YAMAHA AEROX motocykl
Skútr YAMAHA AEROX se vyrábí od roku 1997. V Česku jich jezdí 1 103, 34 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,6 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 20,2 roku a 14 762 km.
- 1997–dosud
- kategorie L
- Skútr
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 97,3 %
- Částečně způsobilé 2,7 % stejně stará vozidla 4,4 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,3 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 110 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Brzdové obložení nebo destičky nadměrně opotřebované 0,9
- Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí 0,9
- Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti 0,9
- Jakákoliv úprava směrové svítilny nebo zdroje světla 0,9
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- YAMAHA
- Roky výroby
- 1997–dosud
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 1 103 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 2 186Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Brzdové obložení nebo destičky nadměrně opotřebované0,9
- Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí0,9
- Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti0,9
- Jakákoliv úprava směrové svítilny nebo zdroje světla0,9
- Použití neschválené tabulky registrační značky (vlastní výroba)0,9
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely YAMAHA
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| YAMAHA AEROX | 2,7 % | 110 |
| YAMAHA XV 535 | 4,5 % | 468 |
| YAMAHA XV | 5,1 % | 454 |
| YAMAHA X-MAX 125 | 3,0 % | 437 |
| YAMAHA NMAX 125 | 1,9 % | 421 |
| YAMAHA FZ6 | 5,1 % | 395 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 110 pravidelných technických prohlídek motocyklů YAMAHA AEROX v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,6 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,30 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka YAMAHA: 3,9 % a 0,19 %.
- 1 103 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 34 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Brzdové obložení nebo destičky nadměrně opotřebované (0,9 na 100 prohlídek).
- Nesrovnalost ve stavu tachometru: 7,9 % vozů (všechny motorky 7,1 %).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 110 | 2,7 % | −1,6 | 0,00 % | −0,30 | 20,2 let | 14 762 km |
| 2025 | 128 | 0,8 % | −3,7 | 1,56 % | +1,23 | 19,4 let | 13 378 km |
| 2024 | 156 | 4,5 % | +0,1 | 1,92 % | +1,59 | 17,9 let | 13 969 km |
| 2023 | 117 | 4,3 % | +0,6 | 0,00 % | −0,29 | 17,7 let | 17 616 km |
| 2022 | 146 | 5,5 % | +1,5 | 0,00 % | −0,31 | 16,4 let | 13 305 km |
| 2021 | 107 | 7,5 % | +3,5 | 0,00 % | −0,31 | 15,5 let | 13 534 km |
| 2020 | 131 | 1,5 % | −3,2 | 0,00 % | −0,37 | 14,4 let | 14 739 km |
| 2019 | 123 | 4,9 % | +0,1 | 0,81 % | +0,52 | 14,3 let | 15 500 km |
| 2018 | 145 | 6,2 % | +1,4 | 0,00 % | −0,27 | 12,5 let | 12 387 km |
| 2017 | 150 | 5,3 % | −1,2 | 0,67 % | +0,39 | 12,7 let | 14 640 km |
| 2016 | 122 | 7,4 % | +0,2 | 0,00 % | −0,28 | 11,7 let | 15 331 km |
| 2015 | 136 | 2,2 % | −1,6 | 0,00 % | −0,38 | 10,6 let | 13 381 km |
