HONDA DYLAN motocykl
Skútr HONDA DYLAN se vyrábí od roku 2002. V Česku jich jezdí 448, 48 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,3 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 21,5 roku a 28 596 km.
- 2002–dosud
- kategorie L
- Skútr
- 2 místa
Výsledky STK
- Způsobilé 93,2 %
- Částečně způsobilé 6,8 % stejně stará vozidla 4,4 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,31 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 59 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje 1,7
- Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné nebo není spolehlivé, takže tabulka registrační značky může upadnout nebo způsob uchycení neodpovídá požadavkům 1,7
- Ukotvení sedadla uvolněné nebo nespolehlivé nebo způsob ukotvení neodpovídá požadavkům 1,7
- Rychloměr, je-li vyžadován, chybí nebo není v souladu s požadavky 1,7
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- HONDA
- Roky výroby
- 2002–dosud
- Počet míst
- 2
- V provozu v ČR
- 448 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 1 731Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje1,7
- Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné nebo není spolehlivé, takže tabulka registrační značky může upadnout nebo způsob uchycení neodpovídá požadavkům1,7
- Ukotvení sedadla uvolněné nebo nespolehlivé nebo způsob ukotvení neodpovídá požadavkům1,7
- Rychloměr, je-li vyžadován, chybí nebo není v souladu s požadavky1,7
- Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky1,7
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely HONDA
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| HONDA DYLAN | 6,8 % | 59 |
| HONDA PCX 125 | 2,5 % | 2 728 |
| HONDA CB 600F | 4,8 % | 903 |
| HONDA XL1000V VARADERO | 2,0 % | 590 |
| HONDA SH125 | 2,3 % | 521 |
| HONDA NSS125AD | 1,4 % | 506 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 59 pravidelných technických prohlídek motocyklů HONDA DYLAN v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 6,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,3 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,31 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka HONDA: 3,1 % a 0,16 %.
- 448 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 48 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje (1,7 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 59 | 6,8 % | +2,3 | 0,00 % | −0,31 | 21,5 let | 28 596 km |
| 2025 | 56 | 7,1 % | +2,4 | 0,00 % | −0,34 | 20,6 let | 28 293 km |
| 2024 | 67 | 3,0 % | −1,4 | 1,49 % | +1,15 | 19,6 let | 28 473 km |
| 2023 | 69 | 4,3 % | +0,5 | 0,00 % | −0,30 | 18,6 let | 26 761 km |
| 2022 | 76 | 7,9 % | +3,7 | 0,00 % | −0,28 | 17,8 let | 27 351 km |
| 2021 | 67 | 7,5 % | +3,1 | 0,00 % | −0,33 | 16,8 let | 23 962 km |
| 2020 | 91 | 8,8 % | +3,8 | 2,20 % | +1,84 | 15,7 let | 27 133 km |
| 2019 | 85 | 2,4 % | −2,7 | 2,35 % | +2,11 | 14,5 let | 21 904 km |
| 2018 | 142 | 4,9 % | −0,4 | 0,70 % | +0,46 | 13,9 let | 24 137 km |
| 2017 | 136 | 8,1 % | +1,0 | 0,74 % | +0,50 | 12,7 let | 22 270 km |
| 2016 | 127 | 12,6 % | +4,6 | 0,00 % | −0,27 | 11,8 let | 20 338 km |
| 2015 | 134 | 2,2 % | −1,6 | 2,24 % | +1,81 | 10,8 let | 20 759 km |
| 2014 | 122 | 1,6 % | −1,6 | 0,00 % | −0,38 | 9,7 let | 18 175 km |
