YAMAHA X-MAX 400 motocykl
Skútr YAMAHA X-MAX 400 se vyrábí od roku 2013. V Česku jich jezdí 214, 24 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,1 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 9,9 roku a 24 375 km.
- 2013–dosud
- kategorie L
- Skútr
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 97,6 %
- Částečně způsobilé 2,4 % stejně stará vozidla 3,4 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,22 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 42 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- YAMAHA
- Roky výroby
- 2013–dosud
- Palivo
- benzín
- Výkon
- 25 kW
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 214 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 290Závady v čase
podíl prohlídekSrovnání s dalšími modely YAMAHA
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| YAMAHA X-MAX 400 | 2,4 % | 42 |
| YAMAHA XV 535 | 4,5 % | 468 |
| YAMAHA XV | 5,1 % | 454 |
| YAMAHA X-MAX 125 | 3,0 % | 437 |
| YAMAHA NMAX 125 | 1,9 % | 421 |
| YAMAHA FZ6 | 5,1 % | 395 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 42 pravidelných technických prohlídek motocyklů YAMAHA X-MAX 400 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,1 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,22 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka YAMAHA: 3,9 % a 0,19 %.
- 214 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 24 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 42 | 2,4 % | −1,1 | 0,00 % | −0,22 | 9,9 let | 24 375 km |
| 2025 | 41 | 0,0 % | −3,8 | 0,00 % | −0,26 | 8,9 let | 20 405 km |
| 2024 | 49 | 0,0 % | −3,3 | 0,00 % | −0,25 | 8,0 let | 19 841 km |
| 2023 | 36 | 0,0 % | −3,1 | 0,00 % | −0,18 | 7,0 let | 21 074 km |
| 2022 | 37 | 0,0 % | −3,0 | 0,00 % | −0,13 | 6,0 let | 17 416 km |
| 2021 | 28 | 3,6 % | +0,6 | 0,00 % | −0,20 | 5,5 let | 15 739 km |
| 2020 | 22 | 4,5 % | +1,3 | 0,00 % | −0,24 | 4,6 let | 14 636 km |
| 2019 | 9 | 0,0 % | −3,1 | 0,00 % | −0,26 | 3,9 let | 13 619 km |
| 2018 | 19 | 0,0 % | −3,5 | 0,00 % | −0,18 | 4,3 let | 12 128 km |
| 2017 | 7 | 14,3 % | +10,4 | 0,00 % | −0,11 | 4,7 let | 13 958 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje YAMAHA X-MAX 400
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 180 mm | 2 180–2 190 |
| Šířka | 765 mm | 765–780 |
| Výška | 1 460 mm | 1 385–1 460 |
| Rozvor | 1 565 mm | – |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 210 kg | 210–214 |
| Největší přípustná hmotnost | 395 kg | 395–396 |
| Nejvyšší rychlost | 150 km/h | – |
| CO₂ kombinovaně | 96 g/km | 93–96 |
| Hluk za jízdy | 74,0 dB(A) | – |
Karoserie
- SKÚTR 80 %
- MOTOCYKL SE STŘEDNÍM VÝKONEM 20 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 4 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ŠEDÁ 52 %
- MODRÁ 38 %
- BÍLÁ 7,6 %
- HNĚDÁ 1,5 %
- ČERNÁ 1,5 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech motocyklů stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H340E | – | 25 kW (33 k) | 395 cm³ | benzín | 53 | 13 | – | – | – | – | 24 061 km |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H340E | 25 kW | – | 96 g/km | 150 km/h | 210 kg | – | EURO 4 | 0 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Časté otázky
Jak YAMAHA X-MAX 400 dopadá na STK?
