | – | – | 0,0 % | – |
| 2002 | – | – | – | 6,3 % | – |
| 2001 | – | – | 3,0 % | 4,3 % | – |
| 2000 | – | – | – | 0,0 % | 4,8 % (22 let) |
| 1999 | – | – | – | – | 3,1 % (23 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1999; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2022 | STK 2021 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2016 | STK 2015 | STK 2014 | STK 2013 | STK 2012 | STK 2011 | STK 2010 | STK 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003 | 7,1 % | 2,1 % | 0,0 % | |||||||||
| 2002 | 10,0 % | 2,8 % | 2,6 % | 3,3 % | 6,3 % | |||||||
| 2001 | 5,6 % | 9,1 % | 3,2 % | 2,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 2,9 % | 4,3 % | 0,0 % | 3,0 % | ||
| 2000 | 4,8 % | 0,0 % | 2,2 % | 3,5 % | 6,8 % | 2,0 % | 0,0 % | 8,0 % | 2,5 % | 7,1 % | 0,0 % | |
| 1999 | 3,1 % | 0,0 % | 5,6 % | 10,9 % | 2,3 % | 2,4 % | 2,9 % | 2,3 % | 0,0 % | 0,0 % |
Nesrovnalosti v nárůstu počtu km
Podle ročníku
Podle roku zjištění
Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje YAMAHA XV 1600
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 500 mm | 2 500–2 520 |
| Šířka | 980 mm | 860–980 |
| Výška | 1 140 mm | 1 130–1 500 |
| Rozvor | 1 685 mm | 1 685–1 720 |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 332 kg | 307–375 |
| Největší přípustná hmotnost | 528 kg | 482–530 |
| Nejvyšší rychlost | 170 km/h | 160–170 |
| Hluk za jízdy | 79,0 dB(A) | 79,0–80,0 |
Karoserie
- RÁM 67 %
- CESTOVNÍ MOTOCYKL 33 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 1 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ČERNÁ 54 %
- ŠEDÁ 16 %
- ČERVENÁ 8,1 %
- ZELENÁ 5,4 %
- MODRÁ 2,7 %
- ŽLUTÁ 2,7 %
- ŠEDÁ-METAL 2,7 %
- ČERVENÁ-METAL 2,7 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
2,9 na 100 prohlídek
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Počet, kategorie, umístění, barva nebo intenzita vyzařovaného světla, nebo geometrická viditelnost světlometů není u světlometů v souladu s požadavky
1,5 na 100 prohlídek
Skutečný stav zapojených světlometů neodpovídá předepsanému / povolenému počtu typu světlometů (potkávací / dálkový světlomet). (4.1.4.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zařízení využívající zpětný odraz vadné nebo poškozené
1,5 na 100 prohlídek
Odrazka poškozená tak, že stav poškození zjevně negativně ovlivňuje její fotometrické vlastnosti (viditelnost). (4.8.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Použit nehomologovaný světlomet nebo světlomet pro levostranný provoz nebo je použit homologovaný světlomet určený pro jinou funkci osvětlení
1,5 na 100 prohlídek
U vozidla, schváleného v ČR po 1. 1. 2002, pro potkávací nebo dálkové světlo použit nehomologovaný světlomet (např. DOT) a na jeho použití není udělena výjimka, zapsaná v registru silničních vozidel. (4.1.4.5.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Počet, kategorie, umístění, barva nebo intenzita vyzařovaného světla, nebo geometrická viditelnost světlometů není u světlometů v souladu s požadavky
1,5 na 100 prohlídek
Umístění nebo způsob montáže světlometů na vozidle nebo jejich úprava (např. ochranné mřížky) nesplňuje požadavky na vnější výčnělky na vozidle. (4.1.4.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Vadný spínač pro uvedení potkávacího nebo dálkového světlometu v činnost
1,5 na 100 prohlídek
Nepovinné (volitelné) dálkové světlomety, jsou-li zapojeny, nelze uvést v činnost. (4.1.3.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,5 na 100 prohlídek
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů YAMAHA XV 1600 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak YAMAHA XV 1600 dopadá na STK?
