BMW 218

BMW 218 se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 703, 22 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,9 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 5,6 roku a 103 173 km.

  • 2015–dosud
  • kategorie M1
BMW 218 – ilustrační obrázek vygenerovaný AI
Ilustrační obrázek – vygenerováno AI

Výsledky STK

  • Způsobilé 95 %
  • Částečně způsobilé 4,5 % stejně stará vozidla 3,6 %
  • Nezpůsobilé 0,50 % stejně stará vozidla 0,11 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 200 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 1,0
  • Jakákoliv úprava světlometu nebo zdroje světla, nebo jeho zaclonění 0,5
  • Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 0,5
  • V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům 0,5

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
BMW
Roky výroby
2015–dosud
V provozu v ČR
703 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 1 948

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 103 173 km

Náklady na palivo

Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.

Nejčastější závady

  1. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla1,0
  2. Jakákoliv úprava světlometu nebo zdroje světla, nebo jeho zaclonění0,5
  3. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu0,5
  4. V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům0,5
  5. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty0,5

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely BMW

ModelČástečně způsobiléProhlídek
BMW 218 4,5 % 200
BMW 320 7,0 % 6 684
BMW X5 4,9 % 5 758
BMW 530 5,6 % 4 648
BMW X3 4,6 % 4 230
BMW X1 4,2 % 3 130

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 200 pravidelných technických prohlídek aut BMW 218 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,9 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,50 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,39 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.

  • 703 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 22 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla (1 na 100 prohlídek).

Částečně způsobilé podle stáří

Nezpůsobilé podle stáří

Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 200 4,5 % +0,9 0,50 % +0,39 5,6 let 103 173 km
2025 230 3,5 % −0,2 0,00 % −0,11 4,9 let 104 029 km
2024 152 3,9 % +0,2 0,00 % −0,12 5,1 let 96 596 km
2023 310 2,3 % −1,0 0,00 % −0,13 6,3 let 108 868 km
2022 224 3,6 % +0,5 0,45 % +0,35 5,1 let 91 535 km
2021 401 3,5 % +0,6 0,25 % +0,15 4,6 let 79 666 km
2020 224 4,9 % +2,1 0,00 % −0,08 3,8 let 72 222 km
2019 171 5,3 % +2,3 0,00 % −0,05 3,4 let 66 683 km
2018 32 6,3 % +3,2 0,00 % −0,08 3,5 let 55 241 km
2017 1 0,0 % −4,0 0,00 % −0,12 2,0 let 36 698 km
2016 2 0,0 % −3,7 0,00 % −0,13 1,0 let 31 152 km
2015 1 0,0 % −2,9 0,00 % −0,44 1,0 let 25 361 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých aut BMW 218 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2022 2,7 % – – – 2,7 % (4 let)
2021 3,5 % – – – –
2020 5,6 % 4,1 % – – 4,1 % (6 let)
2018 2,1 % – – – –
2017 2,3 % 0,0 % – – –
2016 5,2 % 5,2 % – – –
2015 5,7 % 3,8 % 3,6 % – –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2015; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024STK 2023STK 2022STK 2021STK 2020STK 2019STK 2018
2022 2,7 %
2021 3,5 %
2020 4,1 % 5,6 %
2018 2,1 %
2017 0,0 % 2,3 %
2016 2,1 % 5,2 % 5,2 %
2015 3,6 % 3,8 % 5,7 %

