YAMAHA NMAX 125 motocykl
YAMAHA NMAX 125 se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 2 894, 5 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,2 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 6,8 roku a 13 572 km.
- 2015–dosud
- kategorie L
Výsledky STK
- Způsobilé 98,1 %
- Částečně způsobilé 1,9 % stejně stará vozidla 3,1 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,16 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 421 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,7
- Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,5
- Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 0,5
- Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 0,5
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- YAMAHA
- Roky výroby
- 2015–dosud
- V provozu v ČR
- 2 894 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 1 501Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 13 572 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,7
- Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,5
- Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)0,5
- Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky0,5
- Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,2
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely YAMAHA
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| YAMAHA NMAX 125 | 1,9 % | 421 |
| YAMAHA XV 535 | 4,5 % | 468 |
| YAMAHA XV | 5,1 % | 454 |
| YAMAHA X-MAX 125 | 3,0 % | 437 |
| YAMAHA FZ6 | 5,1 % | 395 |
| YAMAHA FZ6 FAZER | 3,9 % | 385 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 421 pravidelných technických prohlídek motocyklů YAMAHA NMAX 125 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,2 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,16 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka YAMAHA: 3,9 % a 0,19 %.
- 2 894 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 5 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům (0,7 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech motocyklů. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 421 | 1,9 % | −1,2 | 0,00 % | −0,16 | 6,8 let | 13 572 km |
| 2025 | 381 | 1,6 % | −2,0 | 0,00 % | −0,25 | 6,4 let | 13 445 km |
| 2024 | 188 | 1,6 % | −1,5 | 0,00 % | −0,21 | 6,4 let | 13 333 km |
| 2023 | 119 | 0,8 % | −1,9 | 0,00 % | −0,14 | 5,4 let | 11 526 km |
| 2022 | 173 | 1,2 % | −1,6 | 0,00 % | −0,16 | 4,4 let | 10 964 km |
| 2021 | 122 | 5,7 % | +3,0 | 0,00 % | −0,22 | 3,8 let | 10 043 km |
| 2020 | 82 | 0,0 % | −2,9 | 0,00 % | −0,23 | 3,7 let | 9 286 km |
| 2019 | 15 | 0,0 % | −2,7 | 0,00 % | −0,25 | 3,1 let | 9 093 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých motocyklů YAMAHA NMAX 125 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | – | 1,6 % | – | – | 1,6 % (6 let) |
| 2019 | – | 0,9 % | – | – | 3,1 % (7 let) |
| 2018 | 2,2 % | 1,2 % | 2,2 % | – | 2,2 % (8 let) |
| 2017 | 6,3 % | 0,0 % | 3,4 % | – | 2,7 % (9 let) |
| 2016 | 0,0 % | 0,0 % | 1,4 % | 1,9 % | 1,9 % (10 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2015; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 1,6 % | ||||||
| 2019 | 3,1 % | 0,9 % | |||||
| 2018 | 2,2 % | 1,2 % | 2,7 % | 2,2 % | |||
| 2017 | 2,7 % | 3,4 % | 0,0 % | 6,3 % | |||
| 2016 | 1,9 % | 2,4 % | 1,4 % | 0,0 % | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,7 na 100 prohlídek
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,5 na 100 prohlídek
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
0,5 na 100 prohlídek
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). (0.2.1.3, 0. identifikace vozidla)
-
Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky
0,5 na 100 prohlídek
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,2 na 100 prohlídek
Použití nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená změna zdroje světla. (4.2.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
0,2 na 100 prohlídek
Vyznačené údaje na povinném štítku výrobce (v případě označení výrobce vozidla, VIN / výrobní číslo podvozku) neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený), nestanoví-li výrobce jinak. (0.2.2.1.4, 0. identifikace vozidla)
-
Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky
0,2 na 100 prohlídek
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Brzdová svítilna nebo její optický systém poškozený
0,2 na 100 prohlídek
Vnější krycí sklo, těleso nebo optický systém brzdové svítilny poškozený tak, že poškození zjevně ovlivňuje nebo bude ovlivňovat její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. intenzita vyzařovaného světla) nebo mění barvu vyzařovaného světla. (4.3.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů YAMAHA NMAX 125 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak YAMAHA NMAX 125 dopadá na STK?
