BMW Z3
BMW Z3 se vyrábí od roku 1996. V Česku jich jezdí 1 256, 95 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 5 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 27,2 roku a 165 260 km.
- 1996–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 95,5 %
- Částečně způsobilé 4,5 % stejně stará vozidla 9,5 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 1,32 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 509 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu 1,4
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 1,2
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 0,8
- Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům 0,6
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- BMW
- Roky výroby
- 1996–dosud
- V provozu v ČR
- 1 256 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 7 344Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 165 260 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu1,4
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu1,2
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla0,8
- Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,6
- Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem0,6
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely BMW
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| BMW Z3 | 4,5 % | 509 |
| BMW 320 | 7,0 % | 6 684 |
| BMW X5 | 4,9 % | 5 758 |
| BMW 530 | 5,6 % | 4 648 |
| BMW X3 | 4,6 % | 4 230 |
| BMW X1 | 4,2 % | 3 130 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 509 pravidelných technických prohlídek aut BMW Z3 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 5,0 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 1,32 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.
- 1 256 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 95 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu (1,4 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 509 | 4,5 % | −5,0 | 0,00 % | −1,32 | 27,2 let | 165 260 km |
| 2025 | 491 | 7,5 % | −3,3 | 0,20 % | −1,33 | 26,3 let | 165 820 km |
| 2024 | 512 | 6,3 % | −4,1 | 0,20 % | −1,54 | 25,2 let | 163 741 km |
| 2023 | 493 | 4,5 % | −3,6 | 0,41 % | −1,07 | 24,3 let | 161 445 km |
| 2022 | 477 | 4,6 % | −3,8 | 0,42 % | −1,12 | 23,2 let | 157 427 km |
| 2021 | 444 | 4,1 % | −3,7 | 0,45 % | −1,19 | 22,2 let | 156 381 km |
| 2020 | 447 | 4,5 % | −4,5 | 0,00 % | −1,54 | 21,2 let | 151 828 km |
| 2019 | 455 | 5,1 % | −5,1 | 0,22 % | −1,12 | 20,3 let | 146 239 km |
| 2018 | 433 | 4,8 % | −4,7 | 0,46 % | −1,47 | 19,3 let | 142 483 km |
| 2017 | 391 | 5,6 % | −3,8 | 0,51 % | −1,58 | 18,1 let | 138 341 km |
| 2016 | 409 | 4,2 % | −5,6 | 0,73 % | −1,49 | 17,0 let | 132 148 km |
| 2015 | 361 | 4,2 % | −4,8 | 0,28 % | −2,46 | 16,0 let | 133 039 km |
| 2014 | 384 | 3,1 % | −5,0 | 0,52 % | −2,37 | 14,9 let | 123 924 km |
| 2013 | 353 | 4,5 % | −3,5 | 1,13 % | −1,91 | 13,9 let | 124 004 km |
| 2012 | 336 | 4,8 % | −3,3 | 1,19 % | −2,63 | 12,8 let | 114 647 km |
| 2011 | 302 | 5,0 % | −2,1 | 1,99 % | −2,86 | 11,8 let | 117 782 km |
| 2010 | 314 | 5,1 % | −1,7 | 3,18 % | −1,60 | 10,8 let | 109 121 km |
| 2009 | 221 | 4,1 % | −2,4 | 1,81 % | −2,60 | 9,6 let | 103 274 km |
| 2008 | 12 | 8,3 % | +1,5 | 0,00 % | −4,83 | 8,3 let | 122 254 km |
Podle ročníku
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2002 | – | – | – | – | 6,5 % (24 let) |
| 2001 | – | – | – | – | 2,5 % (25 let) |
| 2000 | – | – | – | 6,1 % | 7,5 % (26 let) |
| 1999 | – | – | – | 0,0 % | 1,3 % (27 let) |
| 1998 | – | – | – | – | 4,8 % (28 let) |
| 1997 | – | – | – | – | 3,1 % (29 let) |
| 1996 | – | – | – | – | 8,1 % (30 let) |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1996; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2016 | STK 2015 | STK 2014 | STK 2013 | STK 2012 | STK 2011 | STK 2010 | STK 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2002 | 6,5 % | 12,9 % | 5,7 % | 9,4 % | 0,0 % | 2,9 % | ||||||||||||
| 2001 | 2,5 % | 5,1 % | 3,2 % | 0,0 % | 9,4 % | 4,8 % | 6,7 % | 3,2 % | 9,4 % | |||||||||
| 2000 | 7,5 % | 3,5 % | 6,9 % | 1,9 % | 5,5 % | 2,3 % | 6,3 % | 6,3 % | 6,1 % | 10,6 % | 2,6 % | 10,0 % | 2,4 % | 3,1 % | 6,1 % | |||
