BMW 218 GRAN TOURER
BMW 218 GRAN TOURER se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 598, 38 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá podobně než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7,6 roku a 142 042 km.
- 2015–dosud
- kategorie M1
Výsledky STK
- Způsobilé 95,6 %
- Částečně způsobilé 4,4 % stejně stará vozidla 4,3 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,16 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 159 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu 1,3
- Systém monitorování tlaku v pneumatikách, je-li vyžadován, zjevně nefunguje správně, nebo nefunguje nebo chybí 1,3
- Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem 0,6
- Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu 0,6
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- BMW
- Roky výroby
- 2015–dosud
- V provozu v ČR
- 598 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 801Závady v čase
podíl prohlídekNejčastější závady
- Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu1,3
- Systém monitorování tlaku v pneumatikách, je-li vyžadován, zjevně nefunguje správně, nebo nefunguje nebo chybí1,3
- Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem0,6
- Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu0,6
- Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem0,6
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s dalšími modely BMW
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| BMW 218 GRAN TOURER | 4,4 % | 159 |
| BMW 320 | 7,0 % | 6 684 |
| BMW X5 | 4,9 % | 5 758 |
| BMW 530 | 5,6 % | 4 648 |
| BMW X3 | 4,6 % | 4 230 |
| BMW X1 | 4,2 % | 3 130 |
Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 159 pravidelných technických prohlídek aut BMW 218 GRAN TOURER v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), jako průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,16 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.
- 598 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 38 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu (1,3 na 100 prohlídek).
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 159 | 4,4 % | +0,1 | 0,00 % | −0,16 | 7,6 let | 142 042 km |
| 2025 | 218 | 3,7 % | −0,8 | 0,00 % | −0,16 | 7,0 let | 135 145 km |
| 2024 | 161 | 5,0 % | +0,9 | 0,00 % | −0,14 | 6,0 let | 119 610 km |
| 2023 | 130 | 1,5 % | −1,3 | 0,00 % | −0,09 | 5,0 let | 107 423 km |
| 2022 | 85 | 3,5 % | +0,8 | 0,00 % | −0,07 | 4,4 let | 93 238 km |
| 2021 | 30 | 3,3 % | +0,7 | 0,00 % | −0,09 | 4,2 let | 79 185 km |
| 2020 | 13 | 0,0 % | −3,0 | 0,00 % | −0,08 | 3,7 let | 73 470 km |
| 2019 | 5 | 0,0 % | −2,7 | 0,00 % | −0,05 | 3,2 let | 69 857 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut BMW 218 GRAN TOURER podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2,0 % | 4,5 % | – | – | – |
| 2018 | 0,0 % | 0,0 % | 2,9 % | – | 2,9 % (8 let) |
| 2017 | – | 0,0 % | 6,3 % | – | – |
| 2016 | – | – | 12,8 % | 2,2 % | 2,2 % (10 let) |
| 2015 | – | – | – | 0,0 % | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2015; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 4,5 % | 2,0 % | |||
| 2018 | 2,9 % | 0,0 % | 0,0 % | ||
| 2017 | 6,3 % | 0,0 % | |||
| 2016 | 2,2 % | 12,8 % | |||
| 2015 | 0,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Nejčastější vážné závady
-
Velikost nebo typ kola není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečnost silničního provozu
1,3 na 100 prohlídek
Neschválený typ kola nebo velikost (rozměr ráfku) není v souladu s údaji, uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.2.4, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Systém monitorování tlaku v pneumatikách, je-li vyžadován, zjevně nefunguje správně, nebo nefunguje nebo chybí
1,3 na 100 prohlídek
Vozidlo, je-li vyžadováno, není povinně vybaveno systémem monitorování poklesu tlaku v pneumatikách nebo systém zjevně nefunguje nebo nefunguje správně. (5.2.3.9.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
0,6 na 100 prohlídek
Plynné emise zážehových motorů překračují hodnoty stanovené výrobcem. (8.2.1.2.1, 8. obtěžování okolí)
-
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu, nebo je-li vyžadováno, není tato změna nebo úprava vyznačena v dokumentaci k vozidlu
