BMW 218 ACTIVE TOURER
BMW 218 ACTIVE TOURER se vyrábí od roku 2014. V Česku jich jezdí 1 341, 19 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,3 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7,6 roku a 105 019 km.
- 2014–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 96,8 %
- Částečně způsobilé 3,2 % stejně stará vozidla 4,5 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,17 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 313 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 0,6
- Některá část systému mechanického odpružení je poškozená nebo nadměrně opotřebovaná nebo nadměrně zkorodovaná 0,3
- Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí 0,3
- Nebezpečné vnější díly na kabině, karoserii nebo nástavbě, které by mohly způsobit zranění 0,3
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- BMW
- Roky výroby
- 2014–dosud
- V provozu v ČR
- 1 341 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 1 479Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 105 019 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu0,6
- Některá část systému mechanického odpružení je poškozená nebo nadměrně opotřebovaná nebo nadměrně zkorodovaná0,3
- Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí0,3
- Nebezpečné vnější díly na kabině, karoserii nebo nástavbě, které by mohly způsobit zranění0,3
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu0,3
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely BMW
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| BMW 218 ACTIVE TOURER | 3,2 % | 313 |
| BMW 320 | 7,0 % | 6 684 |
| BMW X5 | 4,9 % | 5 758 |
| BMW 530 | 5,6 % | 4 648 |
| BMW X3 | 4,6 % | 4 230 |
| BMW X1 | 4,2 % | 3 130 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 313 pravidelných technických prohlídek aut BMW 218 ACTIVE TOURER v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,3 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,17 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.
- 1 341 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 19 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu (0,6 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 313 | 3,2 % | −1,3 | 0,00 % | −0,17 | 7,6 let | 105 019 km |
| 2025 | 345 | 3,5 % | −1,5 | 0,00 % | −0,20 | 8,1 let | 116 617 km |
| 2024 | 301 | 5,0 % | +0,6 | 0,33 % | +0,15 | 7,0 let | 99 490 km |
| 2023 | 182 | 3,3 % | −0,1 | 0,55 % | +0,42 | 6,3 let | 95 043 km |
| 2022 | 154 | 1,9 % | −1,0 | 0,00 % | −0,09 | 5,0 let | 74 780 km |
| 2021 | 60 | 1,7 % | −1,2 | 0,00 % | −0,11 | 4,8 let | 76 464 km |
| 2020 | 49 | 0,0 % | −3,0 | 0,00 % | −0,08 | 3,9 let | 57 634 km |
| 2019 | 62 | 3,2 % | +0,3 | 0,00 % | −0,06 | 3,5 let | 57 904 km |
| 2018 | 13 | 15,4 % | +12,5 | 0,00 % | −0,09 | 3,5 let | 46 798 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut BMW 218 ACTIVE TOURER podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 3,9 % | – | – | – | 3,9 % (4 let) |
| 2018 | 0,0 % | 3,0 % | 2,2 % | – | 2,2 % (8 let) |
| 2017 | – | 1,6 % | 3,2 % | – | – |
| 2016 | 0,0 % | 1,8 % | 5,2 % | 2,6 % | 2,6 % (10 let) |
| 2015 | 3,4 % | 0,0 % | 5,1 % | 3,4 % | 0,0 % (11 let) |
| 2014 | – | – | – | 5,7 % | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2014; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 3,9 % | |||||||
| 2018 | 2,2 % | 3,0 % | 0,0 % | |||||
| 2017 | 3,2 % | 1,6 % | ||||||
| 2016 | 2,6 % | 3,3 % | 5,2 % | 1,8 % | 0,0 % | |||
| 2015 | 0,0 % | 3,4 % | 9,8 % | 5,1 % | 0,0 % | 3,4 % | ||
| 2014 | 5,7 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu
0,6 na 100 prohlídek
Je-li vyžadováno, není změna nebo úprava vozidla vyznačena v dokumentaci k vozidlu (dodatečná montáž tažného zařízení nebo ochranného rámu apod.). (0.3.1.2, 0. identifikace vozidla)
-
Některá část systému mechanického odpružení je poškozená nebo nadměrně opotřebovaná nebo nadměrně zkorodovaná
0,3 na 100 prohlídek
Pružné dorazy pérování poškozené tak, že neplní svoji funkci nebo chybí nebo dorazy progresivního pérování nadměrně opotřebované (probroušené) nebo chybí. (5.3.1.2.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí
0,3 na 100 prohlídek
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. (3.2.1.3, 3. výhledy)
-
Nebezpečné vnější díly na kabině, karoserii nebo nástavbě, které by mohly způsobit zranění
0,3 na 100 prohlídek
Na karosérii, kabině nebo nástavbě vozidla se vyskytují nebezpečné vnější díly, které mohou způsobit zachycení nebo zranění osob. (6.2.1.2.1, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
0,3 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Rezervní kolo, je-li vyžadováno, chybí nebo je vadné nebo neodpovídá požadavkům výrobce nebo nejsou splněny požadavky pro alternativní náhradu rezervního kola jinými prostředky
0,3 na 100 prohlídek
Náhradní kolo chybí nebo je poškozené nebo neodpovídá požadavkům výrobce. (5.2.3.10.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky
0,3 na 100 prohlídek
Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
0,3 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Závady u pravidelných prohlídek aut BMW 218 ACTIVE TOURER v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak BMW 218 ACTIVE TOURER dopadá na STK?
