YAMAHA VERSITY motocykl
Skútr YAMAHA VERSITY se vyrábí od roku 2003. V Česku jich jezdí 284, 94 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,1 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 20,9 roku a 37 968 km.
- 2003–dosud
- kategorie L
- Skútr
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 97,4 %
- Částečně způsobilé 2,6 % stejně stará vozidla 4,6 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,36 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 39 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 2,6
- Elektrické zapojení brzdových svítilen nebo jejich uvedení v činnost není v souladu s požadavky 2,6
- Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 2,6
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- YAMAHA
- Roky výroby
- 2003–dosud
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 284 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 732Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla2,6
- Elektrické zapojení brzdových svítilen nebo jejich uvedení v činnost není v souladu s požadavky2,6
- Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům2,6
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely YAMAHA
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| YAMAHA VERSITY | 2,6 % | 39 |
| YAMAHA XV 535 | 4,5 % | 468 |
| YAMAHA XV | 5,1 % | 454 |
| YAMAHA X-MAX 125 | 3,0 % | 437 |
| YAMAHA NMAX 125 | 1,9 % | 421 |
| YAMAHA FZ6 | 5,1 % | 395 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 39 pravidelných technických prohlídek motocyklů YAMAHA VERSITY v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,1 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,36 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka YAMAHA: 3,9 % a 0,19 %.
- 284 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 94 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla (2,6 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 39 | 2,6 % | −2,1 | 0,00 % | −0,36 | 20,9 let | 37 968 km |
| 2025 | 35 | 2,9 % | −1,9 | 0,00 % | −0,34 | 19,6 let | 39 326 km |
| 2024 | 42 | 2,4 % | −2,2 | 0,00 % | −0,37 | 19,0 let | 38 465 km |
| 2023 | 44 | 4,5 % | +0,8 | 4,55 % | +4,26 | 17,7 let | 42 686 km |
| 2022 | 43 | 2,3 % | −1,7 | 0,00 % | −0,29 | 17,1 let | 36 230 km |
| 2021 | 36 | 5,6 % | +1,2 | 0,00 % | −0,34 | 15,8 let | 34 978 km |
| 2020 | 42 | 2,4 % | −2,8 | 0,00 % | −0,40 | 14,7 let | 33 014 km |
| 2019 | 38 | 7,9 % | +3,0 | 0,00 % | −0,30 | 13,9 let | 33 193 km |
| 2018 | 75 | 4,0 % | −1,5 | 0,00 % | −0,22 | 12,7 let | 33 167 km |
| 2017 | 68 | 1,5 % | −5,4 | 0,00 % | −0,24 | 12,1 let | 31 980 km |
| 2016 | 63 | 14,3 % | +6,3 | 0,00 % | −0,26 | 10,9 let | 33 424 km |
| 2015 | 63 | 6,3 % | +2,5 | 0,00 % | −0,43 | 10,0 let | 28 996 km |
| 2014 | 39 | 0,0 % | −3,3 | 0,00 % | −0,41 | 9,2 let | 31 682 km |
| 2013 | 47 | 2,1 % | −1,2 | 0,00 % | −0,46 | 7,8 let | 25 664 km |
| 2012 | 20 | 5,0 % | +1,5 | 0,00 % | −0,82 | 7,2 let | 28 605 km |
| 2011 | 24 | 0,0 % | −2,9 | 4,17 % | +2,97 | 6,0 let | 31 434 km |
| 2010 | 7 | 0,0 % | −2,9 | 0,00 % | −1,12 | 5,4 let | 11 868 km |
| 2009 | 7 | 0,0 % | −2,9 | 0,00 % | −1,17 | 4,4 let | 33 717 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2018 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | – | – | – | – | 3,3 % (14 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2003; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2018 |
|---|---|
| 2004 | 3,3 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2003; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje YAMAHA VERSITY
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 170 mm | – |
| Šířka | 960 mm | – |
| Výška | 1 480 mm | – |
| Rozvor | 1 273 mm | 1 273–1 480 |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 174 kg | – |
| Největší přípustná hmotnost | 376 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 121 km/h | – |
| Hluk za jízdy | 79,0 dB(A) | – |
Karoserie
- SKÚTR 100 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 2 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ŠEDÁ 50 %
- ČERNÁ 25 %
- MODRÁ 13 %
- ŠEDÁ-METAL 13 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
2,6 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Elektrické zapojení brzdových svítilen nebo jejich uvedení v činnost není v souladu s požadavky
2,6 na 100 prohlídek
Elektrické zapojení brzdových svítilen nebo jejich uvedení v činnost, není v souladu s požadavky. (4.3.3.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
2,6 na 100 prohlídek
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů YAMAHA VERSITY v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak YAMAHA VERSITY dopadá na STK?
