BMW M340D

Kombi BMW M340D se vyrábí od roku 2020. V Česku jich jezdí 221, 43 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,2 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 3,7 roku a 89 764 km.

  • 2020–dosud
  • kategorie M1
  • Kombi
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 98,3 %
  • Částečně způsobilé 1,7 % stejně stará vozidla 2,9 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,07 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 58 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
BMW
Roky výroby
2020–dosud
Palivo
nafta
Výkon
250 kW
Počet míst
5
V provozu v ČR
221 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 117

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 89 764 km
Bez datMálo prohlídek na graf podle stáří.

Náklady na palivo

Cena za litr47,51 Kč
Litrů za rok1 488 l
Cena za rok70 700 Kč

Výchozí nájezd je průměr vozů BMW M340D (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
BMW M340D 1,7 % 58
ŠKODA KODIAQ 2,4 % 17 036
VOLKSWAGEN TRANSPORTER 7,7 % 9 584
VOLKSWAGEN SHARAN 8,6 % 10 620
AUDI A6 5,4 % 9 106
FORD GALAXY 8,8 % 7 691

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 58 pravidelných technických prohlídek aut BMW M340D v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,2 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), jako průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.

  • 221 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 43 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 58 1,7 % −1,2 0,00 % −0,07 3,7 let 89 764 km
2025 41 0,0 % −3,1 0,00 % −0,07 3,5 let 81 244 km
2024 17 5,9 % +3,0 0,00 % −0,07 3,2 let 92 116 km
2023 1 0,0 % −2,9 0,00 % −0,07 4,0 let 35 325 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2022 2,3 % – – – 2,3 % (4 let)
2021 0,0 % – – – –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2020; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025
2022 2,3 %
2021 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
221
z 235 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
14 / 0
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
43,8 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje BMW M340D

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 713 mm 4 713–4 714
Šířka 1 827 mm –
Výška 1 440 mm 1 440–1 445
Rozvor 2 851 mm –
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 1 945 kg 1 875–1 955
Největší přípustná hmotnost 2 430 kg 2 325–2 430
Brzděný přívěs 1 800 kg –
Nejvyšší rychlost 250 km/h –
Spotřeba kombinovaná 6,1 l/100 km 5,5–6,5
CO₂ kombinovaně 166 g/km 141–169
Hluk za jízdy 69,0 dB(A) –

Karoserie

  • AC KOMBI 54 %
  • AA SEDAN 46 %

Pohon

  • 4×4 100 %
  • jedna náprava 0,5 %

Emisní norma

  • EURO 6 99 %
  • EURO 5 1,0 %

Pneumatiky

  • 225/40 R19 89 %
  • 225/45 R18 10,0 %
  • 225/40 R18 0,5 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 53 %
  • ano 47 %

Barva

  • ŠEDÁ 39 %
  • MODRÁ 19 %
  • BÍLÁ 17 %
  • ČERNÁ 17 %
  • ČERVENÁ 3,2 %
  • ORANŽOVÁ 1,8 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Motorizace

Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech osobních aut stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.

MotorGeneraceVýkonObjemPalivo V provozuProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Nájezd
B57D30B – 250 kW (340 k) 2 993 cm³ nafta 167 49 2,0 % −0,8 0,00 % −0,06 88 402 km
B57D30B – 250 kW (340 k) 2 993 cm³ nafta, hybrid 50 6 – – – – 94 939 km

Technické údaje motorizací

MotorVýkonSpotřebaCO₂Max. rychlost HmotnostBrzděný přívěsEmisePohon 4×4
B57D30B 250 kW 6,1 l 161 g/km 250 km/h 1 895 kg 1 800 kg EURO 6 99 %
B57D30B 250 kW 6,4 l 168 g/km 250 km/h 1 945 kg 1 800 kg EURO 6 100 %

Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy BMW M340D podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
WBA51DZ0 B57D30B 2020–2022 51 28 3,6 % +0,6 0,00 % −0,06
WBA51DY0 B57D30B 2020–2022 46 17 0,0 % −3,0 0,00 % −0,06

Časté otázky

Jak BMW M340D dopadá na STK?

Z 58 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 1,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 2,9 % částečně způsobilých, BMW M340D tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely BMW

  • 3207,0 % · 0,69 %
  • X54,9 % · 0,19 %
  • 5305,6 % · 0,26 %
  • X34,6 % · 0,31 %
  • X14,2 % · 0,19 %
  • 3305,7 % · 0,42 %
  • 3187,5 % · 0,43 %
  • 5257,2 % · 0,96 %
  • 5206,7 % · 0,34 %
  • X63,6 % · 0,06 %
  • 3256,7 % · 0,32 %
  • 1185,5 % · 0,14 %
  • 1165,4 % · 0,97 %
  • Z43,8 % · 0,19 %
  • I33,1 % · 0,00 %
  • 3168,0 % · 1,07 %
  • 5403,9 % · 0,00 %
  • 1206,8 % · 0,41 %
  • 5357,2 % · 0,16 %
  • X44,7 % · 0,16 %
  • X75,9 % · 0,00 %
  • 7304,8 % · 0,37 %
  • Z34,5 % · 0,00 %
  • 7406,6 % · 0,00 %
  • 4205,7 % · 0,00 %
  • M32,5 % · 0,00 %
  • 3356,2 % · 0,00 %
  • 3288,9 % · 0,00 %
  • X22,4 % · 0,00 %
  • 6403,4 % · 0,00 %
  • 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
  • 7505,4 % · 0,00 %
  • 3237,9 % · 0,72 %
  • M43,9 % · 0,00 %
  • 4303,9 % · 0,00 %
  • 6307,6 % · 0,00 %
  • 5238,0 % · 0,00 %
  • M52,4 % · 0,00 %
  • M440I3,4 % · 0,00 %
  • 2184,5 % · 0,50 %
  • 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
  • 4405,2 % · 0,00 %
  • 4355,4 % · 0,00 %
  • 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
  • M340I5,0 % · 0,00 %
  • 2203,2 % · 0,00 %
  • M24,3 % · 0,00 %
  • 5287,3 % · 0,00 %
  • 6503,5 % · 0,00 %
  • 8402,7 % · 0,00 %
  • 6455,2 % · 0,00 %
  • M850I3,1 % · 1,04 %
  • M550D3,2 % · 0,00 %
  • 3404,4 % · 1,11 %
  • 7454,5 % · 0,00 %
  • IX2,8 % · 0,00 %
  • M240I4,2 % · 0,00 %
  • 13010,0 % · 1,43 %
  • 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
  • M63,1 % · 0,00 %
  • M550I3,2 % · 0,00 %
  • M135I1,6 % · 0,00 %
  • 4280,0 % · 0,00 %
  • 5507,1 % · 0,00 %
  • 5450,0 % · 0,00 %
  • M235I1,9 % · 0,00 %
  • M140I4,0 % · 0,00 %
  • 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
  • 7357,1 % · 0,00 %
  • 1234,9 % · 0,00 %
  • 6350,0 % · 0,00 %
  • X5 M0,0 % · 0,00 %
  • X6 M7,4 % · 0,00 %
  • 51811,5 % · 0,00 %
  • 72813,6 % · 0,00 %
  • 3240,0 % · 7,69 %
  • 52412,5 % · 0,00 %