| 1999 | 1,3 % | 8,5 % | 8,8 % | 2,7 % | 5,7 % | 0,0 % | 6,3 % | 4,3 % | 6,5 % | 6,9 % | 3,1 % | 2,0 % | 1,8 % | 0,0 % | 5,7 % | 7,7 % | 7,8 % | 0,0 % |
| 1998 | 4,8 % | 6,2 % | 4,9 % | 3,8 % | 3,4 % | 3,9 % | 2,3 % | 4,0 % | 1,1 % | 6,0 % | 1,3 % | 3,7 % | 3,8 % | 7,0 % | 4,3 % | 0,0 % | 5,4 % | 0,0 % |
| 1997 | 3,1 % | 8,2 % | 6,0 % | 5,0 % | 3,4 % | 8,7 % | 4,6 % | 4,7 % | 5,7 % | 4,4 % | 5,5 % | 4,8 % | 2,4 % | 2,2 % | 3,0 % | 4,7 % | 4,4 % | 2,2 % |
| 1996 | 8,1 % | 10,8 % | 4,2 % | 9,3 % | 4,1 % | 1,6 % | 1,4 % | 5,8 % | 7,0 % | 3,6 % | 6,5 % | 2,1 % | 7,1 % | 6,8 % | 2,2 % | 8,9 % | 5,6 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1996; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
1,4 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu
1,2 na 100 prohlídek
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
0,8 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zdroj světla obrysové nebo denní svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,6 na 100 prohlídek
Nesvítí některá obrysová nebo denní svítilna. (4.2.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
0,6 na 100 prohlídek
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. (8.2.1.2.1, 8. obtěžování okolí)
-
Nadměrná radiální vůle rejdového čepu
0,6 na 100 prohlídek
U rejdového čepu radiální vůle větší než provozní. (5.1.2.2.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,4 na 100 prohlídek
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Kabina nebo karoserie nebo nástavba poškozená nebo nadměrně zkorodovaná nebo není spolehlivá
0,4 na 100 prohlídek
Koroze části karosérie, kabiny nebo nástavby vozidla, která narušuje celkovou pevnost a spolehlivost konstrukce vozidla. (6.2.1.1.2, 6. podvozek a části připevněné k podvozku)
-
Nevhodná vůle v pohyblivých spojích pákového mechanismu řízení
0,4 na 100 prohlídek
V pohyblivém spoji pákového mechanismu řízení (např. kulový čep, kloub, pouzdro) je větší vůle než montážní. (2.1.3.1.1, 2. řízení)
-
Seřízení světlometu neodpovídá předepsaným požadavkům
0,4 na 100 prohlídek
Výškové seřízení sklonu rozhraní potkávacího světlometu neodpovídá požadavkům. (4.1.2.1.1, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
Závady u pravidelných prohlídek aut BMW Z3 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak BMW Z3 dopadá na STK?
Z 509 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,5 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 9,5 % částečně způsobilých, BMW Z3 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely BMW
- 3207,0 % · 0,69 %
- X54,9 % · 0,19 %
- 5305,6 % · 0,26 %
- X34,6 % · 0,31 %
- X14,2 % · 0,19 %
- 3305,7 % · 0,42 %
- 3187,5 % · 0,43 %
- 5257,2 % · 0,96 %
- 5206,7 % · 0,34 %
- X63,6 % · 0,06 %
- 3256,7 % · 0,32 %
- 1185,5 % · 0,14 %
- 1165,4 % · 0,97 %
- Z43,8 % · 0,19 %
- I33,1 % · 0,00 %
- 3168,0 % · 1,07 %
- 5403,9 % · 0,00 %
- 1206,8 % · 0,41 %
- 5357,2 % · 0,16 %
- X44,7 % · 0,16 %
- X75,9 % · 0,00 %
- 7304,8 % · 0,37 %
- 7406,6 % · 0,00 %
- 4205,7 % · 0,00 %
- M32,5 % · 0,00 %
- 3356,2 % · 0,00 %
- 3288,9 % · 0,00 %
- X22,4 % · 0,00 %
- 6403,4 % · 0,00 %
- 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
- 7505,4 % · 0,00 %
- 3237,9 % · 0,72 %
- M43,9 % · 0,00 %
- 4303,9 % · 0,00 %
- 6307,6 % · 0,00 %
- 5238,0 % · 0,00 %
- M52,4 % · 0,00 %
- M440I3,4 % · 0,00 %
- 2184,5 % · 0,50 %
- 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
- 4405,2 % · 0,00 %
- 4355,4 % · 0,00 %
- 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
- M340I5,0 % · 0,00 %
- 2203,2 % · 0,00 %
- M24,3 % · 0,00 %
- 5287,3 % · 0,00 %
- 6503,5 % · 0,00 %
- 8402,7 % · 0,00 %
- 6455,2 % · 0,00 %
- M850I3,1 % · 1,04 %
- M550D3,2 % · 0,00 %
- 3404,4 % · 1,11 %
- 7454,5 % · 0,00 %
- IX2,8 % · 0,00 %
- M240I4,2 % · 0,00 %
- 13010,0 % · 1,43 %
- 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
- M63,1 % · 0,00 %
- M550I3,2 % · 0,00 %
- M135I1,6 % · 0,00 %
- 4280,0 % · 0,00 %
- M340D1,7 % · 0,00 %
- 5507,1 % · 0,00 %
- 5450,0 % · 0,00 %
- M235I1,9 % · 0,00 %
- M140I4,0 % · 0,00 %
- 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
- 7357,1 % · 0,00 %
- 1234,9 % · 0,00 %
- 6350,0 % · 0,00 %
- X5 M0,0 % · 0,00 %
- X6 M7,4 % · 0,00 %
- 51811,5 % · 0,00 %
- 72813,6 % · 0,00 %
- 3240,0 % · 7,69 %
- 52412,5 % · 0,00 %