BMW 216 GRAN TOURER

BMW 216 GRAN TOURER se vyrábí od roku 2015. V Česku jich jezdí 183, 30 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 2 p. b. hůř než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 7 let a 149 355 km.

  • 2015–dosud
  • kategorie M1

Výsledky STK

  • Způsobilé 93,8 %
  • Částečně způsobilé 6,3 % stejně stará vozidla 4,3 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,15 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 48 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

  • Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 4,2
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 2,1
  • Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky 2,1
  • Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 2,1

Vážné závady na 100 prohlídek. Všechny závady

Základní informace

Výrobce
BMW
Roky výroby
2015–dosud
V provozu v ČR
183 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 197

Závady v čase

podíl prohlídek

Nejčastější závady

  1. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla4,2
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty2,1
  3. Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky2,1
  4. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty2,1
  5. V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům2,1

Vážné závady na 100 prohlídek v roce 2026. Všechny závady

Srovnání s dalšími modely BMW

ModelČástečně způsobiléProhlídek
BMW 216 GRAN TOURER 6,3 % 48
BMW 320 7,0 % 6 684
BMW X5 4,9 % 5 758
BMW 530 5,6 % 4 648
BMW X3 4,6 % 4 230
BMW X1 4,2 % 3 130

Nejčastější další modely značky na STK v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 48 pravidelných technických prohlídek aut BMW 216 GRAN TOURER v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 6,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 2,0 p. b. hůř než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,15 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.

  • 183 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 30 % dovezených ojetých.
  • Nejčastější vážná závada: Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla (4,2 na 100 prohlídek).

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 48 6,3 % +2,0 0,00 % −0,15 7,0 let 149 355 km
2025 70 1,4 % −2,1 0,00 % −0,10 4,5 let 108 184 km
2024 34 2,9 % −1,3 0,00 % −0,16 6,4 let 151 715 km
2023 14 0,0 % −3,2 0,00 % −0,12 6,1 let 146 572 km
2022 18 0,0 % −2,9 0,00 % −0,09 5,1 let 121 192 km
2021 6 0,0 % −2,9 0,00 % −0,11 4,8 let 127 322 km
2020 6 16,7 % +14,0 0,00 % −0,07 3,3 let 85 905 km
2019 1 0,0 % −3,7 0,00 % −0,06 4,0 let 92 670 km

Podle ročníku

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2025
2021 0,0 % – – – 0,0 % (4 let)

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 2015; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2025
2021 0,0 %

Vozový park v ČR

V provozu
183
z 203 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
20 / 0
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
27,6 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Nejčastější vážné závady

  1. Označení schválení typu, rozměry, index nosnosti nebo kategorie rychlosti pneumatiky není v souladu s požadavky a má vliv na bezpečný provoz vozidla 4,2 na 100 prohlídek
    Typ pneumatiky, namontovaný na vozidle, nesouhlasí s údaji uvedenými v registru silničních vozidel. (5.2.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  2. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 2,1 na 100 prohlídek
    Emisně relevantní závady získané z řídící jednotky. (8.2.2.2.1.11, 8. obtěžování okolí)
  3. Jakékoli závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky 2,1 na 100 prohlídek
    Závažné poškození nebo proříznutí pneumatiky (např. v oblasti patky, boku, ramene, běhounu, obnažení kordu kostry, oddělování protektoru, vytrhávání pryže od běhounu, vyboulení, vznik obvodových trhlin). (5.2.3.5.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)
  4. Opacita u vozidel kategorie M a N přesahuje stanovené hodnoty 2,1 na 100 prohlídek
    U vozidel s OBD sdělovač MI (MIL) se po zapnutí zapalování nerozsvítí nebo po nastartování vozidla indikuje závadu. (8.2.2.2.1.3, 8. obtěžování okolí)
  5. V uchycení systému nezávislého zavěšení kol jsou nadměrné vůle nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné nebo chybí nebo je uchycení systému nezávislého zavěšení kol nespolehlivé nebo neodpovídá požadavkům 2,1 na 100 prohlídek
    V systému zavěšení kol (např. čepy / pouzdra / silentbloky) jsou větší vůle než provozní nebo některé spojovací prvky jsou uvolněné. (5.3.3.1.1, 5. nápravy, kola, pneumatiky a zavěšení náprav)

Závady u pravidelných prohlídek aut BMW 216 GRAN TOURER v roce 2026, počet na 100 prohlídek.