Z 421 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,1 % částečně způsobilých, YAMAHA NMAX 125 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely YAMAHA
- XV 5354,5 % · 0,00 %
- XV5,1 % · 0,00 %
- X-MAX 1253,0 % · 0,23 %
- FZ65,1 % · 0,00 %
- FZ6 FAZER3,9 % · 0,26 %
- MT-074,5 % · 0,00 %
- XVS2,2 % · 0,00 %
- XJR 13001,8 % · 0,61 %
- XVS 11005,4 % · 0,63 %
- YZF-R14,7 % · 0,00 %
- XV 11004,5 % · 0,69 %
- XV 7503,2 % · 0,00 %
- MT-094,3 % · 0,00 %
- XVS 6505,6 % · 1,13 %
- YBR 1253,4 % · 0,38 %
- XTZ6903,7 % · 0,00 %
- TDM 9002,4 % · 0,48 %
- FZS2,9 % · 0,48 %
- FZS 6002,9 % · 0,00 %
- YZF-R65,3 % · 0,00 %
- TRACER 9001,0 % · 0,00 %
- X-MAX 2502,1 % · 0,00 %
- FZS 10003,8 % · 0,00 %
- MT033,3 % · 0,00 %
- FJR 13001,6 % · 0,00 %
- TDM 8502,2 % · 1,10 %
- FZ17,3 % · 0,00 %
- XT 660X5,8 % · 0,00 %
- X-MAX 3001,8 % · 0,00 %
- YN 503,1 % · 0,00 %
- XT 660R2,6 % · 0,00 %
- FZ1 FAZER2,6 % · 0,00 %
- XT1200Z2,0 % · 0,00 %
- YZF3,1 % · 0,00 %
- YZF-R12510,3 % · 0,00 %
- XT660Z3,4 % · 0,00 %
- XVS 13002,6 % · 0,00 %
- AEROX2,7 % · 0,00 %
- XP 500 T-MAX3,8 % · 0,00 %
- FZ82,9 % · 0,00 %
- XJ4,9 % · 0,00 %
- TDM2,3 % · 0,00 %
- VIRAGO2,4 % · 0,00 %
- BT 1100 BULLDOG2,4 % · 2,38 %
- XT 6004,8 % · 0,00 %
- TRACER 7000,0 % · 0,00 %
- XJR1,3 % · 0,00 %
- MT012,7 % · 0,00 %
- XV 16004,4 % · 0,00 %
- XT 600 E1,5 % · 1,49 %
- XVS950A3,0 % · 0,00 %
- YP 2506,3 % · 0,00 %
- XSR9000,0 % · 0,00 %
- XT3,3 % · 0,00 %
- XV 17009,8 % · 0,00 %
- YP 400 MAJESTY11,5 % · 0,00 %
- XJ6 N3,7 % · 0,00 %
- XT125 R6,0 % · 4,00 %
- XJ 600 N2,0 % · 0,00 %
- YP 1254,1 % · 0,00 %
- XJ66,3 % · 0,00 %
- XVS950CU10,4 % · 0,00 %
- YBR2500,0 % · 0,00 %
- DT 125 R11,1 % · 0,00 %
- WR125X9,1 % · 0,00 %
- XJ 900 S6,8 % · 0,00 %
- XTZ 6602,3 % · 0,00 %
- V-MAX 12007,1 % · 0,00 %
- X-MAX 4002,4 % · 0,00 %
- XV 1257,3 % · 0,00 %
- MT-105,0 % · 0,00 %
- VERSITY2,6 % · 0,00 %
- XTZ2,6 % · 0,00 %
- XTZ 7500,0 % · 0,00 %
- CYGNUS2,7 % · 0,00 %
- XJR 12005,4 % · 0,00 %
- XT 125X10,8 % · 0,00 %
- XV1900 MIDNIGHT STAR5,4 % · 0,00 %
- MT1250,0 % · 0,00 %
- NMAX 1550,0 % · 0,00 %
- XC 125 VITY5,7 % · 0,00 %
- XV 1900 RAIDER5,7 % · 0,00 %
- VP250 X-CITY5,9 % · 0,00 %
- XV 2503,0 % · 0,00 %
- XV190016,1 % · 0,00 %
- TW 1253,4 % · 0,00 %
- WR125R3,6 % · 0,00 %
- MAJESTY3,7 % · 0,00 %
- XJ 600 S DIVERSION0,0 % · 0,00 %
- SR 5000,0 % · 0,00 %
- TT 600R4,0 % · 0,00 %
- XVZ 13004,0 % · 0,00 %
- YW125 BW'S4,0 % · 0,00 %
- XJ 6008,3 % · 0,00 %
- XJ 9000,0 % · 0,00 %
- DT0,0 % · 0,00 %
- TDR 12518,2 % · 0,00 %
- SR 1250,0 % · 0,00 %
- V-MAX4,8 % · 0,00 %
- XS 4004,8 % · 0,00 %
- DT 1250,0 % · 0,00 %
- XT 1250,0 % · 0,00 %
- TT0,0 % · 0,00 %
- 75012,5 % · 6,25 %
- DRAG STAR0,0 % · 0,00 %
- 60021,4 % · 0,00 %
- WR4507,1 % · 0,00 %
- FZR 6000,0 % · 0,00 %
- YZF 600R0,0 % · 0,00 %
- FJ 12000,0 % · 0,00 %
- GRIZZLY25,0 % · 0,00 %
- TT 600E8,3 % · 0,00 %
- TW0,0 % · 0,00 %
- TT 6000,0 % · 0,00 %
- 110010,0 % · 0,00 %
- 1250,0 % · 0,00 %
- 5025,0 % · 0,00 %
- FZR 10000,0 % · 0,00 %
- CW16,7 % · 0,00 %
- FZ 7500,0 % · 0,00 %
- XVS 1250,0 % · 0,00 %
- YFM 700 R16,7 % · 0,00 %
- 12000,0 % · 0,00 %
- FZR0,0 % · 0,00 %