Z 313 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,5 % částečně způsobilých, BMW 218 ACTIVE TOURER tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely BMW
- 3207,0 % · 0,69 %
- X54,9 % · 0,19 %
- 5305,6 % · 0,26 %
- X34,6 % · 0,31 %
- X14,2 % · 0,19 %
- 3305,7 % · 0,42 %
- 3187,5 % · 0,43 %
- 5257,2 % · 0,96 %
- 5206,7 % · 0,34 %
- X63,6 % · 0,06 %
- 3256,7 % · 0,32 %
- 1185,5 % · 0,14 %
- 1165,4 % · 0,97 %
- Z43,8 % · 0,19 %
- I33,1 % · 0,00 %
- 3168,0 % · 1,07 %
- 5403,9 % · 0,00 %
- 1206,8 % · 0,41 %
- 5357,2 % · 0,16 %
- X44,7 % · 0,16 %
- X75,9 % · 0,00 %
- 7304,8 % · 0,37 %
- Z34,5 % · 0,00 %
- 7406,6 % · 0,00 %
- 4205,7 % · 0,00 %
- M32,5 % · 0,00 %
- 3356,2 % · 0,00 %
- 3288,9 % · 0,00 %
- X22,4 % · 0,00 %
- 6403,4 % · 0,00 %
- 7505,4 % · 0,00 %
- 3237,9 % · 0,72 %
- M43,9 % · 0,00 %
- 4303,9 % · 0,00 %
- 6307,6 % · 0,00 %
- 5238,0 % · 0,00 %
- M52,4 % · 0,00 %
- M440I3,4 % · 0,00 %
- 2184,5 % · 0,50 %
- 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
- 4405,2 % · 0,00 %
- 4355,4 % · 0,00 %
- 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
- M340I5,0 % · 0,00 %
- 2203,2 % · 0,00 %
- M24,3 % · 0,00 %
- 5287,3 % · 0,00 %
- 6503,5 % · 0,00 %
- 8402,7 % · 0,00 %
- 6455,2 % · 0,00 %
- M850I3,1 % · 1,04 %
- M550D3,2 % · 0,00 %
- 3404,4 % · 1,11 %
- 7454,5 % · 0,00 %
- IX2,8 % · 0,00 %
- M240I4,2 % · 0,00 %
- 13010,0 % · 1,43 %
- 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
- M63,1 % · 0,00 %
- M550I3,2 % · 0,00 %
- M135I1,6 % · 0,00 %
- 4280,0 % · 0,00 %
- M340D1,7 % · 0,00 %
- 5507,1 % · 0,00 %
- 5450,0 % · 0,00 %
- M235I1,9 % · 0,00 %
- M140I4,0 % · 0,00 %
- 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
- 7357,1 % · 0,00 %
- 1234,9 % · 0,00 %
- 6350,0 % · 0,00 %
- X5 M0,0 % · 0,00 %
- X6 M7,4 % · 0,00 %
- 51811,5 % · 0,00 %
- 72813,6 % · 0,00 %
- 3240,0 % · 7,69 %
- 52412,5 % · 0,00 %