| 2014 | 153 | 4,6 % | +1,5 | 0,65 % | +0,25 | 9,4 let | 12 935 km |
| 2013 | 122 | 6,6 % | +3,2 | 0,00 % | −0,48 | 8,8 let | 10 275 km |
| 2012 | 117 | 6,8 % | +3,4 | 0,85 % | +0,01 | 8,6 let | 11 966 km |
| 2011 | 93 | 4,3 % | +1,2 | 0,00 % | −1,28 | 8,2 let | 11 990 km |
| 2010 | 72 | 4,2 % | +1,0 | 1,39 % | +0,12 | 7,9 let | 13 298 km |
| 2009 | 57 | 7,0 % | +3,9 | 0,00 % | −1,17 | 7,0 let | 12 943 km |
| 2008 | 1 | 0,0 % | −2,6 | 0,00 % | −2,11 | 5,0 let | 6 320 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2014 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2008 | – | 4,8 % | – | – | 4,8 % (6 let) |
| 2007 | – | 0,0 % | – | – | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1997; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2014 | STK 2013 |
|---|---|---|
| 2008 | 4,8 % | |
| 2007 | 0,0 % |
Nesrovnalosti v nárůstu počtu km
Podle roku zjištění
Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1997; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje YAMAHA AEROX
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 1 800 mm | 1 743–1 870 |
| Šířka | 689 mm | 689–705 |
| Výška | 1 170 mm | 1 155–1 170 |
| Rozvor | 1 256 mm | 1 256–1 275 |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 97 kg | 97–105 |
| Největší přípustná hmotnost | 277 kg | 256–277 |
| Nejvyšší rychlost | 45 km/h | 45–50 |
| Spotřeba kombinovaná | 2,2 l/100 km | – |
| CO₂ kombinovaně | 51 g/km | – |
| Hluk za jízdy | 68,0 dB(A) | 68,0–70,0 |
Karoserie
- SKÚTR 86 %
- MOPED - SKÚTR 7,1 %
- SK PRO DOPRAVU NADMĚR. NÁKLADU 7,1 %
Pohon
- jedna náprava 96 %
- 4×4 4,3 %
Emisní norma
- EURO 4 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ŠEDÁ 32 %
- ČERNÁ 20 %
- MODRÁ 12 %
- ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 12 %
- ČERVENÁ-METAL 8,0 %
- BÍLÁ 4,0 %
- ŽLUTÁ 4,0 %
- ČERVENÁ 4,0 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Brzdové obložení nebo destičky nadměrně opotřebované
0,9 na 100 prohlídek
Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem. (1.1.13.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Zdroj světla světlometu nesvítí, je vadný nebo chybí
0,9 na 100 prohlídek
Nesvítí některý povinný světlomet. (4.1.1.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Vozidlo není vybaveno předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled odpovídající třídy nebo velikosti
0,9 na 100 prohlídek
Vozidlo není vybaveno, popřípadě není povinně dovybaveno, předepsaným počtem zařízení pro nepřímý výhled dané třídy nebo rozměru nebo bylo zařízení z vozidla zjevně demontováno. (3.3.1.2, 3. výhledy)
-
Jakákoliv úprava směrové svítilny nebo zdroje světla
0,9 na 100 prohlídek
Nepovolená úprava směrové svítilny nebo zdroje světla. (4.4.3.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Použití neschválené tabulky registrační značky (vlastní výroba)
0,9 na 100 prohlídek
Použití neschválené tabulky registrační značky (vlastní výroba). (0.1.6, 0. identifikace vozidla)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů YAMAHA AEROX v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak YAMAHA AEROX dopadá na STK?
