BMW M550D
BMW M550D se vyrábí od roku 2012. V Česku jich jezdí 301, 34 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2,4 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 9,9 roku a 205 513 km.
- 2012–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 96,8 %
- Částečně způsobilé 3,2 % stejně stará vozidla 5,6 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,27 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 95 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) 1,1
- Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 1,1
- Některá část systému mechanického odpružení je poškozená nebo nadměrně opotřebovaná nebo nadměrně zkorodovaná 1,1
- Nadměrná vůle v ložisku kola 1,1
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- BMW
- Roky výroby
- 2012–dosud
- V provozu v ČR
- 301 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 853Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)1,1
- Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu1,1
- Některá část systému mechanického odpružení je poškozená nebo nadměrně opotřebovaná nebo nadměrně zkorodovaná1,1
- Nadměrná vůle v ložisku kola1,1
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely BMW
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| BMW M550D | 3,2 % | 95 |
| BMW 320 | 7,0 % | 6 684 |
| BMW X5 | 4,9 % | 5 758 |
| BMW 530 | 5,6 % | 4 648 |
| BMW X3 | 4,6 % | 4 230 |
| BMW X1 | 4,2 % | 3 130 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 95 pravidelných technických prohlídek aut BMW M550D v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,4 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,27 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.
- 301 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 34 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený) (1,1 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 95 | 3,2 % | −2,4 | 0,00 % | −0,27 | 9,9 let | 205 513 km |
| 2025 | 122 | 6,6 % | +0,9 | 0,00 % | −0,27 | 8,9 let | 187 711 km |
| 2024 | 119 | 2,5 % | −2,8 | 0,00 % | −0,27 | 8,2 let | 175 785 km |
| 2023 | 91 | 2,2 % | −1,9 | 0,00 % | −0,20 | 7,3 let | 162 474 km |
| 2022 | 88 | 6,8 % | +2,8 | 0,00 % | −0,17 | 6,7 let | 158 805 km |
| 2021 | 74 | 5,4 % | +1,7 | 0,00 % | −0,20 | 6,4 let | 154 352 km |
| 2020 | 70 | 8,6 % | +4,4 | 1,43 % | +1,24 | 6,4 let | 152 882 km |
| 2019 | 66 | 3,0 % | −0,5 | 0,00 % | −0,09 | 4,7 let | 133 971 km |
| 2018 | 57 | 3,5 % | +0,1 | 0,00 % | −0,18 | 4,7 let | 126 197 km |
| 2017 | 31 | 6,5 % | +3,9 | 0,00 % | −0,15 | 3,4 let | 107 907 km |
| 2016 | 34 | 5,9 % | +2,8 | 0,00 % | −0,20 | 3,5 let | 93 332 km |
| 2015 | 5 | 20,0 % | +17,3 | 0,00 % | −0,15 | 2,2 let | 85 120 km |
| 2014 | 1 | 0,0 % | −3,2 | 0,00 % | −0,40 | 2,0 let | 62 300 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2024 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2012 | 6,3 % | 3,2 % | 2,8 % | – | 0,0 % (12 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2012; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2024 | STK 2020 | STK 2018 | STK 2016 |
|---|---|---|---|---|
| 2012 | 0,0 % | 2,8 % | 3,2 % | 6,3 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Povinný štítek výrobce, je-li vyžadován, chybí nebo je nečitelný nebo je neúplný nebo vyznačené údaje neodpovídají údajům, uvedeným v dokumentaci vozidla nebo samostatného technického celku (výměnná nástavba, pracovní stroj nesený)
1,1 na 100 prohlídek
Povinný štítek výrobce je nečitelný nebo předepsané údaje na štítku chybí (vyžaduje se vždy alespoň označení výrobce vozidla, VIN/ výrobní číslo podvozku). (0.2.2.1.3, 0. identifikace vozidla)
-
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu
1,1 na 100 prohlídek
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). (0.3.1.1, 0. identifikace vozidla)
-
Některá část systému mechanického odpružení je poškozená nebo nadměrně opotřebovaná nebo nadměrně zkorodovaná
1,1 na 100 prohlídek
Některá část systému mechanického odpružení je poškozená opotřebovaná nebo nadměrně zkorodovaná. (5.3.1.2.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Nadměrná vůle v ložisku kola
1,1 na 100 prohlídek
V uložení kola větší vůle než provozní. (5.1.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Závady u pravidelných prohlídek aut BMW M550D v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak BMW M550D dopadá na STK?
Z 95 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,2 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 5,6 % částečně způsobilých, BMW M550D tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely BMW
- 3207,0 % · 0,69 %
- X54,9 % · 0,19 %
- 5305,6 % · 0,26 %
- X34,6 % · 0,31 %
- X14,2 % · 0,19 %
- 3305,7 % · 0,42 %
- 3187,5 % · 0,43 %
- 5257,2 % · 0,96 %
- 5206,7 % · 0,34 %
- X63,6 % · 0,06 %
- 3256,7 % · 0,32 %
- 1185,5 % · 0,14 %
- 1165,4 % · 0,97 %
- Z43,8 % · 0,19 %
- I33,1 % · 0,00 %
- 3168,0 % · 1,07 %
- 5403,9 % · 0,00 %
- 1206,8 % · 0,41 %
- 5357,2 % · 0,16 %
- X44,7 % · 0,16 %
- X75,9 % · 0,00 %
- 7304,8 % · 0,37 %
- Z34,5 % · 0,00 %
- 7406,6 % · 0,00 %
- 4205,7 % · 0,00 %
- M32,5 % · 0,00 %
- 3356,2 % · 0,00 %
- 3288,9 % · 0,00 %
- X22,4 % · 0,00 %
- 6403,4 % · 0,00 %
- 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
- 7505,4 % · 0,00 %
- 3237,9 % · 0,72 %
- M43,9 % · 0,00 %
- 4303,9 % · 0,00 %
- 6307,6 % · 0,00 %
- 5238,0 % · 0,00 %
- M52,4 % · 0,00 %
- M440I3,4 % · 0,00 %
- 2184,5 % · 0,50 %
- 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
- 4405,2 % · 0,00 %
- 4355,4 % · 0,00 %
- 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
- M340I5,0 % · 0,00 %
- 2203,2 % · 0,00 %
- M24,3 % · 0,00 %
- 5287,3 % · 0,00 %
- 6503,5 % · 0,00 %
- 8402,7 % · 0,00 %
- 6455,2 % · 0,00 %
- M850I3,1 % · 1,04 %
- 3404,4 % · 1,11 %
- 7454,5 % · 0,00 %
- IX2,8 % · 0,00 %
- M240I4,2 % · 0,00 %
- 13010,0 % · 1,43 %
- 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
- M63,1 % · 0,00 %
- M550I3,2 % · 0,00 %
- M135I1,6 % · 0,00 %
- 4280,0 % · 0,00 %
- M340D1,7 % · 0,00 %
- 5507,1 % · 0,00 %
- 5450,0 % · 0,00 %
- M235I1,9 % · 0,00 %
- M140I4,0 % · 0,00 %
- 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
- 7357,1 % · 0,00 %
- 1234,9 % · 0,00 %
- 6350,0 % · 0,00 %
- X5 M0,0 % · 0,00 %
- X6 M7,4 % · 0,00 %
- 51811,5 % · 0,00 %
- 72813,6 % · 0,00 %
- 3240,0 % · 7,69 %
- 52412,5 % · 0,00 %