HONDA CB125F motocykl
Motocykl HONDA CB125F se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 1 218, 14 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,5 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7,1 roku a 14 703 km.
- 2015–dosud
- kategorie L
- Motocykl
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 97,4 %
- Částečně způsobilé 2,6 % stejně stará vozidla 3,2 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,16 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 189 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 1,1
- Výbava vozidla, jejíž technická způsobilost se schvaluje (autodoplňky), není schváleného typu (chybí povinné označení např. schvalovací značka ATEST 8SDXXXX apod.) 0,5
- Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 0,5
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- HONDA
- Roky výroby
- 2015–dosud
- Palivo
- benzín
- Výkon
- 8 kW
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 1 218 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 870Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 14 703 kmNáklady na palivo
Výchozí nájezd je průměr vozů HONDA CB125F (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.
Nejčastější závady
- Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky1,1
- Výbava vozidla, jejíž technická způsobilost se schvaluje (autodoplňky), není schváleného typu (chybí povinné označení např. schvalovací značka ATEST 8SDXXXX apod.)0,5
- Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)0,5
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely HONDA
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| HONDA CB125F | 2,6 % | 189 |
| HONDA PCX 125 | 2,5 % | 2 728 |
| HONDA CB 600F | 4,8 % | 903 |
| HONDA XL1000V VARADERO | 2,0 % | 590 |
| HONDA SH125 | 2,3 % | 521 |
| HONDA NSS125AD | 1,4 % | 506 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 189 pravidelných technických prohlídek motocyklů HONDA CB125F v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,5 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,16 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka HONDA: 3,1 % a 0,16 %.
- 1 218 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 14 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky (1,1 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech motocyklů. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 189 | 2,6 % | −0,5 | 0,00 % | −0,16 | 7,1 let | 14 703 km |
| 2025 | 164 | 3,7 % | +0,1 | 0,00 % | −0,26 | 6,9 let | 15 821 km |
| 2024 | 125 | 2,4 % | −0,8 | 0,00 % | −0,23 | 6,8 let | 13 531 km |
| 2023 | 87 | 1,1 % | −1,6 | 0,00 % | −0,15 | 6,4 let | 20 275 km |
| 2022 | 101 | 7,9 % | +5,0 | 0,00 % | −0,18 | 4,7 let | 13 012 km |
| 2021 | 89 | 0,0 % | −2,9 | 0,00 % | −0,22 | 4,3 let | 10 696 km |
| 2020 | 64 | 3,1 % | +0,3 | 0,00 % | −0,22 | 3,6 let | 9 820 km |
| 2019 | 50 | 4,0 % | +1,0 | 0,00 % | −0,27 | 3,5 let | 11 215 km |
| 2018 | 1 | 0,0 % | −2,9 | 0,00 % | −0,15 | 3,0 let | 18 092 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých motocyklů HONDA CB125F podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | – | 2,4 % | – | – | 2,4 % (6 let) |
| 2019 | – | 0,0 % | – | – | – |
| 2018 | 6,5 % | 0,0 % | – | – | – |
| 2017 | 0,0 % | – | – | – | – |
| 2016 | 2,4 % | 8,7 % | 2,5 % | 8,3 % | 8,3 % (10 let) |
| 2015 | 4,3 % | 0,0 % | 0,0 % | – | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2015; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 2,4 % | |||||||
| 2019 | 0,0 % | |||||||
| 2018 | 0,0 % | 6,5 % | ||||||
| 2017 | 0,0 % | |||||||
| 2016 | 8,3 % | 2,5 % | 8,7 % | 2,4 % | ||||
| 2015 | 0,0 % | 0,0 % | 4,3 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje HONDA CB125F
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 2 020 mm | 2 020–2 027 |
| Šířka | 751 mm | – |
| Výška | 1 103 mm | 1 091–1 103 |
| Rozvor | 1 285 mm | – |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 116 kg | 116–117 |
| Největší přípustná hmotnost | 286 kg | 286–287 |
| Nejvyšší rychlost | 95 km/h | – |
| Spotřeba kombinovaná | 1,4 l/100 km | 1,4–1,5 |
| CO₂ kombinovaně | 32 g/km | 32–34 |
| Hluk za jízdy | 67,0 dB(A) | 67,0–69,0 |
Karoserie
- MOTOCYKL 50 %
- A1 25 %
- RÁM 25 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 5 99 %
- EURO 6 0,7 %
- EURO 3 0,4 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ČERVENÁ 43 %
- ČERNÁ 21 %
- ŠEDÁ 18 %
- MODRÁ 18 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech motocyklů stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| JC94E | – | 8 kW (11 k) | 124 cm³ | benzín | 371 | 0 | – | – | – | – | – |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| JC94E | 8 kW | 1,4 l | 32 g/km | 95 km/h | 116 kg | – | EURO 5 | 0 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Nejčastější vážné závady
-
Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky
1,1 na 100 prohlídek
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Výbava vozidla, jejíž technická způsobilost se schvaluje (autodoplňky), není schváleného typu (chybí povinné označení např. schvalovací značka ATEST 8SDXXXX apod.)
0,5 na 100 prohlídek
Vozidlo, není-li stanoveno jinak, je vybaveno výbavou vozidla (autodoplňky), jejíž technická způsobilost není schválena (chybí povinné označení např. schvalovací značkou ATEST 8SDXXXX). (6.2.9.3, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
0,5 na 100 prohlídek
Identifikační číslo / výrobní číslo neodpovídá údajům uvedeným v dokladech vozidla nebo v dokladech výměnného samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený). (0.2.1.3, 0. identifikace vozidla)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů HONDA CB125F v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak HONDA CB125F dopadá na STK?