Z 110 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,4 % částečně způsobilých, YAMAHA AEROX tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely YAMAHA
- XV 5354,5 % · 0,00 %
- XV5,1 % · 0,00 %
- X-MAX 1253,0 % · 0,23 %
- NMAX 1251,9 % · 0,00 %
- FZ65,1 % · 0,00 %
- FZ6 FAZER3,9 % · 0,26 %
- MT-074,5 % · 0,00 %
- XVS2,2 % · 0,00 %
- XJR 13001,8 % · 0,61 %
- XVS 11005,4 % · 0,63 %
- YZF-R14,7 % · 0,00 %
- XV 11004,5 % · 0,69 %
- XV 7503,2 % · 0,00 %
- MT-094,3 % · 0,00 %
- XVS 6505,6 % · 1,13 %
- YBR 1253,4 % · 0,38 %
- XTZ6903,7 % · 0,00 %
- TDM 9002,4 % · 0,48 %
- FZS2,9 % · 0,48 %
- FZS 6002,9 % · 0,00 %
- YZF-R65,3 % · 0,00 %
- TRACER 9001,0 % · 0,00 %
- X-MAX 2502,1 % · 0,00 %
- FZS 10003,8 % · 0,00 %
- MT033,3 % · 0,00 %
- FJR 13001,6 % · 0,00 %
- TDM 8502,2 % · 1,10 %
- FZ17,3 % · 0,00 %
- XT 660X5,8 % · 0,00 %
- X-MAX 3001,8 % · 0,00 %
- YN 503,1 % · 0,00 %
- XT 660R2,6 % · 0,00 %
- FZ1 FAZER2,6 % · 0,00 %
- XT1200Z2,0 % · 0,00 %
- YZF3,1 % · 0,00 %
- YZF-R12510,3 % · 0,00 %
- XT660Z3,4 % · 0,00 %
- XVS 13002,6 % · 0,00 %
- XP 500 T-MAX3,8 % · 0,00 %
- FZ82,9 % · 0,00 %
- XJ4,9 % · 0,00 %
- TDM2,3 % · 0,00 %
- VIRAGO2,4 % · 0,00 %
- BT 1100 BULLDOG2,4 % · 2,38 %
- XT 6004,8 % · 0,00 %
- TRACER 7000,0 % · 0,00 %
- XJR1,3 % · 0,00 %
- MT012,7 % · 0,00 %
- XV 16004,4 % · 0,00 %
- XT 600 E1,5 % · 1,49 %
- XVS950A3,0 % · 0,00 %
- YP 2506,3 % · 0,00 %
- XSR9000,0 % · 0,00 %
- XT3,3 % · 0,00 %
- XV 17009,8 % · 0,00 %
- YP 400 MAJESTY11,5 % · 0,00 %
- XJ6 N3,7 % · 0,00 %
- XT125 R6,0 % · 4,00 %
- XJ 600 N2,0 % · 0,00 %
- YP 1254,1 % · 0,00 %
- XJ66,3 % · 0,00 %
- XVS950CU10,4 % · 0,00 %
- YBR2500,0 % · 0,00 %
- DT 125 R11,1 % · 0,00 %
- WR125X9,1 % · 0,00 %
- XJ 900 S6,8 % · 0,00 %
- XTZ 6602,3 % · 0,00 %
- V-MAX 12007,1 % · 0,00 %
- X-MAX 4002,4 % · 0,00 %
- XV 1257,3 % · 0,00 %
- MT-105,0 % · 0,00 %
- VERSITY2,6 % · 0,00 %
- XTZ2,6 % · 0,00 %
- XTZ 7500,0 % · 0,00 %
- CYGNUS2,7 % · 0,00 %
- XJR 12005,4 % · 0,00 %
- XT 125X10,8 % · 0,00 %
- XV1900 MIDNIGHT STAR5,4 % · 0,00 %
- MT1250,0 % · 0,00 %
- NMAX 1550,0 % · 0,00 %
- XC 125 VITY5,7 % · 0,00 %
- XV 1900 RAIDER5,7 % · 0,00 %
- VP250 X-CITY5,9 % · 0,00 %
- XV 2503,0 % · 0,00 %
- XV190016,1 % · 0,00 %
- TW 1253,4 % · 0,00 %
- WR125R3,6 % · 0,00 %
- MAJESTY3,7 % · 0,00 %
- XJ 600 S DIVERSION0,0 % · 0,00 %
- SR 5000,0 % · 0,00 %
- TT 600R4,0 % · 0,00 %
- XVZ 13004,0 % · 0,00 %
- YW125 BW'S4,0 % · 0,00 %
- XJ 6008,3 % · 0,00 %
- XJ 9000,0 % · 0,00 %
- DT0,0 % · 0,00 %
- TDR 12518,2 % · 0,00 %
- SR 1250,0 % · 0,00 %
- V-MAX4,8 % · 0,00 %
- XS 4004,8 % · 0,00 %
- DT 1250,0 % · 0,00 %
- XT 1250,0 % · 0,00 %
- TT0,0 % · 0,00 %
- 75012,5 % · 6,25 %
- DRAG STAR0,0 % · 0,00 %
- 60021,4 % · 0,00 %
- WR4507,1 % · 0,00 %
- FZR 6000,0 % · 0,00 %
- YZF 600R0,0 % · 0,00 %
- FJ 12000,0 % · 0,00 %
- GRIZZLY25,0 % · 0,00 %
- TT 600E8,3 % · 0,00 %
- TW0,0 % · 0,00 %
- TT 6000,0 % · 0,00 %
- 110010,0 % · 0,00 %
- 1250,0 % · 0,00 %
- 5025,0 % · 0,00 %
- FZR 10000,0 % · 0,00 %
- CW16,7 % · 0,00 %
- FZ 7500,0 % · 0,00 %
- XVS 1250,0 % · 0,00 %
- YFM 700 R16,7 % · 0,00 %
- 12000,0 % · 0,00 %
- FZR0,0 % · 0,00 %