HONDA PCX 125 motocykl
Skútr HONDA PCX 125 se vyrábí od roku 2010. V Česku jich jezdí 16 785, 8 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,9 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 8,8 roku a 16 557 km.
- 2010–dosud
- kategorie L
- Skútr
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 97,5 %
- Částečně způsobilé 2,5 % stejně stará vozidla 3,4 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,18 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 2 728 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 1,1
- Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky 0,3
- Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,1
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 0,1
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- HONDA
- Roky výroby
- 2010–dosud
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 16 785 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 17 473Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 16 557 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky1,1
- Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky0,3
- Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,1
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla0,1
- Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,1
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely HONDA
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| HONDA PCX 125 | 2,5 % | 2 728 |
| HONDA CB 600F | 4,8 % | 903 |
| HONDA XL1000V VARADERO | 2,0 % | 590 |
| HONDA SH125 | 2,3 % | 521 |
| HONDA NSS125AD | 1,4 % | 506 |
| HONDA NC750XA | 2,3 % | 486 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 2 728 pravidelných technických prohlídek motocyklů HONDA PCX 125 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,9 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,18 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka HONDA: 3,1 % a 0,16 %.
- 16 785 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 8 % dovezených ojetých.
- Průměrný stav tachometru ve stáří 10 let: 16 439 km.
- Nejčastější vážná závada: Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky (1,1 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech motocyklů. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 2 728 | 2,5 % | −0,9 | 0,00 % | −0,18 | 8,8 let | 16 557 km |
| 2025 | 2 430 | 2,1 % | −1,6 | 0,16 % | −0,08 | 8,4 let | 16 291 km |
| 2024 | 1 774 | 2,8 % | −0,6 | 0,00 % | −0,25 | 8,7 let | 15 413 km |
| 2023 | 1 635 | 2,1 % | −1,1 | 0,18 % | −0,04 | 8,1 let | 15 340 km |
| 2022 | 1 681 | 1,0 % | −2,1 | 0,18 % | 0,00 | 6,5 let | 13 231 km |
| 2021 | 1 348 | 1,3 % | −1,7 | 0,07 % | −0,16 | 6,1 let | 13 081 km |
| 2020 | 1 276 | 1,2 % | −2,0 | 0,08 % | −0,20 | 5,5 let | 10 909 km |
| 2019 | 1 257 | 1,7 % | −1,7 | 0,16 % | −0,09 | 4,9 let | 11 311 km |
| 2018 | 1 335 | 1,2 % | −2,4 | 0,15 % | −0,04 | 4,6 let | 10 627 km |
| 2017 | 1 201 | 2,0 % | −1,9 | 0,17 % | +0,03 | 4,1 let | 10 674 km |
| 2016 | 457 | 0,4 % | −4,4 | 0,00 % | −0,16 | 4,0 let | 9 486 km |
| 2015 | 280 | 1,1 % | −2,1 | 0,00 % | −0,39 | 3,7 let | 10 165 km |
| 2014 | 62 | 0,0 % | −2,9 | 0,00 % | −0,33 | 3,4 let | 9 606 km |
| 2013 | 7 | 0,0 % | −3,0 | 0,00 % | −0,25 | 1,3 let | 3 325 km |
| 2012 | 2 | 0,0 % | −2,4 | 0,00 % | −0,62 | 1,5 let | 1 538 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých motocyklů HONDA PCX 125 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | – | 2,1 % | – | – | 2,1 % (6 let) |
| 2019 | – | 1,8 % | – | – | 2,9 % (7 let) |
| 2018 | 1,0 % | 1,4 % | 1,6 % | – | 1,6 % (8 let) |
| 2017 | 0,9 % | 0,9 % | 1,0 % | – | 2,5 % (9 let) |
| 2016 | 0,5 % | 0,0 % | 3,5 % | 2,0 % | 2,0 % (10 let) |
| 2015 | 1,1 % | 0,0 % | 2,3 % | 2,4 % | 5,4 % (11 let) |
