HONDA PCX 150 motocykl

HONDA PCX 150 se vyrábí od roku 2012. V Česku jich jezdí 492, 4 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,1 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 11,5 roku a 21 892 km.

  • 2012–dosud
  • kategorie L

Výsledky STK

  • Způsobilé 97,3 %
  • Částečně způsobilé 2,7 % stejně stará vozidla 3,7 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,23 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 75 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky 1,3
  • Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 1,3

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
HONDA
Roky výroby
2012–dosud
V provozu v ČR
492 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 800

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky1,3
  2. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky1,3

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely HONDA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
HONDA PCX 150 2,7 % 75
HONDA PCX 125 2,5 % 2 728
HONDA CB 600F 4,8 % 903
HONDA XL1000V VARADERO 2,0 % 590
HONDA SH125 2,3 % 521
HONDA NSS125AD 1,4 % 506

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 75 pravidelných technických prohlídek motocyklů HONDA PCX 150 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,1 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,23 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka HONDA: 3,1 % a 0,16 %.

  • 492 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 4 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (1,3 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 75 2,7 % −1,1 0,00 % −0,23 11,5 let 21 892 km
2025 69 1,4 % −2,5 0,00 % −0,22 10,6 let 23 234 km
2024 86 2,3 % −1,1 0,00 % −0,29 9,2 let 15 499 km
2023 78 0,0 % −3,0 0,00 % −0,22 8,5 let 17 895 km
2022 93 1,1 % −2,1 0,00 % −0,17 7,5 let 17 185 km
2021 75 1,3 % −1,8 0,00 % −0,21 6,2 let 14 558 km
2020 69 0,0 % −3,3 0,00 % −0,25 5,2 let 9 642 km
2019 77 1,3 % −2,0 0,00 % −0,25 5,1 let 13 226 km
2018 85 2,4 % −1,1 0,00 % −0,18 4,1 let 11 096 km
2017 68 0,0 % −3,6 0,00 % −0,09 3,6 let 9 839 km
2016 25 0,0 % −4,3 0,00 % −0,12 3,3 let 11 128 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2022
2014 1,7 % – 0,0 % – 0,0 % (8 let)
2013 0,0 % 0,0 % – – –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2012; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2022STK 2019STK 2018STK 2017
2014 0,0 % 1,7 %
2013 0,0 % 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
492
z 506 registrovaných celkem
Zaniklo
3
0,6 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
1 / 10
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
4,2 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky 1,3 na 100 prohlídek
    Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  2. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 1,3 na 100 prohlídek
    Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů HONDA PCX 150 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak HONDA PCX 150 dopadá na STK?

Z 75 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,7 % částečně způsobilých, HONDA PCX 150 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely HONDA