YAMAHA TRACER 900 motocykl

YAMAHA TRACER 900 se vyrábí od roku 2018. V Česku jich jezdí 586, 17 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,1 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 5,8 roku a 29 568 km.

  • 2018–dosud
  • kategorie L
  • 2 místa
YAMAHA TRACER 900 – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 99 %
  • Částečně způsobilé 1,0 % stejně stará vozidla 3,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,15 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 195 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky 0,5
  • Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,5
  • Elektrické zapojení obrysových nebo denních svítilen nebo jejich uvedení v činnost není v souladu s požadavky 0,5
  • Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky 0,5

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
YAMAHA
Roky výroby
2018–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
586 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 449

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 29 568 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky0,5
  2. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,5
  3. Elektrické zapojení obrysových nebo denních svítilen nebo jejich uvedení v činnost není v souladu s požadavky0,5
  4. Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky0,5

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely YAMAHA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
YAMAHA TRACER 900 1,0 % 195
YAMAHA XV 535 4,5 % 468
YAMAHA XV 5,1 % 454
YAMAHA X-MAX 125 3,0 % 437
YAMAHA NMAX 125 1,9 % 421
YAMAHA FZ6 5,1 % 395

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 195 pravidelných technických prohlídek motocyklů YAMAHA TRACER 900 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,1 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,15 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka YAMAHA: 3,9 % a 0,19 %.

  • 586 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 17 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky (0,5 na 100 prohlídek).

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech motocyklů. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 195 1,0 % −2,1 0,00 % −0,15 5,8 let 29 568 km
2025 168 2,4 % −1,0 0,60 % +0,39 5,5 let 28 957 km
2024 60 1,7 % −1,0 0,00 % −0,16 5,0 let 25 796 km
2023 10 10,0 % +7,4 0,00 % −0,11 4,2 let 18 248 km
2022 16 0,0 % −2,4 0,00 % −0,12 3,4 let 18 163 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých motocyklů YAMAHA TRACER 900 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2020 – 1,4 % – – 1,4 % (6 let)
2019 – 2,0 % – – –
2018 – 0,0 % – – –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2018; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024
2020 1,4 %
2019 2,0 %
2018 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
586
z 596 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
6 / 4
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
16,9 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje YAMAHA TRACER 900

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 160 mm –
Šířka 850 mm –
Výška 1 430 mm –
Rozvor 1 500 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 214 kg –
Největší přípustná hmotnost 394 kg –
Nejvyšší rychlost 210 km/h –
CO₂ kombinovaně 127 g/km –
Hluk za jízdy 74,0 dB(A) –

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ŠEDÁ 100 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky 0,5 na 100 prohlídek
    Zjevný zásah do výfukového systému, který není v souladu s požadavky (např. ovlivňující funkci nebo bezpečnost). (6.1.2.4.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  2. Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,5 na 100 prohlídek
    Použití nehomologovaného / neschváleného zdroje světla nebo nepovolená změna zdroje světla. (4.2.1.1.4, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  3. Elektrické zapojení obrysových nebo denních svítilen nebo jejich uvedení v činnost není v souladu s požadavky 0,5 na 100 prohlídek
    Elektrické zapojení obrysových nebo denních svítilen nebo jejich uvedení v činnost, není v souladu s požadavky. (4.2.3.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  4. Změna nebo úprava části výfukového systému nebo použitý náhradní výfukový systém není v souladu s požadavky 0,5 na 100 prohlídek
    Označení dílů výfukového systému, je-li vyžadováno, chybí nebo neodpovídá požadavkům. (6.1.2.4.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů YAMAHA TRACER 900 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak YAMAHA TRACER 900 dopadá na STK?

Z 195 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,1 % částečně způsobilých, YAMAHA TRACER 900 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely YAMAHA