| 2013 | 112 | 0,9 % | −2,6 | 0,00 % | −0,44 | 8,7 let | 16 750 km |
| 2012 | 102 | 1,0 % | −2,4 | 0,00 % | −0,78 | 7,6 let | 14 310 km |
| 2011 | 98 | 0,0 % | −3,0 | 0,00 % | −1,19 | 6,5 let | 16 297 km |
| 2010 | 101 | 3,0 % | +0,1 | 0,00 % | −1,13 | 5,6 let | 13 104 km |
| 2009 | 85 | 2,4 % | −0,6 | 2,35 % | +1,24 | 4,8 let | 14 528 km |
| 2008 | 2 | 0,0 % | −3,3 | 0,00 % | −2,17 | 5,5 let | 9 263 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2019 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2003 | – | – | 0,0 % | 2,6 % | 0,0 % (16 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2002; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2019 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2016 | STK 2015 | STK 2014 | STK 2013 | STK 2011 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2004 | 10,8 % | 7,5 % | 27,3 % | 2,9 % | ||||
| 2003 | 0,0 % | 2,6 % | 8,9 % | 10,5 % | 0,0 % | 3,1 % | 2,6 % | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje HONDA DYLAN
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 1 955 mm | – |
| Šířka | 700 mm | – |
| Výška | 1 140 mm | 1 140–1 142 |
| Rozvor | 1 330 mm | – |
| Míst k sezení | 2 | – |
| Provozní hmotnost | 131 kg | 124–131 |
| Největší přípustná hmotnost | 311 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 100 km/h | 100–106 |
| Hluk za jízdy | 77,0 dB(A) | 76,0–77,0 |
Karoserie
- SKÚTR 100 %
Pohon
- jedna náprava 100 %
Emisní norma
- EURO 1 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ČERVENÁ 33 %
- ŠEDÁ-METAL 33 %
- ŠEDÁ 17 %
- ČERVENÁ-METAL 17 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje
1,7 na 100 prohlídek
Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. (7.11.2.1, 7. jiné vybavení)
-
Uchycení tabulky registrační značky je uvolněné nebo není spolehlivé, takže tabulka registrační značky může upadnout nebo způsob uchycení neodpovídá požadavkům
1,7 na 100 prohlídek
Uchycení tabulky registrační značky není spolehlivé, takže tabulka registrační značky může upadnout. (0.1.2.2, 0. identifikace vozidla)
-
Ukotvení sedadla uvolněné nebo nespolehlivé nebo způsob ukotvení neodpovídá požadavkům
1,7 na 100 prohlídek
Některý spojovací prvek ukotvení sedadla řidiče je zjevně uvolněný, prasklý nebo chybí nebo kotevní úchyt (včetně okolí) je nadměrně zkorodovaný nebo způsob ukotvení sedadla neodpovídá požadavkům (např. mimo kotevní úchyty). (6.2.5.2.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Rychloměr, je-li vyžadován, chybí nebo není v souladu s požadavky
1,7 na 100 prohlídek
U silničního motorového vozidla, je-li vyžadováno, rychloměr chybí nebo není schváleného typu. (7.8.1.2, 7. jiné vybavení)
-
Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky
1,7 na 100 prohlídek
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Brzdová svítilna není spolehlivě upevněna
1,7 na 100 prohlídek
Chybné uchycení nebo způsob montáže brzdové svítilny negativně ovlivňuje její funkci nebo fotometrické vlastnosti (např. viditelnost) nebo se může za jízdy uvolnit. (4.3.1.3, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
1,7 na 100 prohlídek
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu
1,7 na 100 prohlídek
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). (0.3.1.1, 0. identifikace vozidla)
