YAMAHA MT-10 motocykl

YAMAHA MT-10 se vyrábí od roku 2016. V Česku jich jezdí 245, 40 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,8 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7,4 roku a 29 903 km.

  • 2016–dosud
  • kategorie L

Výsledky STK

  • Způsobilé 95 %
  • Částečně způsobilé 5,0 % stejně stará vozidla 3,2 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,17 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 40 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Počet, kategorie, umístění, barva nebo intenzita vyzařovaného světla, nebo geometrická viditelnost obrysových svítilen, není v souladu s požadavky 2,5
  • Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 2,5
  • Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky 2,5
  • Hlučnost přesahuje míru povolenou v požadavcích 2,5

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
YAMAHA
Roky výroby
2016–dosud
V provozu v ČR
245 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 162

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Počet, kategorie, umístění, barva nebo intenzita vyzařovaného světla, nebo geometrická viditelnost obrysových svítilen, není v souladu s požadavky2,5
  2. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky2,5
  3. Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky2,5
  4. Hlučnost přesahuje míru povolenou v požadavcích2,5

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely YAMAHA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
YAMAHA MT-10 5,0 % 40
YAMAHA XV 535 4,5 % 468
YAMAHA XV 5,1 % 454
YAMAHA X-MAX 125 3,0 % 437
YAMAHA NMAX 125 1,9 % 421
YAMAHA FZ6 5,1 % 395

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 40 pravidelných technických prohlídek motocyklů YAMAHA MT-10 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,8 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,17 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka YAMAHA: 3,9 % a 0,19 %.

  • 245 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 40 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Počet, kategorie, umístění, barva nebo intenzita vyzařovaného světla, nebo geometrická viditelnost obrysových svítilen, není v souladu s požadavky (2,5 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 40 5,0 % +1,8 0,00 % −0,17 7,4 let 29 903 km
2025 54 1,9 % −1,7 0,00 % −0,27 6,6 let 27 619 km
2024 22 4,5 % +1,3 0,00 % −0,18 6,1 let 26 740 km
2023 26 11,5 % +8,6 0,00 % −0,17 5,8 let 23 889 km
2022 12 0,0 % −2,9 0,00 % −0,17 4,6 let 21 026 km
2021 6 0,0 % −2,4 0,00 % −0,10 3,3 let 24 857 km
2020 2 0,0 % −2,5 0,00 % −0,19 3,0 let 20 276 km

Vozový park v ČR

V provozu
245
z 256 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
10 / 1
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
39,1 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Počet, kategorie, umístění, barva nebo intenzita vyzařovaného světla, nebo geometrická viditelnost obrysových svítilen, není v souladu s požadavky 2,5 na 100 prohlídek
    Skutečný stav zapojených obrysových nebo denních svítilen neodpovídá předepsanému / povolenému počtu (chybí / překračuje). (4.2.3.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  2. Počet, kategorie, barva, umístění, úhly pro upevnění na vozidle nebo podmínky geometrické viditelnosti zařízení využívající zpětný odraz, nejsou v souladu s požadavky 2,5 na 100 prohlídek
    Vozidlo není vybaveno některými předepsanými odrazkami stanovené třídy. (4.8.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  3. Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky 2,5 na 100 prohlídek
    Zjevný zásah do výfukového systému, který není v souladu s požadavky (např. ovlivňující funkci nebo bezpečnost). (6.1.2.4.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  4. Hlučnost přesahuje míru povolenou v požadavcích 2,5 na 100 prohlídek
    Hlučnost zjevně přesahuje úroveň povolenou v požadavcích. (8.1.1.1, 8. obtěžování okolí)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů YAMAHA MT-10 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak YAMAHA MT-10 dopadá na STK?

Z 40 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 5,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,2 % částečně způsobilých, YAMAHA MT-10 tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely YAMAHA