| 2014 | 0,8 % | 2,1 % | 1,3 % | 3,4 % | 1,4 % (12 let) |
| 2013 | 1,9 % | 1,8 % | 2,6 % | 2,4 % | 3,5 % (13 let) |
| 2012 | 0,3 % | 2,6 % | 2,0 % | 1,1 % | 4,5 % (14 let) |
| 2011 | 0,8 % | 2,5 % | 1,6 % | 2,6 % | 2,9 % (15 let) |
| 2010 | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % (16 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2010; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2016 | STK 2015 | STK 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 2,1 % | 2,9 % | |||||||||||
| 2019 | 2,9 % | 1,8 % | 0,0 % | ||||||||||
| 2018 | 1,6 % | 1,1 % | 1,4 % | 0,0 % | 1,0 % | ||||||||
| 2017 | 2,5 % | 1,0 % | 1,3 % | 0,9 % | 0,6 % | 0,9 % | |||||||
| 2016 | 2,0 % | 0,5 % | 3,5 % | 1,5 % | 0,0 % | 0,8 % | 0,5 % | ||||||
| 2015 | 5,4 % | 2,4 % | 1,0 % | 2,3 % | 0,0 % | 0,0 % | 1,0 % | 1,1 % | |||||
| 2014 | 1,4 % | 2,6 % | 3,4 % | 1,8 % | 1,3 % | 1,1 % | 2,1 % | 3,2 % | 0,8 % | ||||
| 2013 | 3,5 % | 4,7 % | 5,8 % | 2,4 % | 2,3 % | 2,6 % | 1,7 % | 1,8 % | 1,1 % | 1,9 % | |||
| 2012 | 4,5 % | 2,2 % | 3,4 % | 4,1 % | 1,1 % | 0,0 % | 2,0 % | 2,3 % | 2,6 % | 2,8 % | 0,3 % | ||
| 2011 | 2,9 % | 1,4 % | 2,6 % | 3,9 % | 1,3 % | 2,6 % | 0,0 % | 1,6 % | 0,9 % | 2,5 % | 1,4 % | 0,8 % | |
| 2010 | 0,0 % | 2,6 % | 1,8 % | 2,3 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2010; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje HONDA PCX 125
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 1 915 mm | 1 915–1 935 |
| Šířka | 740 mm | – |
| Výška | 1 090 mm | 1 090–1 105 |
| Rozvor | 1 305 mm | 1 305–1 315 |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 126 kg | 121–201 |
| Největší přípustná hmotnost | 307 kg | 307–310 |
| Nejvyšší rychlost | 94 km/h | 94–115 |
| CO₂ kombinovaně | 49 g/km | – |
| Hluk za jízdy | 75,8 dB(A) | 73,2–76,0 |
Karoserie
- SKÚTR 100 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 5 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ŠEDÁ 38 %
- ČERNÁ 25 %
- BÍLÁ 13 %
- ČERVENÁ 13 %
- ČERNÁ-METAL 13 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky
1,1 na 100 prohlídek
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky
0,3 na 100 prohlídek
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,1 na 100 prohlídek
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
0,1 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,1 na 100 prohlídek
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
0,1 na 100 prohlídek
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). (0.2.1.3, 0. identifikace vozidla)
-
Chybí bezpečné zakončení (krytky) ostrých nebo náběžných hran nebo některá část systému je prasklá nebo nadměrně deformovaná nebo není úplná a může při kontaktu nebo letmém dotyku způsobit zranění
0,1 na 100 prohlídek
U zařízení ochrany proti podjetí zezadu, boční ochrany nebo nárazníku, chybí bezpečné zakončení ostrých nebo náběžných hran (krytky) nebo zařízení je deformované, prasklé, neúplné nebo je poškozené natolik, že může způsobit zachycení osob (nebezpečné hrany). (6.1.4.2.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Vadné upevnění sloupku řízení nebo jeho poškození, u motocyklu vadná vůle v uložení vidlice předního kola nebo její poškození
0,1 na 100 prohlídek
U motocyklu nadměrná nebo nedostatečná provozní vůle v uložení vidlice předního kola ovlivňující jízdní vlastnosti vozidla. (2.2.2.4.2, 2. řízení)
-
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu
0,1 na 100 prohlídek
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). (0.3.1.1, 0. identifikace vozidla)
-
Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,1 na 100 prohlídek
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů HONDA PCX 125 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak HONDA PCX 125 dopadá na STK?