Závady u pravidelných prohlídek motocyklů HONDA DYLAN v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak HONDA DYLAN dopadá na STK?
Z 59 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 6,8 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,4 % částečně způsobilých, HONDA DYLAN tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely HONDA
- PCX 1252,5 % · 0,00 %
- CB 600F4,8 % · 0,33 %
- XL1000V VARADERO2,0 % · 0,17 %
- SH1252,3 % · 0,38 %
- NSS125AD1,4 % · 0,00 %
- NC750XA2,3 % · 0,21 %
- CBR 125R5,3 % · 0,72 %
- XL650V4,3 % · 0,51 %
- CRF1000A0,5 % · 0,00 %
- NSC110MPD1,5 % · 0,00 %
- CBR3,2 % · 0,00 %
- CB3,3 % · 0,00 %
- CB500XA1,7 % · 0,00 %
- XL2,1 % · 0,35 %
- CBF 600S3,6 % · 0,00 %
- CB 900F2,6 % · 0,37 %
- NSS300A1,5 % · 0,00 %
- VT750C3,9 % · 0,00 %
- XRV 7500,8 % · 0,00 %
- VT3,4 % · 0,00 %
- CB500FA1,4 % · 0,45 %
- CB 1000 R6,1 % · 0,00 %
- XL125V VARADERO8,1 % · 0,00 %
- CMX500A1,0 % · 0,00 %
- CBR 1000 RR5,1 % · 1,02 %
- XL700V2,0 % · 0,00 %
- CB125F2,6 % · 0,00 %
- CBF 10001,1 % · 0,53 %
- VFR 8002,2 % · 0,00 %
- CBR 900 RR4,9 % · 0,55 %
- CB 5002,2 % · 0,00 %
- VT6003,9 % · 0,00 %
- CBR 600RR7,2 % · 0,00 %
- CBF125M3,9 % · 1,12 %
- CBR 600F5,1 % · 0,00 %
- VTX 13003,5 % · 0,00 %
- CRF250L1,2 % · 0,00 %
- XR125L3,2 % · 0,00 %
- CBF 5002,1 % · 0,00 %
- SH3002,2 % · 0,00 %
- VTX 18003,7 % · 0,00 %
- VFR1200X0,0 % · 0,00 %
- SCV100 LEAD4,2 % · 0,00 %
- CBF600N2,6 % · 0,00 %
- GL1800 GOLDWING0,0 % · 0,00 %
- CB650RA3,5 % · 0,88 %
- NX650 DOMINATOR4,6 % · 0,00 %
- CRF1000A20,0 % · 0,00 %
- CB 7504,0 % · 0,00 %
- SH 1505,1 % · 0,00 %
- XL600V2,0 % · 0,00 %
- VFR3,3 % · 1,11 %
- VFR800X5,9 % · 0,00 %
- FMX6508,3 % · 0,00 %
- NC700X6,0 % · 0,00 %
- ADV7501,3 % · 0,00 %
- FES 1256,5 % · 0,00 %
- VTR5,3 % · 0,00 %
- PCX 1502,7 % · 0,00 %
- NT700V0,0 % · 0,00 %
- CBF 2502,7 % · 0,00 %
- CRF1100A21,4 % · 0,00 %
- NC750SA4,2 % · 0,00 %
- NT650V DEAUVILLE2,8 % · 0,00 %
- VT750C20,0 % · 0,00 %
- CB13001,4 % · 0,00 %
- CB650FA3,1 % · 0,00 %
- CBF125NA1,6 % · 0,00 %
- CBR 1100 XX3,3 % · 0,00 %
- VT 11001,7 % · 0,00 %
- FJS400D5,2 % · 0,00 %
- CRF1100A1,8 % · 0,00 %
- X8R-X5,4 % · 1,79 %
- PES1257,5 % · 0,00 %
- X8R-S3,8 % · 0,00 %
- NC750D5,8 % · 0,00 %
- CBR500RA6,0 % · 0,00 %
- NHX1106,4 % · 0,00 %
- SHADOW9,1 % · 2,27 %
- NES1254,9 % · 0,00 %
- PANTHEON 1509,8 % · 0,00 %
- CBR 6000,0 % · 2,50 %
- CBR650RA7,5 % · 0,00 %
- FORESIGHT10,0 % · 0,00 %
- CX 5000,0 % · 0,00 %
- VT750DC0,0 % · 0,00 %
- 1252,8 % · 0,00 %
- CRF1100D42,8 % · 0,00 %
- CBF300NA2,9 % · 0,00 %
- VFR 7505,7 % · 0,00 %
- GL 15002,9 % · 0,00 %
- CBF1000FA3,0 % · 0,00 %
- FJS6006,5 % · 0,00 %
- SLR 6503,2 % · 0,00 %
- VFR1200F3,3 % · 0,00 %
- VTR 10000,0 % · 0,00 %
- NX3,6 % · 0,00 %
- REBEL0,0 % · 11,11 %
- TRANSALP3,7 % · 0,00 %
- XL 6003,7 % · 0,00 %
- ANC1253,8 % · 0,00 %
- GOLDWING0,0 % · 0,00 %
- SFX5012,0 % · 0,00 %
- ANF125 INNOVA4,2 % · 0,00 %
- NTV 6508,3 % · 0,00 %
- CBR 1000 F0,0 % · 0,00 %
- XR400R4,5 % · 0,00 %
- NC700SA0,0 % · 0,00 %
- VARADERO0,0 % · 0,00 %
- CB 2505,6 % · 0,00 %
- HORNET5,6 % · 0,00 %
- 6005,9 % · 0,00 %
- 6500,0 % · 0,00 %
- 75013,3 % · 0,00 %
- VF 7500,0 % · 0,00 %
- XLR 125 R15,4 % · 0,00 %
- NSR 1250,0 % · 0,00 %
- CB 1100SF0,0 % · 0,00 %
- 500,0 % · 0,00 %