HONDA NES125 motocykl
Skútr HONDA NES125 se vyrábí od roku 1999. V Česku jich jezdí 174, 80 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,8 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 23,5 roku a 26 551 km.
- 1999–dosud
- kategorie L
- Skútr
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 95,1 %
- Částečně způsobilé 4,9 % stejně stará vozidla 4 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,33 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 41 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Ovládací zařízení provozní brzdy poškozené nebo neodpovídá požadavkům 3,0
- Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 3,0
- Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 3,0
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 3,0
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- HONDA
- Roky výroby
- 1999–dosud
- Palivo
- benzín
- Výkon
- 10–10 kW
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 174 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 644Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Ovládací zařízení provozní brzdy poškozené nebo neodpovídá požadavkům3,0
- Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům3,0
- Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům3,0
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu3,0
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla3,0
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2023. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely HONDA
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| HONDA NES125 | 4,9 % | 41 |
| HONDA PCX 125 | 2,5 % | 2 728 |
| HONDA CB 600F | 4,8 % | 903 |
| HONDA XL1000V VARADERO | 2,0 % | 590 |
| HONDA SH125 | 2,3 % | 521 |
| HONDA NSS125AD | 1,4 % | 506 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 41 pravidelných technických prohlídek motocyklů HONDA NES125 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,8 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,33 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka HONDA: 3,1 % a 0,16 %.
- 174 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 80 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Ovládací zařízení provozní brzdy poškozené nebo neodpovídá požadavkům (3 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 41 | 4,9 % | +0,8 | 0,00 % | −0,33 | 23,5 let | 26 551 km |
| 2025 | 42 | 2,4 % | −1,9 | 0,00 % | −0,28 | 22,6 let | 27 034 km |
| 2024 | 36 | 2,8 % | −1,7 | 0,00 % | −0,35 | 21,7 let | 32 107 km |
| 2023 | 33 | 9,1 % | +5,2 | 0,00 % | −0,30 | 20,6 let | 25 828 km |
| 2022 | 37 | 0,0 % | −4,1 | 0,00 % | −0,27 | 19,4 let | 25 100 km |
| 2021 | 26 | 3,8 % | −0,2 | 0,00 % | −0,29 | 18,3 let | 24 575 km |
| 2020 | 34 | 5,9 % | +0,8 | 2,94 % | +2,58 | 17,6 let | 22 725 km |
| 2019 | 38 | 7,9 % | +2,9 | 0,00 % | −0,24 | 16,3 let | 26 566 km |
| 2018 | 45 | 13,3 % | +8,3 | 0,00 % | −0,28 | 15,0 let | 23 182 km |
