HONDA VTR 1000 motocykl

Kapotáž HONDA VTR 1000 se vyrábí od roku 1997. V Česku jich jezdí 165, 93 % z nich jsou dovezené ojeté.

  • 1997–dosud
  • kategorie L
  • Kapotáž
  • 2 místa
HONDA VTR 1000 – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 4,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,23 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 29 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
HONDA
Roky výroby
1997–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
165 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 3 125

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s dalšími modely HONDA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
HONDA VTR 1000 – 29
HONDA PCX 125 2,5 % 2 728
HONDA CB 600F 4,8 % 903
HONDA XL1000V VARADERO 2,0 % 590
HONDA SH125 2,3 % 521
HONDA NSS125AD 1,4 % 506

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 29 pravidelných technických prohlídek motocyklů HONDA VTR 1000 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka HONDA: 3,1 % a 0,16 %.

  • 165 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 93 % dovezených ojetých.
  • Nesrovnalost ve stavu tachometru: 7 % vozů (všechny motorky 8,3 %).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 29 0,0 % −4,1 0,00 % −0,23 26,1 let 49 602 km
2025 39 2,6 % −2,1 2,56 % +2,28 25,3 let 47 560 km
2024 30 0,0 % −4,5 0,00 % −0,35 24,0 let 51 429 km
2023 87 0,0 % −3,9 0,00 % −0,26 22,0 let 50 699 km
2022 118 5,9 % +1,9 0,00 % −0,30 21,7 let 52 035 km
2021 90 1,1 % −2,8 0,00 % −0,31 19,9 let 48 105 km
2020 85 5,9 % +0,9 0,00 % −0,38 18,7 let 46 284 km
2019 104 5,8 % +0,9 0,00 % −0,27 18,7 let 47 070 km
2018 238 5,0 % 0,0 0,00 % −0,27 17,1 let 46 985 km
2017 211 9,5 % +2,5 0,47 % +0,19 16,2 let 45 187 km
2016 249 6,4 % −1,2 0,40 % +0,12 14,9 let 44 296 km
2015 276 4,3 % +0,3 0,00 % −0,38 14,1 let 41 962 km
2014 261 4,6 % +1,1 0,00 % −0,41 13,0 let 40 372 km
2013 274 7,3 % +3,3 0,36 % −0,15 12,1 let 38 848 km
2012 259 4,6 % +0,9 0,77 % −0,08 10,9 let 36 538 km
2011 294 3,7 % +0,4 1,36 % 0,00 10,3 let 37 817 km
2010 242 2,1 % −1,2 0,83 % −0,52 9,1 let 34 023 km
2009 234 4,7 % +1,4 1,28 % +0,03 8,1 let 35 157 km
2008 5 0,0 % −3,4 0,00 % −1,02 7,0 let 24 185 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2018
2002 – – 0,0 % 5,7 % 0,0 % (16 let)
2001 – – 7,3 % 5,1 % 3,0 % (17 let)
2000 – – – – 6,7 % (18 let)
1998 – – – – 2,8 % (20 let)
1997 – – – – 8,8 % (21 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1997; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2018STK 2017STK 2016STK 2015STK 2014STK 2013STK 2012STK 2011STK 2010STK 2009
2002 0,0 % 0,0 % 2,9 % 5,9 % 13,5 % 5,7 % 6,7 % 0,0 %
2001 3,0 % 5,0 % 6,1 % 0,0 % 0,0 % 0,0 % 5,1 % 7,3 %
2000 6,7 % 0,0 %
1999 0,0 %
1998 2,8 % 15,6 % 9,8 % 6,4 % 7,8 % 8,3 % 6,8 % 10,4 % 5,7 % 5,0 %
1997 8,8 % 8,3 % 12,5 % 0,0 % 16,7 % 2,6 % 6,3 %

Nesrovnalosti v nárůstu počtu km

S nesrovnalostí
6,96 %
24 z 345 vozů
Stejné ročníky: všechny motorky
8,32 %
o 1,36 p. b. méně

Podle ročníku

Podle roku zjištění

Vozy s aspoň dvěma stavy tachometru z technických prohlídek od roku 2008. Nesrovnalost = zapsaný stav nižší o víc než 1 000 km než nejvyšší dřívější stav téhož vozu, potvrzený i další prohlídkou. Jednorázové chyby zápisu (stav, který se při další prohlídce vrátí) se nepočítají. Příčinou může být třeba výměna přístroje, chyba zápisu nebo dovoz s tachometrem v mílích. Konkrétní vůz lze ověřit na stránce prověření podle VIN.

Vozový park v ČR

V provozu
165
z 206 registrovaných celkem
Zaniklo
8
3,9 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
6 / 27
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
93,7 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje HONDA VTR 1000

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 155 mm 2 025–2 155
Šířka 710 mm 710–860
Výška 1 155 mm 1 120–1 155
Rozvor 1 430 mm 1 410–1 430
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 214 kg 210–222
Největší přípustná hmotnost 402 kg 398–406
Nejvyšší rychlost 278 km/h 240–278
Spotřeba kombinovaná 7,5 l/100 km –
Hluk za jízdy 78,0 dB(A) 78,0–80,0

Karoserie

  • KAPOTÁŽ 70 %
  • RÁM 10 %
  • POLOKAPOTÁŽ 10 %
  • BEZ KAPOTÁŽE 10 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 1 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ČERVENÁ-ZÁKLADNÍ 31 %
  • ČERNÁ 19 %
  • ČERVENÁ 19 %
  • ŽLUTÁ 13 %
  • MODRÁ-TMAVÁ 6,3 %
  • ČERVENÁ-METAL 6,3 %
  • ZELENÁ-SVĚTLÁ 6,3 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Časté otázky

Jak HONDA VTR 1000 dopadá na STK?

Z 29 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,1 % částečně způsobilých, HONDA VTR 1000 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely HONDA