YAMAHA CYGNUS motocykl

Skútr YAMAHA CYGNUS se vyrábí od roku 1996. V Česku jich jezdí 229, 34 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,6 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 16,6 roku a 16 876 km.

  • 1996–dosud
  • kategorie L
  • Skútr
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 97,3 %
  • Částečně způsobilé 2,7 % stejně stará vozidla 4,3 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,33 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 37 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 2,7

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
YAMAHA
Roky výroby
1996–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
229 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 633

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky2,7

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely YAMAHA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
YAMAHA CYGNUS 2,7 % 37
YAMAHA XV 535 4,5 % 468
YAMAHA XV 5,1 % 454
YAMAHA X-MAX 125 3,0 % 437
YAMAHA NMAX 125 1,9 % 421
YAMAHA FZ6 5,1 % 395

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 37 pravidelných technických prohlídek motocyklů YAMAHA CYGNUS v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,6 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,33 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka YAMAHA: 3,9 % a 0,19 %.

  • 229 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 34 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky (2,7 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 37 2,7 % −1,6 0,00 % −0,33 16,6 let 16 876 km
2025 35 0,0 % −4,7 2,86 % +2,52 16,4 let 22 691 km
2024 42 2,4 % −1,8 0,00 % −0,30 14,7 let 19 556 km
2023 40 5,0 % +1,3 0,00 % −0,31 16,2 let 17 657 km
2022 32 3,1 % −0,9 0,00 % −0,32 15,3 let 16 725 km
2021 31 0,0 % −3,9 0,00 % −0,33 13,9 let 20 684 km
2020 27 3,7 % −1,2 0,00 % −0,36 14,3 let 16 990 km
2019 36 0,0 % −4,8 0,00 % −0,32 13,6 let 20 156 km
2018 46 4,3 % −0,8 0,00 % −0,27 12,5 let 19 643 km
2017 60 3,3 % −3,1 0,00 % −0,26 11,5 let 17 567 km
2016 44 4,5 % −3,0 0,00 % −0,29 10,7 let 15 433 km
2015 48 2,1 % −1,5 0,00 % −0,41 9,2 let 15 408 km
2014 37 8,1 % +4,9 0,00 % −0,40 8,8 let 13 085 km
2013 34 0,0 % −3,4 0,00 % −0,48 8,4 let 13 619 km
2012 29 0,0 % −3,4 3,45 % +2,62 7,8 let 11 650 km
2011 30 0,0 % −2,9 3,33 % +2,09 6,5 let 12 885 km
2010 16 0,0 % −3,0 0,00 % −1,16 7,3 let 12 475 km
2009 9 0,0 % −3,0 0,00 % −1,22 5,1 let 9 874 km

Vozový park v ČR

V provozu
229
z 242 registrovaných celkem
Zaniklo
7
2,9 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
1 / 5
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
34,3 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1996; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje YAMAHA CYGNUS

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 1 840 mm 1 840–1 865
Šířka 665 mm 665–710
Výška 1 125 mm 1 075–1 125
Rozvor 1 220 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 113 kg 112–113
Největší přípustná hmotnost 293 kg 283–293
Nejvyšší rychlost 88 km/h –
Hluk za jízdy 75,0 dB(A) 73,0–75,0

Karoserie

  • SKÚTR 83 %
  • SK PRO DOPRAVU NADMĚR. NÁKLADU 17 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERNÁ 29 %
  • MODRÁ 14 %
  • ŠEDÁ 14 %
  • ORANŽOVÁ 14 %
  • MODRÁ-METAL 14 %
  • ČERVENÁ-METAL 14 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 2,7 na 100 prohlídek
    Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů YAMAHA CYGNUS v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak YAMAHA CYGNUS dopadá na STK?

Z 37 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,3 % částečně způsobilých, YAMAHA CYGNUS tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely YAMAHA