Z 42 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,4 % částečně způsobilých, YAMAHA X-MAX 400 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely YAMAHA
- XV 5354,5 % · 0,00 %
- XV5,1 % · 0,00 %
- X-MAX 1253,0 % · 0,23 %
- NMAX 1251,9 % · 0,00 %
- FZ65,1 % · 0,00 %
- FZ6 FAZER3,9 % · 0,26 %
- MT-074,5 % · 0,00 %
- XVS2,2 % · 0,00 %
- XJR 13001,8 % · 0,61 %
- XVS 11005,4 % · 0,63 %
- YZF-R14,7 % · 0,00 %
- XV 11004,5 % · 0,69 %
- XV 7503,2 % · 0,00 %
- MT-094,3 % · 0,00 %
- XVS 6505,6 % · 1,13 %
- YBR 1253,4 % · 0,38 %
- XTZ6903,7 % · 0,00 %
- TDM 9002,4 % · 0,48 %
- FZS2,9 % · 0,48 %
- FZS 6002,9 % · 0,00 %
- YZF-R65,3 % · 0,00 %
- TRACER 9001,0 % · 0,00 %
- X-MAX 2502,1 % · 0,00 %
- FZS 10003,8 % · 0,00 %
- MT033,3 % · 0,00 %
- FJR 13001,6 % · 0,00 %
- TDM 8502,2 % · 1,10 %
- FZ17,3 % · 0,00 %
- XT 660X5,8 % · 0,00 %
- X-MAX 3001,8 % · 0,00 %
- YN 503,1 % · 0,00 %
- XT 660R2,6 % · 0,00 %
- FZ1 FAZER2,6 % · 0,00 %
- XT1200Z2,0 % · 0,00 %
- YZF3,1 % · 0,00 %
- YZF-R12510,3 % · 0,00 %
- XT660Z3,4 % · 0,00 %
- XVS 13002,6 % · 0,00 %
- AEROX2,7 % · 0,00 %
- XP 500 T-MAX3,8 % · 0,00 %
- FZ82,9 % · 0,00 %
- XJ4,9 % · 0,00 %
- TDM2,3 % · 0,00 %
- VIRAGO2,4 % · 0,00 %
- BT 1100 BULLDOG2,4 % · 2,38 %
- XT 6004,8 % · 0,00 %
- TRACER 7000,0 % · 0,00 %
- XJR1,3 % · 0,00 %
- MT012,7 % · 0,00 %
- XV 16004,4 % · 0,00 %
- XT 600 E1,5 % · 1,49 %
- XVS950A3,0 % · 0,00 %
- YP 2506,3 % · 0,00 %
- XSR9000,0 % · 0,00 %
- XT3,3 % · 0,00 %
- XV 17009,8 % · 0,00 %
- YP 400 MAJESTY11,5 % · 0,00 %
- XJ6 N3,7 % · 0,00 %
- XT125 R6,0 % · 4,00 %
- XJ 600 N2,0 % · 0,00 %
- YP 1254,1 % · 0,00 %
- XJ66,3 % · 0,00 %
- XVS950CU10,4 % · 0,00 %
- YBR2500,0 % · 0,00 %
- DT 125 R11,1 % · 0,00 %
- WR125X9,1 % · 0,00 %
- XJ 900 S6,8 % · 0,00 %
- XTZ 6602,3 % · 0,00 %
- V-MAX 12007,1 % · 0,00 %
- XV 1257,3 % · 0,00 %
- MT-105,0 % · 0,00 %
- VERSITY2,6 % · 0,00 %
- XTZ2,6 % · 0,00 %
- XTZ 7500,0 % · 0,00 %
- CYGNUS2,7 % · 0,00 %
- XJR 12005,4 % · 0,00 %
- XT 125X10,8 % · 0,00 %
- XV1900 MIDNIGHT STAR5,4 % · 0,00 %
- MT1250,0 % · 0,00 %
- NMAX 1550,0 % · 0,00 %
- XC 125 VITY5,7 % · 0,00 %
- XV 1900 RAIDER5,7 % · 0,00 %
- VP250 X-CITY5,9 % · 0,00 %
- XV 2503,0 % · 0,00 %
- XV190016,1 % · 0,00 %
- TW 1253,4 % · 0,00 %
- WR125R3,6 % · 0,00 %
- MAJESTY3,7 % · 0,00 %
- XJ 600 S DIVERSION0,0 % · 0,00 %
- SR 5000,0 % · 0,00 %
- TT 600R4,0 % · 0,00 %
- XVZ 13004,0 % · 0,00 %
- YW125 BW'S4,0 % · 0,00 %
- XJ 6008,3 % · 0,00 %
- XJ 9000,0 % · 0,00 %
- DT0,0 % · 0,00 %
- TDR 12518,2 % · 0,00 %
- SR 1250,0 % · 0,00 %
- V-MAX4,8 % · 0,00 %
- XS 4004,8 % · 0,00 %
- DT 1250,0 % · 0,00 %
- XT 1250,0 % · 0,00 %
- TT0,0 % · 0,00 %
- 75012,5 % · 6,25 %
- DRAG STAR0,0 % · 0,00 %
- 60021,4 % · 0,00 %
- WR4507,1 % · 0,00 %
- FZR 6000,0 % · 0,00 %
- YZF 600R0,0 % · 0,00 %
- FJ 12000,0 % · 0,00 %
- GRIZZLY25,0 % · 0,00 %
- TT 600E8,3 % · 0,00 %
- TW0,0 % · 0,00 %
- TT 6000,0 % · 0,00 %
- 110010,0 % · 0,00 %
- 1250,0 % · 0,00 %
- 5025,0 % · 0,00 %
- FZR 10000,0 % · 0,00 %
- CW16,7 % · 0,00 %
- FZ 7500,0 % · 0,00 %
- XVS 1250,0 % · 0,00 %
- YFM 700 R16,7 % · 0,00 %
- 12000,0 % · 0,00 %
- FZR0,0 % · 0,00 %