BMW 640
Sedan BMW 640 se vyrábí od roku 2011. V Česku jich jezdí 915, 41 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 1,4 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 8,2 roku a 151 170 km.
- 2011–dosud
- kategorie M1
- Sedan
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 96,6 %
- Částečně způsobilé 3,4 % stejně stará vozidla 4,7 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,19 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 328 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
- Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu 1,2
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 0,6
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 0,6
- Stěrač je poškozený nebo neúplný nebo chybí 0,3
Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady
Základní informace
- Výrobce
- BMW
- Roky výroby
- 2011–dosud
- Počet míst
- 5
- V provozu v ČR
- 915 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 2 581Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 151 170 kmNáklady na palivo
Spotřeba nebo cena paliva v datech chybí.
Nejčastější závady
- Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu1,2
- Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty0,6
- Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla0,6
- Stěrač je poškozený nebo neúplný nebo chybí0,3
- Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům0,3
Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| BMW 640 | 3,4 % | 328 |
| ŠKODA KODIAQ | 2,4 % | 17 036 |
| VOLKSWAGEN TRANSPORTER | 7,7 % | 9 584 |
| AUDI A6 | 5,4 % | 9 106 |
| FORD GALAXY | 8,8 % | 7 691 |
| FORD S-MAX | 8,1 % | 8 968 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 328 pravidelných technických prohlídek aut BMW 640 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 1,4 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,19 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.
- 915 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 41 % dovezených ojetých.
- Nejčastější vážná závada: Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu (1,2 na 100 prohlídek).
Částečně způsobilé podle stáří
Nezpůsobilé podle stáří
Pravidelné prohlídky v roce 2026 (do 11. 10.), stáří v letech od první registrace, šedě průměr všech osobních aut. Stáří s méně než 30 prohlídkami se nekreslí.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 328 | 3,4 % | −1,4 | 0,00 % | −0,19 | 8,2 let | 151 170 km |
| 2025 | 344 | 7,0 % | +1,8 | 0,00 % | −0,23 | 7,9 let | 149 087 km |
| 2024 | 413 | 3,9 % | −0,6 | 0,48 % | +0,29 | 7,0 let | 134 433 km |
| 2023 | 280 | 4,6 % | +0,8 | 0,00 % | −0,18 | 6,9 let | 133 668 km |
| 2022 | 345 | 3,5 % | 0,0 | 0,00 % | −0,13 | 5,8 let | 122 915 km |
| 2021 | 201 | 5,0 % | +1,4 | 0,50 % | +0,31 | 6,3 let | 123 607 km |
| 2020 | 196 | 3,1 % | −0,6 | 0,00 % | −0,15 | 5,5 let | 114 548 km |
| 2019 | 170 | 1,2 % | −2,4 | 0,00 % | −0,10 | 4,8 let | 99 174 km |
| 2018 | 157 | 2,5 % | −0,7 | 0,00 % | −0,14 | 4,3 let | 101 701 km |
| 2017 | 76 | 3,9 % | +1,1 | 0,00 % | −0,17 | 3,9 let | 88 947 km |
| 2016 | 45 | 2,2 % | −0,9 | 0,00 % | −0,20 | 3,5 let | 76 448 km |
| 2015 | 21 | 0,0 % | −2,2 | 0,00 % | −0,24 | 2,9 let | 49 202 km |
| 2014 | 5 | 0,0 % | −2,7 | 0,00 % | −0,39 | 2,4 let | 64 301 km |
Podle ročníku
Podíl částečně způsobilých aut BMW 640 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.
| Ročník | ve 4 letech | ve 6 letech | ve 8 letech | ve 10 letech | STK 2026 |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 12,3 % | – | – | – | – |
| 2020 | 1,7 % | 2,6 % | – | – | 2,6 % (6 let) |
| 2019 | 5,5 % | 8,6 % | – | – | – |
| 2018 | 2,8 % | 2,8 % | 3,6 % | – | 3,6 % (8 let) |
| 2016 | 2,4 % | 7,3 % | 5,1 % | – | – |
| 2015 | 0,0 % | 12,9 % | 4,8 % | 4,4 % | – |
| 2014 | 3,1 % | 2,4 % | 5,4 % | 7,4 % | 0,0 % (12 let) |
| 2013 | 3,8 % | 4,1 % | 2,1 % | 6,8 % | – |
| 2012 | 3,0 % | 0,0 % | 9,4 % | 3,0 % | – |
Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2011; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.
Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek
Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.
| Ročník | STK 2026 | STK 2025 | STK 2024 | STK 2023 | STK 2022 | STK 2021 | STK 2020 | STK 2019 | STK 2018 | STK 2017 | STK 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 12,3 % | ||||||||||
| 2020 | 2,6 % | 1,7 % | |||||||||
| 2019 | 8,6 % | 5,5 % | |||||||||
| 2018 | 3,6 % | 2,5 % | 2,8 % | 2,8 % | |||||||
| 2016 | 5,1 % | 7,3 % | 2,4 % | ||||||||
| 2015 | 4,4 % | 4,8 % | 12,9 % | 0,0 % | |||||||
| 2014 | 0,0 % | 7,4 % | 5,4 % | 2,4 % | 3,1 % | ||||||
| 2013 | 6,5 % | 6,8 % | 2,1 % | 4,1 % | 3,8 % | ||||||
| 2012 | 3,0 % | 9,4 % | 0,0 % | 3,0 % |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 2011; 3 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje BMW 640
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 5 007 mm | – |
| Šířka | 1 894 mm | – |
| Výška | 1 392 mm | – |
| Rozvor | 2 968 mm | – |
| Míst k sezení | 5 | – |
| Provozní hmotnost | 1 945 kg | – |
| Největší přípustná hmotnost | 2 470 kg | – |
| Brzděný přívěs | 1 600 kg | – |
| Nejvyšší rychlost | 250 km/h | – |
| Spotřeba kombinovaná | 6,0 l/100 km | – |
| CO₂ kombinovaně | 158 g/km | – |
| Hluk za jízdy | 73,0 dB(A) | – |
Karoserie
- AA SEDAN 100 %
Pohon
- 4×4 100 %
Emisní norma
- EURO 6 100 %
Pneumatiky
- 225/55 R17 100 %
Tažné zařízení v TP
- ne 100 %
Barva
- ČERNÁ 100 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Nejčastější vážné závady
-
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) chybí nebo je ve výrazně zhoršeném stavu
1,2 na 100 prohlídek
Prachovka na hnacím hřídeli kola (poloose) je chybně upevněna nebo poškozená tak, že neplní svoji funkci a dochází k úniku maziva nebo prachovka chybí. (5.3.4.2.2, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
0,6 na 100 prohlídek
U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. (8.2.2.2.1.3, 8. obtěžování okolí)
-
Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla
0,6 na 100 prohlídek
Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
-
Stěrač je poškozený nebo neúplný nebo chybí
0,3 na 100 prohlídek
Některý stěrač čelního skla, je-li vyžadován, chybí nebo ramínko stěrače dostatečně nestírá v celé ploše tak, aby zajistilo dostatečnou viditelnost řidiče čelním sklem. (3.4.2.2, 3. výhledy)
-
Zdroj světla brzdové svítilny je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,3 na 100 prohlídek
Nesvítí některá povinná brzdová svítilna. (4.3.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Zdroj světla směrových svítilen je vadný nebo chybí nebo neodpovídá požadavkům
0,3 na 100 prohlídek
Nesvítí některá směrová svítilna. (4.4.1.1.2, 4. svítilny, světlomety, odrazky a elektrické zařízení)
-
Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty
0,3 na 100 prohlídek
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. (8.2.2.2.1.11, 8. obtěžování okolí)
-
Jakýkoli nadměrný únik kapalin, který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu
0,3 na 100 prohlídek
Únik provozních nebo jiných kapalin (které nejsou uvedeny v ostatních jednotlivých závadách), který by mohl poškodit životní prostředí nebo představovat bezpečnostní riziko pro ostatní účastníky silničního provozu. (8.4.1.1.1, 8. obtěžování okolí)
-
Ostřikovače nefungují správně nebo chybí
0,3 na 100 prohlídek
Některý ostřikovač čelního skla nefunguje nebo chybí nebo neostřikuje dostatečně stíranou plochu před řidičem (seřízení). (3.5.1.3, 3. výhledy)
-
Emise překračují určené hodnoty udané výrobcem
0,3 na 100 prohlídek
Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. (8.2.1.2.9, 8. obtěžování okolí)
Závady u pravidelných prohlídek aut BMW 640 v roce 2026, počet na 100 prohlídek.