Z 2 728 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,4 % částečně způsobilých, HONDA PCX 125 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely HONDA
- CB 600F4,8 % · 0,33 %
- XL1000V VARADERO2,0 % · 0,17 %
- SH1252,3 % · 0,38 %
- NSS125AD1,4 % · 0,00 %
- NC750XA2,3 % · 0,21 %
- CBR 125R5,3 % · 0,72 %
- XL650V4,3 % · 0,51 %
- CRF1000A0,5 % · 0,00 %
- NSC110MPD1,5 % · 0,00 %
- CBR3,2 % · 0,00 %
- CB3,3 % · 0,00 %
- CB500XA1,7 % · 0,00 %
- XL2,1 % · 0,35 %
- CBF 600S3,6 % · 0,00 %
- CB 900F2,6 % · 0,37 %
- NSS300A1,5 % · 0,00 %
- VT750C3,9 % · 0,00 %
- XRV 7500,8 % · 0,00 %
- VT3,4 % · 0,00 %
- CB500FA1,4 % · 0,45 %
- CB 1000 R6,1 % · 0,00 %
- XL125V VARADERO8,1 % · 0,00 %
- CMX500A1,0 % · 0,00 %
- CBR 1000 RR5,1 % · 1,02 %
- XL700V2,0 % · 0,00 %
- CB125F2,6 % · 0,00 %
- CBF 10001,1 % · 0,53 %
- VFR 8002,2 % · 0,00 %
- CBR 900 RR4,9 % · 0,55 %
- CB 5002,2 % · 0,00 %
- VT6003,9 % · 0,00 %
- CBR 600RR7,2 % · 0,00 %
- CBF125M3,9 % · 1,12 %
- CBR 600F5,1 % · 0,00 %
- VTX 13003,5 % · 0,00 %
- CRF250L1,2 % · 0,00 %
- XR125L3,2 % · 0,00 %
- CBF 5002,1 % · 0,00 %
- SH3002,2 % · 0,00 %
- VTX 18003,7 % · 0,00 %
- VFR1200X0,0 % · 0,00 %
- SCV100 LEAD4,2 % · 0,00 %
- CBF600N2,6 % · 0,00 %
- GL1800 GOLDWING0,0 % · 0,00 %
- CB650RA3,5 % · 0,88 %
- NX650 DOMINATOR4,6 % · 0,00 %
- CRF1000A20,0 % · 0,00 %
- CB 7504,0 % · 0,00 %
- SH 1505,1 % · 0,00 %
- XL600V2,0 % · 0,00 %
- VFR3,3 % · 1,11 %
- VFR800X5,9 % · 0,00 %
- FMX6508,3 % · 0,00 %
- NC700X6,0 % · 0,00 %
- ADV7501,3 % · 0,00 %
- FES 1256,5 % · 0,00 %
- VTR5,3 % · 0,00 %
- PCX 1502,7 % · 0,00 %
- NT700V0,0 % · 0,00 %
- CBF 2502,7 % · 0,00 %
- CRF1100A21,4 % · 0,00 %
- NC750SA4,2 % · 0,00 %
- NT650V DEAUVILLE2,8 % · 0,00 %
- VT750C20,0 % · 0,00 %
- CB13001,4 % · 0,00 %
- CB650FA3,1 % · 0,00 %
- CBF125NA1,6 % · 0,00 %
- CBR 1100 XX3,3 % · 0,00 %
- VT 11001,7 % · 0,00 %
- DYLAN6,8 % · 0,00 %
- FJS400D5,2 % · 0,00 %
- CRF1100A1,8 % · 0,00 %
- X8R-X5,4 % · 1,79 %
- PES1257,5 % · 0,00 %
- X8R-S3,8 % · 0,00 %
- NC750D5,8 % · 0,00 %
- CBR500RA6,0 % · 0,00 %
- NHX1106,4 % · 0,00 %
- SHADOW9,1 % · 2,27 %
- NES1254,9 % · 0,00 %
- PANTHEON 1509,8 % · 0,00 %
- CBR 6000,0 % · 2,50 %
- CBR650RA7,5 % · 0,00 %
- FORESIGHT10,0 % · 0,00 %
- CX 5000,0 % · 0,00 %
- VT750DC0,0 % · 0,00 %
- 1252,8 % · 0,00 %
- CRF1100D42,8 % · 0,00 %
- CBF300NA2,9 % · 0,00 %
- VFR 7505,7 % · 0,00 %
- GL 15002,9 % · 0,00 %
- CBF1000FA3,0 % · 0,00 %
- FJS6006,5 % · 0,00 %
- SLR 6503,2 % · 0,00 %
- VFR1200F3,3 % · 0,00 %
- VTR 10000,0 % · 0,00 %
- NX3,6 % · 0,00 %
- REBEL0,0 % · 11,11 %
- TRANSALP3,7 % · 0,00 %
- XL 6003,7 % · 0,00 %
- ANC1253,8 % · 0,00 %
- GOLDWING0,0 % · 0,00 %
- SFX5012,0 % · 0,00 %
- ANF125 INNOVA4,2 % · 0,00 %
- NTV 6508,3 % · 0,00 %
- CBR 1000 F0,0 % · 0,00 %
- XR400R4,5 % · 0,00 %
- NC700SA0,0 % · 0,00 %
- VARADERO0,0 % · 0,00 %
- CB 2505,6 % · 0,00 %
- HORNET5,6 % · 0,00 %
- 6005,9 % · 0,00 %
- 6500,0 % · 0,00 %
- 75013,3 % · 0,00 %
- VF 7500,0 % · 0,00 %
- XLR 125 R15,4 % · 0,00 %
- NSR 1250,0 % · 0,00 %
- CB 1100SF0,0 % · 0,00 %
- 500,0 % · 0,00 %