Časté otázky

Jak BMW 216 GRAN TOURER dopadá na STK?

Z 48 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 6,3 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 4,3 % částečně způsobilých, BMW 216 GRAN TOURER tedy dopadá hůř než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely BMW

  • 3207,0 % · 0,69 %
  • X54,9 % · 0,19 %
  • 5305,6 % · 0,26 %
  • X34,6 % · 0,31 %
  • X14,2 % · 0,19 %
  • 3305,7 % · 0,42 %
  • 3187,5 % · 0,43 %
  • 5257,2 % · 0,96 %
  • 5206,7 % · 0,34 %
  • X63,6 % · 0,06 %
  • 3256,7 % · 0,32 %
  • 1185,5 % · 0,14 %
  • 1165,4 % · 0,97 %
  • Z43,8 % · 0,19 %
  • I33,1 % · 0,00 %
  • 3168,0 % · 1,07 %
  • 5403,9 % · 0,00 %
  • 1206,8 % · 0,41 %
  • 5357,2 % · 0,16 %
  • X44,7 % · 0,16 %
  • X75,9 % · 0,00 %
  • 7304,8 % · 0,37 %
  • Z34,5 % · 0,00 %
  • 7406,6 % · 0,00 %
  • 4205,7 % · 0,00 %
  • M32,5 % · 0,00 %
  • 3356,2 % · 0,00 %
  • 3288,9 % · 0,00 %
  • X22,4 % · 0,00 %
  • 6403,4 % · 0,00 %
  • 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
  • 7505,4 % · 0,00 %
  • 3237,9 % · 0,72 %
  • M43,9 % · 0,00 %
  • 4303,9 % · 0,00 %
  • 6307,6 % · 0,00 %
  • 5238,0 % · 0,00 %
  • M52,4 % · 0,00 %
  • M440I3,4 % · 0,00 %
  • 2184,5 % · 0,50 %
  • 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
  • 4405,2 % · 0,00 %
  • 4355,4 % · 0,00 %
  • 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
  • M340I5,0 % · 0,00 %
  • 2203,2 % · 0,00 %
  • M24,3 % · 0,00 %
  • 5287,3 % · 0,00 %
  • 6503,5 % · 0,00 %
  • 8402,7 % · 0,00 %
  • 6455,2 % · 0,00 %
  • M850I3,1 % · 1,04 %
  • M550D3,2 % · 0,00 %
  • 3404,4 % · 1,11 %
  • 7454,5 % · 0,00 %
  • IX2,8 % · 0,00 %
  • M240I4,2 % · 0,00 %
  • 13010,0 % · 1,43 %
  • 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
  • M63,1 % · 0,00 %
  • M550I3,2 % · 0,00 %
  • M135I1,6 % · 0,00 %
  • 4280,0 % · 0,00 %
  • M340D1,7 % · 0,00 %
  • 5507,1 % · 0,00 %
  • 5450,0 % · 0,00 %
  • M235I1,9 % · 0,00 %
  • M140I4,0 % · 0,00 %
  • 7357,1 % · 0,00 %
  • 1234,9 % · 0,00 %
  • 6350,0 % · 0,00 %
  • X5 M0,0 % · 0,00 %
  • X6 M7,4 % · 0,00 %
  • 51811,5 % · 0,00 %
  • 72813,6 % · 0,00 %
  • 3240,0 % · 7,69 %
  • 52412,5 % · 0,00 %