Z 39 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,6 % částečně způsobilých, YAMAHA VERSITY tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely YAMAHA
- XV 5354,5 % · 0,00 %
- XV5,1 % · 0,00 %
- X-MAX 1253,0 % · 0,23 %
- NMAX 1251,9 % · 0,00 %
- FZ65,1 % · 0,00 %
- FZ6 FAZER3,9 % · 0,26 %
- MT-074,5 % · 0,00 %
- XVS2,2 % · 0,00 %
- XJR 13001,8 % · 0,61 %
- XVS 11005,4 % · 0,63 %
- YZF-R14,7 % · 0,00 %
- XV 11004,5 % · 0,69 %
- XV 7503,2 % · 0,00 %
- MT-094,3 % · 0,00 %
- XVS 6505,6 % · 1,13 %
- YBR 1253,4 % · 0,38 %
- XTZ6903,7 % · 0,00 %
- TDM 9002,4 % · 0,48 %
- FZS2,9 % · 0,48 %
- FZS 6002,9 % · 0,00 %
- YZF-R65,3 % · 0,00 %
- TRACER 9001,0 % · 0,00 %
- X-MAX 2502,1 % · 0,00 %
- FZS 10003,8 % · 0,00 %
- MT033,3 % · 0,00 %
- FJR 13001,6 % · 0,00 %
- TDM 8502,2 % · 1,10 %
- FZ17,3 % · 0,00 %
- XT 660X5,8 % · 0,00 %
- X-MAX 3001,8 % · 0,00 %
- YN 503,1 % · 0,00 %
- XT 660R2,6 % · 0,00 %
- FZ1 FAZER2,6 % · 0,00 %
- XT1200Z2,0 % · 0,00 %
- YZF3,1 % · 0,00 %
- YZF-R12510,3 % · 0,00 %
- XT660Z3,4 % · 0,00 %
- XVS 13002,6 % · 0,00 %
- AEROX2,7 % · 0,00 %
- XP 500 T-MAX3,8 % · 0,00 %
- FZ82,9 % · 0,00 %
- XJ4,9 % · 0,00 %
- TDM2,3 % · 0,00 %
- VIRAGO2,4 % · 0,00 %
- BT 1100 BULLDOG2,4 % · 2,38 %
- XT 6004,8 % · 0,00 %
- TRACER 7000,0 % · 0,00 %
- XJR1,3 % · 0,00 %
- MT012,7 % · 0,00 %
- XV 16004,4 % · 0,00 %
- XT 600 E1,5 % · 1,49 %
- XVS950A3,0 % · 0,00 %
- YP 2506,3 % · 0,00 %
- XSR9000,0 % · 0,00 %
- XT3,3 % · 0,00 %
- XV 17009,8 % · 0,00 %
- YP 400 MAJESTY11,5 % · 0,00 %
- XJ6 N3,7 % · 0,00 %
- XT125 R6,0 % · 4,00 %
- XJ 600 N2,0 % · 0,00 %
- YP 1254,1 % · 0,00 %
- XJ66,3 % · 0,00 %
- XVS950CU10,4 % · 0,00 %
- YBR2500,0 % · 0,00 %
- DT 125 R11,1 % · 0,00 %
- WR125X9,1 % · 0,00 %
- XJ 900 S6,8 % · 0,00 %
- XTZ 6602,3 % · 0,00 %
- V-MAX 12007,1 % · 0,00 %
- X-MAX 4002,4 % · 0,00 %
- XV 1257,3 % · 0,00 %
- MT-105,0 % · 0,00 %
- XTZ2,6 % · 0,00 %
- XTZ 7500,0 % · 0,00 %
- CYGNUS2,7 % · 0,00 %
- XJR 12005,4 % · 0,00 %
- XT 125X10,8 % · 0,00 %
- XV1900 MIDNIGHT STAR5,4 % · 0,00 %
- MT1250,0 % · 0,00 %
- NMAX 1550,0 % · 0,00 %
- XC 125 VITY5,7 % · 0,00 %
- XV 1900 RAIDER5,7 % · 0,00 %
- VP250 X-CITY5,9 % · 0,00 %
- XV 2503,0 % · 0,00 %
- XV190016,1 % · 0,00 %
- TW 1253,4 % · 0,00 %
- WR125R3,6 % · 0,00 %
- MAJESTY3,7 % · 0,00 %
- XJ 600 S DIVERSION0,0 % · 0,00 %
- SR 5000,0 % · 0,00 %
- TT 600R4,0 % · 0,00 %
- XVZ 13004,0 % · 0,00 %
- YW125 BW'S4,0 % · 0,00 %
- XJ 6008,3 % · 0,00 %
- XJ 9000,0 % · 0,00 %
- DT0,0 % · 0,00 %
- TDR 12518,2 % · 0,00 %
- SR 1250,0 % · 0,00 %
- V-MAX4,8 % · 0,00 %
- XS 4004,8 % · 0,00 %
- DT 1250,0 % · 0,00 %
- XT 1250,0 % · 0,00 %
- TT0,0 % · 0,00 %
- 75012,5 % · 6,25 %
- DRAG STAR0,0 % · 0,00 %
- 60021,4 % · 0,00 %
- WR4507,1 % · 0,00 %
- FZR 6000,0 % · 0,00 %
- YZF 600R0,0 % · 0,00 %
- FJ 12000,0 % · 0,00 %
- GRIZZLY25,0 % · 0,00 %
- TT 600E8,3 % · 0,00 %
- TW0,0 % · 0,00 %
- TT 6000,0 % · 0,00 %
- 110010,0 % · 0,00 %
- 1250,0 % · 0,00 %
- 5025,0 % · 0,00 %
- FZR 10000,0 % · 0,00 %
- CW16,7 % · 0,00 %
- FZ 7500,0 % · 0,00 %
- XVS 1250,0 % · 0,00 %
- YFM 700 R16,7 % · 0,00 %
- 12000,0 % · 0,00 %
- FZR0,0 % · 0,00 %