BMW 545

Sedan BMW 545 se vyrábí od roku 2003. V Česku jich jezdí 173, 60 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 7,2 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 14,8 roku a 212 769 km.

  • 2003–dosud
  • kategorie M1
  • Sedan
  • 5 míst

Výsledky STK

  • Způsobilé 100 %
  • Částečně způsobilé 0,0 % stejně stará vozidla 7,2 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,69 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 54 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
BMW
Roky výroby
2003–dosud
Palivo
benzín
Výkon
245 kW
Počet míst
5
V provozu v ČR
173 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 499

Závady v čase

podíl prohlídek

Nájezd podle stáří

Průměr: 212 769 km
Bez datMálo prohlídek na graf podle stáří.

Náklady na palivo

Cena za litr43,82 Kč
Litrů za rok1 537 l
Cena za rok67 400 Kč

Výchozí nájezd je průměr vozů BMW 545 (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
BMW 545 0,0 % 54
VOLKSWAGEN PASSAT 6,8 % 48 403
ŠKODA SUPERB 5,5 % 54 034
FORD MONDEO 8,6 % 17 808
ŠKODA KODIAQ 2,4 % 17 036
AUDI A4 6,5 % 12 611

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 54 pravidelných technických prohlídek aut BMW 545 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 7,2 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,69 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.

  • 173 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 60 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 54 0,0 % −7,2 0,00 % −0,69 14,8 let 212 769 km
2025 61 6,6 % −1,2 0,00 % −0,70 13,8 let 192 639 km
2024 41 19,5 % +9,4 0,00 % −1,15 19,3 let 273 005 km
2023 30 3,3 % −4,9 0,00 % −1,01 18,6 let 256 427 km
2022 37 2,7 % −5,8 0,00 % −1,02 17,8 let 256 203 km
2021 19 0,0 % −7,5 0,00 % −1,03 16,5 let 255 247 km
2020 27 11,1 % +2,7 0,00 % −0,96 15,8 let 240 799 km
2019 21 9,5 % +0,7 0,00 % −0,76 14,7 let 236 814 km
2018 31 6,5 % −1,7 0,00 % −1,11 13,7 let 236 368 km
2017 19 10,5 % +2,7 5,26 % +4,11 12,6 let 232 702 km
2016 25 12,0 % +4,2 0,00 % −1,10 11,5 let 224 049 km
2015 20 5,0 % −1,9 0,00 % −1,50 10,9 let 207 327 km
2014 24 4,2 % −1,6 0,00 % −1,47 9,3 let 207 340 km
2013 20 0,0 % −6,1 0,00 % −1,55 8,6 let 185 252 km
2012 17 5,9 % +0,5 0,00 % −2,09 7,5 let 172 002 km
2011 20 10,0 % +5,5 0,00 % −2,58 6,4 let 156 891 km
2010 17 5,9 % +1,6 0,00 % −2,34 5,6 let 138 728 km
2009 13 0,0 % −4,0 0,00 % −2,03 4,8 let 116 342 km
2008 3 0,0 % −3,5 0,00 % −1,77 3,3 let 118 333 km

Vozový park v ČR

V provozu
173
z 215 registrovaných celkem
Zaniklo
6
2,8 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
24 / 12
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
60,5 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2003; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje BMW 545

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 841 mm 4 841–4 843
Šířka 1 846 mm –
Výška 1 469 mm 1 469–1 491
Rozvor 2 888 mm 2 886–2 888
Míst k sezení 5 –
Provozní hmotnost 1 710 kg 1 705–1 870
Největší přípustná hmotnost 2 195 kg 2 190–2 285
Brzděný přívěs 2 000 kg –
Nejvyšší rychlost 250 km/h –
Spotřeba kombinovaná 10,6 l/100 km 10,6–11,3
CO₂ kombinovaně 257 g/km 257–274
Hluk za jízdy 73,0 dB(A) –

Karoserie

  • AA SEDAN 56 %
  • SEDAN 23 %
  • AC KOMBI 18 %
  • OSOBNÍ KOMBI 2,0 %

Pohon

  • jedna náprava 99 %
  • 4×4 1,0 %

Emisní norma

  • EURO 4 71 %
  • EURO 3 29 %

Pneumatiky

  • 225/50 R17 99 %
  • 245/45 R17 1,0 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 75 %
  • ano 25 %

Barva

  • ČERNÁ 32 %
  • ŠEDÁ 21 %
  • MODRÁ 12 %
  • ČERNÁ-METAL 11 %
  • ZELENÁ 7,8 %
  • ŠEDÁ-METAL 6,9 %
  • STŘÍBRNÁ-METAL 4,9 %
  • MODRÁ-METAL 3,9 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Motorizace

Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech osobních aut stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.

