BMW 428

Dvéřová BMW 428 se vyrábí od roku 2013. V Česku jich jezdí 149, 56 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 6,3 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 11,1 roku a 163 649 km.

  • 2013–dosud
  • kategorie M1
  • Dvéřová
  • 4 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 6,3 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,29 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 60 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
BMW
Roky výroby
2013–dosud
Počet míst
4
V provozu v ČR
149 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 396

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
BMW 428 0,0 % 60
ŠKODA OCTAVIA 6,8 % 246 232
VOLKSWAGEN PASSAT 6,8 % 48 403
ŠKODA SUPERB 5,5 % 54 034
FORD MONDEO 8,6 % 17 808
VOLKSWAGEN TOURAN 7,3 % 24 846

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 60 pravidelných technických prohlídek aut BMW 428 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 6,3 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,29 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.

  • 149 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 56 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 60 0,0 % −6,3 0,00 % −0,29 11,1 let 163 649 km
2025 41 4,9 % −1,3 0,00 % −0,29 10,0 let 156 566 km
2024 72 5,6 % −0,1 0,00 % −0,28 9,1 let 150 797 km
2023 33 9,1 % +4,9 0,00 % −0,21 8,1 let 122 784 km
2022 64 3,1 % −1,0 0,00 % −0,15 7,2 let 115 221 km
2021 23 0,0 % −3,5 0,00 % −0,16 6,2 let 94 329 km
2020 43 4,7 % +1,0 0,00 % −0,13 5,2 let 95 458 km
2019 25 4,0 % +0,7 0,00 % −0,07 4,2 let 75 801 km
2018 28 10,7 % +7,7 0,00 % −0,09 3,6 let 66 381 km
2017 7 0,0 % −2,5 0,00 % −0,15 3,3 let 66 324 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2024
2014 – 6,7 % 4,9 % 2,4 % 2,4 % (10 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2013; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2024STK 2022STK 2020
2014 2,4 % 4,9 % 6,7 %

Vozový park v ČR

V provozu
149
z 180 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
31 / 0
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
53,3 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje BMW 428

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 638 mm –
Šířka 1 825 mm –
Výška 1 377 mm 1 377–1 399
Rozvor 2 810 mm –
Míst k sezení 4 –
Provozní hmotnost 1 525 kg 1 525–1 895
Největší přípustná hmotnost 1 970 kg 1 970–2 220
Brzděný přívěs 1 600 kg –
Nejvyšší rychlost 250 km/h –
Spotřeba kombinovaná 6,6 l/100 km 6,6–7,2
CO₂ kombinovaně 154 g/km 154–266
Hluk za jízdy 73,0 dB(A) 73,0–74,0

Karoserie

  • 3 DVÉŘOVÁ 50 %
  • AE KABRIOLET 50 %

Pohon

  • 4×4 50 %
  • jedna náprava 50 %

Pneumatiky

  • 225/50 R17 100 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 100 %

Barva

  • BÍLÁ 50 %
  • MODRÁ 50 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Časté otázky

Jak BMW 428 dopadá na STK?

Z 60 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 6,3 % částečně způsobilých, BMW 428 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely BMW

  • 3207,0 % · 0,69 %
  • X54,9 % · 0,19 %
  • 5305,6 % · 0,26 %
  • X34,6 % · 0,31 %
  • X14,2 % · 0,19 %
  • 3305,7 % · 0,42 %
  • 3187,5 % · 0,43 %
  • 5257,2 % · 0,96 %
  • 5206,7 % · 0,34 %
  • X63,6 % · 0,06 %
  • 3256,7 % · 0,32 %
  • 1185,5 % · 0,14 %
  • 1165,4 % · 0,97 %
  • Z43,8 % · 0,19 %
  • I33,1 % · 0,00 %
  • 3168,0 % · 1,07 %
  • 5403,9 % · 0,00 %
  • 1206,8 % · 0,41 %
  • 5357,2 % · 0,16 %
  • X44,7 % · 0,16 %
  • X75,9 % · 0,00 %
  • 7304,8 % · 0,37 %
  • Z34,5 % · 0,00 %
  • 7406,6 % · 0,00 %
  • 4205,7 % · 0,00 %
  • M32,5 % · 0,00 %
  • 3356,2 % · 0,00 %
  • 3288,9 % · 0,00 %
  • X22,4 % · 0,00 %
  • 6403,4 % · 0,00 %
  • 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
  • 7505,4 % · 0,00 %
  • 3237,9 % · 0,72 %
  • M43,9 % · 0,00 %
  • 4303,9 % · 0,00 %
  • 6307,6 % · 0,00 %
  • 5238,0 % · 0,00 %
  • M52,4 % · 0,00 %
  • M440I3,4 % · 0,00 %
  • 2184,5 % · 0,50 %
  • 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
  • 4405,2 % · 0,00 %
  • 4355,4 % · 0,00 %
  • 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
  • M340I5,0 % · 0,00 %
  • 2203,2 % · 0,00 %
  • M24,3 % · 0,00 %
  • 5287,3 % · 0,00 %
  • 6503,5 % · 0,00 %
  • 8402,7 % · 0,00 %
  • 6455,2 % · 0,00 %
  • M850I3,1 % · 1,04 %
  • M550D3,2 % · 0,00 %
  • 3404,4 % · 1,11 %
  • 7454,5 % · 0,00 %
  • IX2,8 % · 0,00 %
  • M240I4,2 % · 0,00 %
  • 13010,0 % · 1,43 %
  • 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
  • M63,1 % · 0,00 %
  • M550I3,2 % · 0,00 %
  • M135I1,6 % · 0,00 %
  • M340D1,7 % · 0,00 %
  • 5507,1 % · 0,00 %
  • 5450,0 % · 0,00 %
  • M235I1,9 % · 0,00 %
  • M140I4,0 % · 0,00 %
  • 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
  • 7357,1 % · 0,00 %
  • 1234,9 % · 0,00 %
  • 6350,0 % · 0,00 %
  • X5 M0,0 % · 0,00 %
  • X6 M7,4 % · 0,00 %
  • 51811,5 % · 0,00 %
  • 72813,6 % · 0,00 %
  • 3240,0 % · 7,69 %
  • 52412,5 % · 0,00 %