HONDA FORESIGHT motocykl

Skútr HONDA FORESIGHT se vyrábí od roku 1997. V Česku jich jezdí 206, 81 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 5,9 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 24 let a 40 820 km.

  • 1997–dosud
  • kategorie L
  • Skútr
  • 2 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 90 %
  • Částečně způsobilé 10,0 % stejně stará vozidla 4,1 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,26 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 40 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 5,0
  • Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky 2,5
  • Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje 2,5
  • Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 2,5

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
HONDA
Roky výroby
1997–dosud
Počet míst
2
V provozu v ČR
206 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 989

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky5,0
  2. Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky2,5
  3. Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje2,5
  4. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu2,5

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely HONDA

ModelČástečně způsobiléProhlídek
HONDA FORESIGHT 10,0 % 40
HONDA PCX 125 2,5 % 2 728
HONDA CB 600F 4,8 % 903
HONDA XL1000V VARADERO 2,0 % 590
HONDA SH125 2,3 % 521
HONDA NSS125AD 1,4 % 506

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 40 pravidelných technických prohlídek motocyklů HONDA FORESIGHT v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 10,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 5,9 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,26 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka HONDA: 3,1 % a 0,16 %.

  • 206 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 81 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky (5 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 40 10,0 % +5,9 0,00 % −0,26 24,0 let 40 820 km
2025 38 5,3 % +0,6 0,00 % −0,31 22,2 let 38 684 km
2024 45 8,9 % +4,3 0,00 % −0,34 21,6 let 41 785 km
2023 42 4,8 % +0,9 0,00 % −0,28 20,8 let 36 031 km
2022 59 1,7 % −2,2 0,00 % −0,29 20,6 let 37 323 km
2021 37 0,0 % −3,8 0,00 % −0,32 19,8 let 35 305 km
2020 46 0,0 % −5,0 0,00 % −0,37 18,0 let 46 962 km
2019 55 5,5 % +0,7 0,00 % −0,28 17,1 let 41 839 km
2018 82 2,4 % −2,5 0,00 % −0,30 16,2 let 36 880 km
2017 81 1,2 % −5,6 1,23 % +0,93 15,3 let 34 496 km
2016 76 5,3 % −2,2 0,00 % −0,29 13,9 let 33 428 km
2015 88 1,1 % −2,8 1,14 % +0,76 12,8 let 32 693 km
2014 64 1,6 % −1,8 0,00 % −0,41 12,2 let 30 987 km
2013 69 1,4 % −2,3 0,00 % −0,53 10,9 let 29 123 km
2012 58 5,2 % +1,6 0,00 % −0,88 9,8 let 27 847 km
2011 44 0,0 % −3,1 0,00 % −1,33 9,1 let 26 148 km
2010 37 0,0 % −3,4 2,70 % +1,31 8,9 let 25 946 km
2009 28 0,0 % −3,3 0,00 % −1,29 7,5 let 25 806 km

Vozový park v ČR

V provozu
206
z 225 registrovaných celkem
Zaniklo
10
4,4 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
0 / 9
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
81,8 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje HONDA FORESIGHT

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 2 070 mm –
Šířka 735 mm –
Výška 1 425 mm 1 425–1 500
Rozvor 1 450 mm –
Míst k sezení 2 –
Provozní hmotnost 162 kg 162–237
Největší přípustná hmotnost 342 kg 342–350
Nejvyšší rychlost 116 km/h 100–116
Hluk za jízdy 74,0 dB(A) 72,0–79,0

Karoserie

  • SKÚTR 95 %
  • MOTOCYKL 2,4 %
  • SK PRO DOPRAVU NADMĚR. NÁKLADU 2,4 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 1 67 %
  • EURO 2 33 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • ŠEDÁ 20 %
  • ČERNÁ 16 %
  • ČERVENÁ 9,1 %
  • ČERVENÁ-METAL 9,1 %
  • MODRÁ-METAL 6,8 %
  • ŠEDÁ-METAL 6,8 %
  • MODRÁ 4,5 %
  • STŘÍBRNÁ 4,5 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Nejčastější vážné závady

  1. Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky 5,0 na 100 prohlídek
    Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  2. Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky 2,5 na 100 prohlídek
    Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  3. Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje 2,5 na 100 prohlídek
    Počitadlo ujeté vzdálenosti, zjevně nefunguje. (7.11.2.1, 7. jiné vybavení)
  4. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 2,5 na 100 prohlídek
    Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)

Závady u pravidelných prohlídek motocyklů HONDA FORESIGHT v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak HONDA FORESIGHT dopadá na STK?

Z 40 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 10,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,1 % částečně způsobilých, HONDA FORESIGHT tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely HONDA