| 2017 | 45 | 6,7 % | −0,1 | 0,00 % | −0,27 | 14,4 let | 22 163 km |
| 2016 | 44 | 0,0 % | −7,6 | 0,00 % | −0,29 | 12,4 let | 20 359 km |
| 2015 | 43 | 0,0 % | −3,8 | 2,33 % | +1,93 | 12,1 let | 20 551 km |
| 2014 | 43 | 0,0 % | −3,2 | 2,33 % | +1,93 | 10,2 let | 15 972 km |
| 2013 | 25 | 4,0 % | +0,4 | 4,00 % | +3,52 | 10,4 let | 17 849 km |
| 2012 | 35 | 8,6 % | +5,1 | 0,00 % | −0,83 | 8,4 let | 15 841 km |
| 2011 | 23 | 0,0 % | −3,2 | 0,00 % | −1,29 | 8,0 let | 12 817 km |
| 2010 | 26 | 3,8 % | +0,9 | 0,00 % | −1,14 | 6,9 let | 14 276 km |
| 2009 | 26 | 0,0 % | −3,0 | 0,00 % | −1,12 | 6,3 let | 10 986 km |
| 2008 | 2 | 0,0 % | −4,4 | 0,00 % | −2,62 | 7,0 let | 11 984 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje HONDA NES125
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 1 940 mm | 1 940–2 020 |
| Šířka | 700 mm | 700–705 |
| Výška | 1 170 mm | – |
| Rozvor | 1 330 mm | – |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 131 kg | 130–131 |
| Největší přípustná hmotnost | 311 kg | 310–312 |
| Nejvyšší rychlost | 100 km/h | – |
| Hluk za jízdy | 77,0 dB(A) | – |
Karoserie
- SKÚTR 99 %
- SK PRO DOPRAVU NADMĚR. NÁKLADU 0,6 %
Pohon
- jedna náprava 99 %
- 4×4 0,6 %
Emisní norma
- EURO 1 65 %
- EURO 2 35 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ŠEDÁ 23 %
- MODRÁ 13 %
- STŘÍBRNÁ 9,7 %
- ŠEDÁ-METAL 9,1 %
- MODRÁ-METAL 7,9 %
- ZELENÁ 6,1 %
- BÍLÁ 4,8 %
- MODRÁ-TMAVÁ 4,2 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech motocyklů stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| JF07E | – | 10 kW (14 k) | 125 cm³ | benzín | 83 | 9 | – | – | – | – | 26 442 km |
| JF07E | – | 10 kW (14 k) | 125 cm³ | benzín | 81 | 13 | – | – | – | – | 22 030 km |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| JF07E | 10 kW | – | – | 100 km/h | 131 kg | – | EURO 1 | 1 % |
| JF07E | 10 kW | – | – | 100 km/h | 131 kg | – | EURO 1 | 0 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Nejčastější vážné závady
-
Ovládací zařízení provozní brzdy poškozené nebo neodpovídá požadavkům
3,0 na 100 prohlídek
U motocyklu na konci páky ruční brzdy chybí předepsané bezpečnostní zaoblení. (1.1.2.5.1, 1. brzdové zařízení)
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
3,0 na 100 prohlídek
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj osvětlení zadní tabulky registrační značky je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
3,0 na 100 prohlídek
U zařízení k osvětlení zadní tabulky registrační značky nesvítí žádný světelný zdroj. (4.7.1.2.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu
3,0 na 100 prohlídek
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
3,0 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů HONDA NES125 v roce 2023, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak HONDA NES125 dopadá na STK?
Z 41 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,9 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,0 % částečně způsobilých, HONDA NES125 tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely HONDA