Z 189 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,6 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,2 % částečně způsobilých, HONDA CB125F tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely HONDA
- PCX 1252,5 % · 0,00 %
- CB 600F4,8 % · 0,33 %
- XL1000V VARADERO2,0 % · 0,17 %
- SH1252,3 % · 0,38 %
- NSS125AD1,4 % · 0,00 %
- NC750XA2,3 % · 0,21 %
- CBR 125R5,3 % · 0,72 %
- XL650V4,3 % · 0,51 %
- CRF1000A0,5 % · 0,00 %
- NSC110MPD1,5 % · 0,00 %
- CBR3,2 % · 0,00 %
- CB3,3 % · 0,00 %
- CB500XA1,7 % · 0,00 %
- XL2,1 % · 0,35 %
- CBF 600S3,6 % · 0,00 %
- CB 900F2,6 % · 0,37 %
- NSS300A1,5 % · 0,00 %
- VT750C3,9 % · 0,00 %
- XRV 7500,8 % · 0,00 %
- VT3,4 % · 0,00 %
- CB500FA1,4 % · 0,45 %
- CB 1000 R6,1 % · 0,00 %
- XL125V VARADERO8,1 % · 0,00 %
- CMX500A1,0 % · 0,00 %
- CBR 1000 RR5,1 % · 1,02 %
- XL700V2,0 % · 0,00 %
- CBF 10001,1 % · 0,53 %
- VFR 8002,2 % · 0,00 %
- CBR 900 RR4,9 % · 0,55 %
- CB 5002,2 % · 0,00 %
- VT6003,9 % · 0,00 %
- CBR 600RR7,2 % · 0,00 %
- CBF125M3,9 % · 1,12 %
- CBR 600F5,1 % · 0,00 %
- VTX 13003,5 % · 0,00 %
- CRF250L1,2 % · 0,00 %
- XR125L3,2 % · 0,00 %
- CBF 5002,1 % · 0,00 %
- SH3002,2 % · 0,00 %
- VTX 18003,7 % · 0,00 %
- VFR1200X0,0 % · 0,00 %
- SCV100 LEAD4,2 % · 0,00 %
- CBF600N2,6 % · 0,00 %
- GL1800 GOLDWING0,0 % · 0,00 %
- CB650RA3,5 % · 0,88 %
- NX650 DOMINATOR4,6 % · 0,00 %
- CRF1000A20,0 % · 0,00 %
- CB 7504,0 % · 0,00 %
- SH 1505,1 % · 0,00 %
- XL600V2,0 % · 0,00 %
- VFR3,3 % · 1,11 %
- VFR800X5,9 % · 0,00 %
- FMX6508,3 % · 0,00 %
- NC700X6,0 % · 0,00 %
- ADV7501,3 % · 0,00 %
- FES 1256,5 % · 0,00 %
- VTR5,3 % · 0,00 %
- PCX 1502,7 % · 0,00 %
- NT700V0,0 % · 0,00 %
- CBF 2502,7 % · 0,00 %
- CRF1100A21,4 % · 0,00 %
- NC750SA4,2 % · 0,00 %
- NT650V DEAUVILLE2,8 % · 0,00 %
- VT750C20,0 % · 0,00 %
- CB13001,4 % · 0,00 %
- CB650FA3,1 % · 0,00 %
- CBF125NA1,6 % · 0,00 %
- CBR 1100 XX3,3 % · 0,00 %
- VT 11001,7 % · 0,00 %
- DYLAN6,8 % · 0,00 %
- FJS400D5,2 % · 0,00 %
- CRF1100A1,8 % · 0,00 %
- X8R-X5,4 % · 1,79 %
- PES1257,5 % · 0,00 %
- X8R-S3,8 % · 0,00 %
- NC750D5,8 % · 0,00 %
- CBR500RA6,0 % · 0,00 %
- NHX1106,4 % · 0,00 %
- SHADOW9,1 % · 2,27 %
- NES1254,9 % · 0,00 %
- PANTHEON 1509,8 % · 0,00 %
- CBR 6000,0 % · 2,50 %
- CBR650RA7,5 % · 0,00 %
- FORESIGHT10,0 % · 0,00 %
- CX 5000,0 % · 0,00 %
- VT750DC0,0 % · 0,00 %
- 1252,8 % · 0,00 %
- CRF1100D42,8 % · 0,00 %
- CBF300NA2,9 % · 0,00 %
- VFR 7505,7 % · 0,00 %
- GL 15002,9 % · 0,00 %
- CBF1000FA3,0 % · 0,00 %
- FJS6006,5 % · 0,00 %
- SLR 6503,2 % · 0,00 %
- VFR1200F3,3 % · 0,00 %
- VTR 10000,0 % · 0,00 %
- NX3,6 % · 0,00 %
- REBEL0,0 % · 11,11 %
- TRANSALP3,7 % · 0,00 %
- XL 6003,7 % · 0,00 %
- ANC1253,8 % · 0,00 %
- GOLDWING0,0 % · 0,00 %
- SFX5012,0 % · 0,00 %
- ANF125 INNOVA4,2 % · 0,00 %
- NTV 6508,3 % · 0,00 %
- CBR 1000 F0,0 % · 0,00 %
- XR400R4,5 % · 0,00 %
- NC700SA0,0 % · 0,00 %
- VARADERO0,0 % · 0,00 %
- CB 2505,6 % · 0,00 %
- HORNET5,6 % · 0,00 %
- 6005,9 % · 0,00 %
- 6500,0 % · 0,00 %
- 75013,3 % · 0,00 %
- VF 7500,0 % · 0,00 %
- XLR 125 R15,4 % · 0,00 %
- NSR 1250,0 % · 0,00 %
- CB 1100SF0,0 % · 0,00 %
- 500,0 % · 0,00 %