0,6 na 100 prohlídek
Změna nebo úprava vozidla, která neodpovídá schválenému provedení nebo údajům, uvedeným v předložené dokumentaci k vozidlu (neschválená přestavba - pracovní stroj nesený, změna nástavby, karosérie, typ motoru, druh pohonu, změna hmotnosti nebo rozměru vozidla apod.). (0.3.1.1, 0. identifikace vozidla)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
0,6 na 100 prohlídek
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. (8.2.1.2.9, 8. obtěžování okolí)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
0,6 na 100 prohlídek
Naměřená hodnota kouřivosti přesahuje úroveň korigovaného součinitele absorpce uvedenou na štítku výrobce. (8.2.2.2.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Prasklé nebo poškrábané zasklení nebo některé zasklení chybí
0,6 na 100 prohlídek
Poškození zasklení (praskliny, neprůhledné nebo poškrábané zasklení), o velikosti větší než 1/3 výšky průhledné části zasklení na výšku, které se nachází v poli výhledu řidiče směrem dopředu, mimo vymezenou část stírané plochy čelního skla nebo poškození zasklení o velikosti větší než 20 mm, které se nachází ve vymezené části stírané plochy čelního skla. (3.2.1.3, 3. výhledy)
-
Brzdové obložení nebo destičky nadměrně opotřebované
0,6 na 100 prohlídek
Brzdové obložení nebo brzdové destičky jsou poškozené nebo zjevně nadměrně opotřebované nebo indikátory opotřebení signalizují opotřebení pod minimální hodnotu stanovenou výrobcem. (1.1.13.1.1, 1. brzdové zařízení)
-
Jakákoli matice nebo šroub k upevnění kola je uvolněný nebo chybí, nebo je spoj poškozen tak, že zjevně nejde dotáhnout (stržený závit) nebo montáž kola neodpovídá požadavkům
0,6 na 100 prohlídek
Některý spojovací prvek upevnění kola chybí nebo je zjevně uvolněný nebo některý použitý spojovací prvek (typ matice) není vhodný pro upevnění použitého typu disku. (5.2.1.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Hloubka vzorku pneumatiky není v souladu s požadavky
0,6 na 100 prohlídek
Hloubka vzorku pneumatiky v hlavních dezénových drážkách nebo zářezech není v některé části šířky běhounu v souladu s požadavky. (5.2.3.6.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
Závady u pravidelných prohlídek aut BMW 218 GRAN TOURER v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak BMW 218 GRAN TOURER dopadá na STK?
Z 159 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 4,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,3 % částečně způsobilých, BMW 218 GRAN TOURER tedy dopadá zhruba jako průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely BMW
- 3207,0 % · 0,69 %
- X54,9 % · 0,19 %
- 5305,6 % · 0,26 %
- X34,6 % · 0,31 %
- X14,2 % · 0,19 %
- 3305,7 % · 0,42 %
- 3187,5 % · 0,43 %
- 5257,2 % · 0,96 %
- 5206,7 % · 0,34 %
- X63,6 % · 0,06 %
- 3256,7 % · 0,32 %
- 1185,5 % · 0,14 %
- 1165,4 % · 0,97 %
- Z43,8 % · 0,19 %
- I33,1 % · 0,00 %
- 3168,0 % · 1,07 %
- 5403,9 % · 0,00 %
- 1206,8 % · 0,41 %
- 5357,2 % · 0,16 %
- X44,7 % · 0,16 %
- X75,9 % · 0,00 %
- 7304,8 % · 0,37 %
- Z34,5 % · 0,00 %
- 7406,6 % · 0,00 %
- 4205,7 % · 0,00 %
- M32,5 % · 0,00 %
- 3356,2 % · 0,00 %
- 3288,9 % · 0,00 %
- X22,4 % · 0,00 %
- 6403,4 % · 0,00 %
- 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
- 7505,4 % · 0,00 %
- 3237,9 % · 0,72 %
- M43,9 % · 0,00 %
- 4303,9 % · 0,00 %
- 6307,6 % · 0,00 %
- 5238,0 % · 0,00 %
- M52,4 % · 0,00 %
- M440I3,4 % · 0,00 %
- 2184,5 % · 0,50 %
- 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
- 4405,2 % · 0,00 %
- 4355,4 % · 0,00 %
- M340I5,0 % · 0,00 %
- 2203,2 % · 0,00 %
- M24,3 % · 0,00 %
- 5287,3 % · 0,00 %
- 6503,5 % · 0,00 %
- 8402,7 % · 0,00 %
- 6455,2 % · 0,00 %
- M850I3,1 % · 1,04 %
- M550D3,2 % · 0,00 %
- 3404,4 % · 1,11 %
- 7454,5 % · 0,00 %
- IX2,8 % · 0,00 %
- M240I4,2 % · 0,00 %
- 13010,0 % · 1,43 %
- 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
- M63,1 % · 0,00 %
- M550I3,2 % · 0,00 %
- M135I1,6 % · 0,00 %
- 4280,0 % · 0,00 %
- M340D1,7 % · 0,00 %
- 5507,1 % · 0,00 %
- 5450,0 % · 0,00 %
- M235I1,9 % · 0,00 %
- M140I4,0 % · 0,00 %
- 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
- 7357,1 % · 0,00 %
- 1234,9 % · 0,00 %
- 6350,0 % · 0,00 %
- X5 M0,0 % · 0,00 %
- X6 M7,4 % · 0,00 %
- 51811,5 % · 0,00 %
- 72813,6 % · 0,00 %
- 3240,0 % · 7,69 %
- 52412,5 % · 0,00 %