- PCX 1252,5 % · 0,00 %
- CB 600F4,8 % · 0,33 %
- XL1000V VARADERO2,0 % · 0,17 %
- SH1252,3 % · 0,38 %
- NSS125AD1,4 % · 0,00 %
- NC750XA2,3 % · 0,21 %
- CBR 125R5,3 % · 0,72 %
- XL650V4,3 % · 0,51 %
- CRF1000A0,5 % · 0,00 %
- NSC110MPD1,5 % · 0,00 %
- CBR3,2 % · 0,00 %
- CB3,3 % · 0,00 %
- CB500XA1,7 % · 0,00 %
- XL2,1 % · 0,35 %
- CBF 600S3,6 % · 0,00 %
- CB 900F2,6 % · 0,37 %
- NSS300A1,5 % · 0,00 %
- VT750C3,9 % · 0,00 %
- XRV 7500,8 % · 0,00 %
- VT3,4 % · 0,00 %
- CB500FA1,4 % · 0,45 %
- CB 1000 R6,1 % · 0,00 %
- XL125V VARADERO8,1 % · 0,00 %
- CMX500A1,0 % · 0,00 %
- CBR 1000 RR5,1 % · 1,02 %
- XL700V2,0 % · 0,00 %
- CB125F2,6 % · 0,00 %
- CBF 10001,1 % · 0,53 %
- VFR 8002,2 % · 0,00 %
- CBR 900 RR4,9 % · 0,55 %
- CB 5002,2 % · 0,00 %
- VT6003,9 % · 0,00 %
- CBR 600RR7,2 % · 0,00 %
- CBF125M3,9 % · 1,12 %
- CBR 600F5,1 % · 0,00 %
- VTX 13003,5 % · 0,00 %
- CRF250L1,2 % · 0,00 %
- XR125L3,2 % · 0,00 %
- CBF 5002,1 % · 0,00 %
- SH3002,2 % · 0,00 %
- VTX 18003,7 % · 0,00 %
- VFR1200X0,0 % · 0,00 %
- SCV100 LEAD4,2 % · 0,00 %
- CBF600N2,6 % · 0,00 %
- GL1800 GOLDWING0,0 % · 0,00 %
- CB650RA3,5 % · 0,88 %
- NX650 DOMINATOR4,6 % · 0,00 %
- CRF1000A20,0 % · 0,00 %
- CB 7504,0 % · 0,00 %
- SH 1505,1 % · 0,00 %
- XL600V2,0 % · 0,00 %
- VFR3,3 % · 1,11 %
- VFR800X5,9 % · 0,00 %
- FMX6508,3 % · 0,00 %
- NC700X6,0 % · 0,00 %
- ADV7501,3 % · 0,00 %
- FES 1256,5 % · 0,00 %
- VTR5,3 % · 0,00 %
- PCX 1502,7 % · 0,00 %
- NT700V0,0 % · 0,00 %
- CBF 2502,7 % · 0,00 %
- CRF1100A21,4 % · 0,00 %
- NC750SA4,2 % · 0,00 %
- NT650V DEAUVILLE2,8 % · 0,00 %
- VT750C20,0 % · 0,00 %
- CB13001,4 % · 0,00 %
- CB650FA3,1 % · 0,00 %
- CBF125NA1,6 % · 0,00 %
- CBR 1100 XX3,3 % · 0,00 %
- VT 11001,7 % · 0,00 %
- DYLAN6,8 % · 0,00 %
- FJS400D5,2 % · 0,00 %
- CRF1100A1,8 % · 0,00 %
- X8R-X5,4 % · 1,79 %
- PES1257,5 % · 0,00 %
- X8R-S3,8 % · 0,00 %
- NC750D5,8 % · 0,00 %
- CBR500RA6,0 % · 0,00 %
- NHX1106,4 % · 0,00 %
- SHADOW9,1 % · 2,27 %
- PANTHEON 1509,8 % · 0,00 %
- CBR 6000,0 % · 2,50 %
- CBR650RA7,5 % · 0,00 %
- FORESIGHT10,0 % · 0,00 %
- CX 5000,0 % · 0,00 %
- VT750DC0,0 % · 0,00 %
- 1252,8 % · 0,00 %
- CRF1100D42,8 % · 0,00 %
- CBF300NA2,9 % · 0,00 %
- VFR 7505,7 % · 0,00 %
- GL 15002,9 % · 0,00 %
- CBF1000FA3,0 % · 0,00 %
- FJS6006,5 % · 0,00 %
- SLR 6503,2 % · 0,00 %
- VFR1200F3,3 % · 0,00 %
- VTR 10000,0 % · 0,00 %
- NX3,6 % · 0,00 %
- REBEL0,0 % · 11,11 %
- TRANSALP3,7 % · 0,00 %
- XL 6003,7 % · 0,00 %
- ANC1253,8 % · 0,00 %
- GOLDWING0,0 % · 0,00 %
- SFX5012,0 % · 0,00 %
- ANF125 INNOVA4,2 % · 0,00 %
- NTV 6508,3 % · 0,00 %
- CBR 1000 F0,0 % · 0,00 %
- XR400R4,5 % · 0,00 %
- NC700SA0,0 % · 0,00 %
- VARADERO0,0 % · 0,00 %
- CB 2505,6 % · 0,00 %
- HORNET5,6 % · 0,00 %
- 6005,9 % · 0,00 %
- 6500,0 % · 0,00 %
- 75013,3 % · 0,00 %
- VF 7500,0 % · 0,00 %
- XLR 125 R15,4 % · 0,00 %
- NSR 1250,0 % · 0,00 %
- CB 1100SF0,0 % · 0,00 %
- 500,0 % · 0,00 %