Z 68 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,1 % částečně způsobilých, YAMAHA XV 1600 tedy dopadá zhruba jako průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely YAMAHA
- XV 5354,5 % · 0,00 %
- XV5,1 % · 0,00 %
- X-MAX 1253,0 % · 0,23 %
- NMAX 1251,9 % · 0,00 %
- FZ65,1 % · 0,00 %
- FZ6 FAZER3,9 % · 0,26 %
- MT-074,5 % · 0,00 %
- XVS2,2 % · 0,00 %
- XJR 13001,8 % · 0,61 %
- XVS 11005,4 % · 0,63 %
- YZF-R14,7 % · 0,00 %
- XV 11004,5 % · 0,69 %
- XV 7503,2 % · 0,00 %
- MT-094,3 % · 0,00 %
- XVS 6505,6 % · 1,13 %
- YBR 1253,4 % · 0,38 %
- XTZ6903,7 % · 0,00 %
- TDM 9002,4 % · 0,48 %
- FZS2,9 % · 0,48 %
- FZS 6002,9 % · 0,00 %
- YZF-R65,3 % · 0,00 %
- TRACER 9001,0 % · 0,00 %
- X-MAX 2502,1 % · 0,00 %
- FZS 10003,8 % · 0,00 %
- MT033,3 % · 0,00 %
- FJR 13001,6 % · 0,00 %
- TDM 8502,2 % · 1,10 %
- FZ17,3 % · 0,00 %
- XT 660X5,8 % · 0,00 %
- X-MAX 3001,8 % · 0,00 %
- YN 503,1 % · 0,00 %
- XT 660R2,6 % · 0,00 %
- FZ1 FAZER2,6 % · 0,00 %
- XT1200Z2,0 % · 0,00 %
- YZF3,1 % · 0,00 %
- YZF-R12510,3 % · 0,00 %
- XT660Z3,4 % · 0,00 %
- XVS 13002,6 % · 0,00 %
- AEROX2,7 % · 0,00 %
- XP 500 T-MAX3,8 % · 0,00 %
- FZ82,9 % · 0,00 %
- XJ4,9 % · 0,00 %
- TDM2,3 % · 0,00 %
- VIRAGO2,4 % · 0,00 %
- BT 1100 BULLDOG2,4 % · 2,38 %
- XT 6004,8 % · 0,00 %
- TRACER 7000,0 % · 0,00 %
- XJR1,3 % · 0,00 %
- MT012,7 % · 0,00 %
- XT 600 E1,5 % · 1,49 %
- XVS950A3,0 % · 0,00 %
- YP 2506,3 % · 0,00 %
- XSR9000,0 % · 0,00 %
- XT3,3 % · 0,00 %
- XV 17009,8 % · 0,00 %
- YP 400 MAJESTY11,5 % · 0,00 %
- XJ6 N3,7 % · 0,00 %
- XT125 R6,0 % · 4,00 %
- XJ 600 N2,0 % · 0,00 %
- YP 1254,1 % · 0,00 %
- XJ66,3 % · 0,00 %
- XVS950CU10,4 % · 0,00 %
- YBR2500,0 % · 0,00 %
- DT 125 R11,1 % · 0,00 %
- WR125X9,1 % · 0,00 %
- XJ 900 S6,8 % · 0,00 %
- XTZ 6602,3 % · 0,00 %
- V-MAX 12007,1 % · 0,00 %
- X-MAX 4002,4 % · 0,00 %
- XV 1257,3 % · 0,00 %
- MT-105,0 % · 0,00 %
- VERSITY2,6 % · 0,00 %
- XTZ2,6 % · 0,00 %
- XTZ 7500,0 % · 0,00 %
- CYGNUS2,7 % · 0,00 %
- XJR 12005,4 % · 0,00 %
- XT 125X10,8 % · 0,00 %
- XV1900 MIDNIGHT STAR5,4 % · 0,00 %
- MT1250,0 % · 0,00 %
- NMAX 1550,0 % · 0,00 %
- XC 125 VITY5,7 % · 0,00 %
- XV 1900 RAIDER5,7 % · 0,00 %
- VP250 X-CITY5,9 % · 0,00 %
- XV 2503,0 % · 0,00 %
- XV190016,1 % · 0,00 %
- TW 1253,4 % · 0,00 %
- WR125R3,6 % · 0,00 %
- MAJESTY3,7 % · 0,00 %
- XJ 600 S DIVERSION0,0 % · 0,00 %
- SR 5000,0 % · 0,00 %
- TT 600R4,0 % · 0,00 %
- XVZ 13004,0 % · 0,00 %
- YW125 BW'S4,0 % · 0,00 %
- XJ 6008,3 % · 0,00 %
- XJ 9000,0 % · 0,00 %
- DT0,0 % · 0,00 %
- TDR 12518,2 % · 0,00 %
- SR 1250,0 % · 0,00 %
- V-MAX4,8 % · 0,00 %
- XS 4004,8 % · 0,00 %
- DT 1250,0 % · 0,00 %
- XT 1250,0 % · 0,00 %
- TT0,0 % · 0,00 %
- 75012,5 % · 6,25 %
- DRAG STAR0,0 % · 0,00 %
- 60021,4 % · 0,00 %
- WR4507,1 % · 0,00 %
- FZR 6000,0 % · 0,00 %
- YZF 600R0,0 % · 0,00 %
- FJ 12000,0 % · 0,00 %
- GRIZZLY25,0 % · 0,00 %
- TT 600E8,3 % · 0,00 %
- TW0,0 % · 0,00 %
- TT 6000,0 % · 0,00 %
- 110010,0 % · 0,00 %
- 1250,0 % · 0,00 %
- 5025,0 % · 0,00 %
- FZR 10000,0 % · 0,00 %
- CW16,7 % · 0,00 %
- FZ 7500,0 % · 0,00 %
- XVS 1250,0 % · 0,00 %
- YFM 700 R16,7 % · 0,00 %
- 12000,0 % · 0,00 %
- FZR0,0 % · 0,00 %