MotorGeneraceVýkonObjemPalivo V provozuProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Nájezd
N62B44A – 245 kW (333 k) 4 398 cm³ benzín 100 31 0,0 % −9,8 0,00 % −1,06 292 050 km

Technické údaje motorizací

MotorVýkonSpotřebaCO₂Max. rychlost HmotnostBrzděný přívěsEmisePohon 4×4
N62B44A 245 kW 10,6 l 257 g/km 250 km/h 1 710 kg 2 000 kg EURO 4 1 %

Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy BMW 545 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
WBANB310 N62B44A 68 %, N62 B 44A 2 %, N 62 B 44A 1 %, N62844A 1 % 2003–2007 136 27 0,0 % −9,8 0,00 % −1,07
WBANH310 N62B44A 66 %, N62 B 44A 6 % 2004–2005 32 5 0,0 % −9,7 0,00 % −0,97

Časté otázky

Jak BMW 545 dopadá na STK?

Z 54 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 0,0 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 7,2 % částečně způsobilých, BMW 545 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely BMW

  • 3207,0 % · 0,69 %
  • X54,9 % · 0,19 %
  • 5305,6 % · 0,26 %
  • X34,6 % · 0,31 %
  • X14,2 % · 0,19 %
  • 3305,7 % · 0,42 %
  • 3187,5 % · 0,43 %
  • 5257,2 % · 0,96 %
  • 5206,7 % · 0,34 %
  • X63,6 % · 0,06 %
  • 3256,7 % · 0,32 %
  • 1185,5 % · 0,14 %
  • 1165,4 % · 0,97 %
  • Z43,8 % · 0,19 %
  • I33,1 % · 0,00 %
  • 3168,0 % · 1,07 %
  • 5403,9 % · 0,00 %
  • 1206,8 % · 0,41 %
  • 5357,2 % · 0,16 %
  • X44,7 % · 0,16 %
  • X75,9 % · 0,00 %
  • 7304,8 % · 0,37 %
  • Z34,5 % · 0,00 %
  • 7406,6 % · 0,00 %
  • 4205,7 % · 0,00 %
  • M32,5 % · 0,00 %
  • 3356,2 % · 0,00 %
  • 3288,9 % · 0,00 %
  • X22,4 % · 0,00 %
  • 6403,4 % · 0,00 %
  • 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
  • 7505,4 % · 0,00 %
  • 3237,9 % · 0,72 %
  • M43,9 % · 0,00 %
  • 4303,9 % · 0,00 %
  • 6307,6 % · 0,00 %
  • 5238,0 % · 0,00 %
  • M52,4 % · 0,00 %
  • M440I3,4 % · 0,00 %
  • 2184,5 % · 0,50 %
  • 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
  • 4405,2 % · 0,00 %
  • 4355,4 % · 0,00 %
  • 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
  • M340I5,0 % · 0,00 %
  • 2203,2 % · 0,00 %
  • M24,3 % · 0,00 %
  • 5287,3 % · 0,00 %
  • 6503,5 % · 0,00 %
  • 8402,7 % · 0,00 %
  • 6455,2 % · 0,00 %
  • M850I3,1 % · 1,04 %
  • M550D3,2 % · 0,00 %
  • 3404,4 % · 1,11 %
  • 7454,5 % · 0,00 %
  • IX2,8 % · 0,00 %
  • M240I4,2 % · 0,00 %
  • 13010,0 % · 1,43 %
  • 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
  • M63,1 % · 0,00 %
  • M550I3,2 % · 0,00 %
  • M135I1,6 % · 0,00 %
  • 4280,0 % · 0,00 %
  • M340D1,7 % · 0,00 %
  • 5507,1 % · 0,00 %
  • M235I1,9 % · 0,00 %
  • M140I4,0 % · 0,00 %
  • 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
  • 7357,1 % · 0,00 %
  • 1234,9 % · 0,00 %
  • 6350,0 % · 0,00 %
  • X5 M0,0 % · 0,00 %
  • X6 M7,4 % · 0,00 %
  • 51811,5 % · 0,00 %
  • 72813,6 % · 0,00 %
  • 3240,0 % · 7,69 %
  • 52412,5 % · 0,00 %