Časté otázky
Jak BMW 640 dopadá na STK?
Z 328 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 3,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,7 % částečně způsobilých, BMW 640 tedy dopadá lépe než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely BMW
- 3207,0 % · 0,69 %
- X54,9 % · 0,19 %
- 5305,6 % · 0,26 %
- X34,6 % · 0,31 %
- X14,2 % · 0,19 %
- 3305,7 % · 0,42 %
- 3187,5 % · 0,43 %
- 5257,2 % · 0,96 %
- 5206,7 % · 0,34 %
- X63,6 % · 0,06 %
- 3256,7 % · 0,32 %
- 1185,5 % · 0,14 %
- 1165,4 % · 0,97 %
- Z43,8 % · 0,19 %
- I33,1 % · 0,00 %
- 3168,0 % · 1,07 %
- 5403,9 % · 0,00 %
- 1206,8 % · 0,41 %
- 5357,2 % · 0,16 %
- X44,7 % · 0,16 %
- X75,9 % · 0,00 %
- 7304,8 % · 0,37 %
- Z34,5 % · 0,00 %
- 7406,6 % · 0,00 %
- 4205,7 % · 0,00 %
- M32,5 % · 0,00 %
- 3356,2 % · 0,00 %
- 3288,9 % · 0,00 %
- X22,4 % · 0,00 %
- 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
- 7505,4 % · 0,00 %
- 3237,9 % · 0,72 %
- M43,9 % · 0,00 %
- 4303,9 % · 0,00 %
- 6307,6 % · 0,00 %
- 5238,0 % · 0,00 %
- M52,4 % · 0,00 %
- M440I3,4 % · 0,00 %
- 2184,5 % · 0,50 %
- 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
- 4405,2 % · 0,00 %
- 4355,4 % · 0,00 %
- 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
- M340I5,0 % · 0,00 %
- 2203,2 % · 0,00 %
- M24,3 % · 0,00 %
- 5287,3 % · 0,00 %
- 6503,5 % · 0,00 %
- 8402,7 % · 0,00 %
- 6455,2 % · 0,00 %
- M850I3,1 % · 1,04 %
- M550D3,2 % · 0,00 %
- 3404,4 % · 1,11 %
- 7454,5 % · 0,00 %
- IX2,8 % · 0,00 %
- M240I4,2 % · 0,00 %
- 13010,0 % · 1,43 %
- 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
- M63,1 % · 0,00 %
- M550I3,2 % · 0,00 %
- M135I1,6 % · 0,00 %
- 4280,0 % · 0,00 %
- M340D1,7 % · 0,00 %
- 5507,1 % · 0,00 %
- 5450,0 % · 0,00 %
- M235I1,9 % · 0,00 %
- M140I4,0 % · 0,00 %
- 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
- 7357,1 % · 0,00 %
- 1234,9 % · 0,00 %
- 6350,0 % · 0,00 %
- X5 M0,0 % · 0,00 %
- X6 M7,4 % · 0,00 %
- 51811,5 % · 0,00 %
- 72813,6 % · 0,00 %
- 3240,0 % · 7,69 %
- 52412,5 % · 0,00 %