Vozový park v ČR

V provozu
703
z 840 registrovaných celkem
Zaniklo
1
0,1 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
124 / 12
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
21 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2015; 2 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 1,0 na 100 prohlídek
    Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  2. Jakákoliv úprava světlometu nebo zdroje světla, nebo jeho zaclonění 0,5 na 100 prohlídek
    Nepovolená úprava světlometu. (4.1.4.3.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
  3. Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 0,5 na 100 prohlídek
    Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). (0.3.1.2, 0. identifikace vozidla)
  4. V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům 0,5 na 100 prohlídek
    V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. (5.3.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  5. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,5 na 100 prohlídek
    Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. (8.2.2.2.1.11, 8. obtěžování okolí)
  6. Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 0,5 na 100 prohlídek
    Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
  7. Montáž spojovacího zařízení není uvedena v dokumentaci vozidla nebo neodpovídá požadavkům nebo spojovací zařízení není schváleného typu 0,5 na 100 prohlídek
    Montáž spojovacího zařízení není uvedena v předložené dokumentaci k vozidlu nebo montáž neodpovídá požadavkům (např. výrobce / technickým požadavkům) nebo spojovací zařízení, není-li stanoveno jinak, není schváleného provedení. (6.1.6.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
  8. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,5 na 100 prohlídek
    U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. (8.2.2.2.1.3, 8. obtěžování okolí)
  9. Nadměrná axiální vůle rejdového čepu 0,5 na 100 prohlídek
    U rejdového čepu axiální vůle větší než provozní. (5.1.2.3.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  10. Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 0,5 na 100 prohlídek
    Regulace základního volnoběhu - otáčky nejsou ve stanoveném otáčkovém pásmu. (8.2.1.2.7, 8. obtěžování okolí)

Závady u pravidelných prohlídek aut BMW 218 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak BMW 218 dopadá na STK?

Z 200 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0,5 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,6 % částečně způsobilých, BMW 218 tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely BMW

  • 3207,0 % · 0,69 %
  • X54,9 % · 0,19 %
  • 5305,6 % · 0,26 %
  • X34,6 % · 0,31 %
  • X14,2 % · 0,19 %
  • 3305,7 % · 0,42 %
  • 3187,5 % · 0,43 %
  • 5257,2 % · 0,96 %
  • 5206,7 % · 0,34 %
  • X63,6 % · 0,06 %
  • 3256,7 % · 0,32 %
  • 1185,5 % · 0,14 %
  • 1165,4 % · 0,97 %
  • Z43,8 % · 0,19 %
  • I33,1 % · 0,00 %
  • 3168,0 % · 1,07 %
  • 5403,9 % · 0,00 %
  • 1206,8 % · 0,41 %
  • 5357,2 % · 0,16 %
  • X44,7 % · 0,16 %
  • X75,9 % · 0,00 %
  • 7304,8 % · 0,37 %
  • Z34,5 % · 0,00 %
  • 7406,6 % · 0,00 %
  • 4205,7 % · 0,00 %
  • M32,5 % · 0,00 %
  • 3356,2 % · 0,00 %
  • 3288,9 % · 0,00 %
  • X22,4 % · 0,00 %
  • 6403,4 % · 0,00 %
  • 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
  • 7505,4 % · 0,00 %
  • 3237,9 % · 0,72 %
  • M43,9 % · 0,00 %
  • 4303,9 % · 0,00 %
  • 6307,6 % · 0,00 %
  • 5238,0 % · 0,00 %
  • M52,4 % · 0,00 %
  • M440I3,4 % · 0,00 %
  • 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
  • 4405,2 % · 0,00 %
  • 4355,4 % · 0,00 %
  • 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
  • M340I5,0 % · 0,00 %
  • 2203,2 % · 0,00 %
  • M24,3 % · 0,00 %
  • 5287,3 % · 0,00 %
  • 6503,5 % · 0,00 %
  • 8402,7 % · 0,00 %
  • 6455,2 % · 0,00 %
  • M850I3,1 % · 1,04 %
  • M550D3,2 % · 0,00 %
  • 3404,4 % · 1,11 %
  • 7454,5 % · 0,00 %
  • IX2,8 % · 0,00 %
  • M240I4,2 % · 0,00 %
  • 13010,0 % · 1,43 %
  • 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
  • M63,1 % · 0,00 %
  • M550I3,2 % · 0,00 %
  • M135I1,6 % · 0,00 %
  • 4280,0 % · 0,00 %
  • M340D1,7 % · 0,00 %
  • 5507,1 % · 0,00 %
  • 5450,0 % · 0,00 %
  • M235I1,9 % · 0,00 %
  • M140I4,0 % · 0,00 %
  • 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
  • 7357,1 % · 0,00 %
  • 1234,9 % · 0,00 %
  • 6350,0 % · 0,00 %
  • X5 M0,0 % · 0,00 %
  • X6 M7,4 % · 0,00 %
  • 51811,5 % · 0,00 %
  • 72813,6 % · 0,00 %
  • 3240,0 % · 7,69 %
  • 52412,5 % · 0,00 %