BMW X6 M
Sedan BMW X6 M se vyrábí od roku 2009. V Česku jich jezdí 135, 30 % z nich jsou dovezené ojeté.
- 2009–dosud
- kategorie M1
- Sedan
- 5 míst
Výsledky STK
- Způsobilé 92,6 %
- Částečně způsobilé 7,4 % stejně stará vozidla 5,6 %
- Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,28 %
Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.
Z 27 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).
Časté závady
Závady zatím nejsou k dispozici.
Základní informace
- Výrobce
- BMW
- Roky výroby
- 2009–dosud
- Palivo
- benzín
- Výkon
- 423 kW
- Počet míst
- 4–5
- V provozu v ČR
- 135 vozů
Počet prohlídek podle let
Celkem 250Závady v čase
podíl prohlídekNájezd podle stáří
Průměr: 137 321 kmNáklady na palivo
Výchozí nájezd je průměr vozů BMW X6 M (stav tachometru dělený stářím), spotřeba průměr kombinovaných spotřeb motorizací z registru. Cena paliva: průměr za týden 2026/44, Český statistický úřad (CC BY 4.0). Skutečná spotřeba bývá vyšší.
Srovnání s podobnými vozy
| Model | Částečně způsobilé | Prohlídek |
|---|---|---|
| BMW X6 M | – | 27 |
| VOLKSWAGEN MULTIVAN | 5,8 % | 6 796 |
| BMW X5 | 4,9 % | 5 758 |
| VOLKSWAGEN TOUAREG | 4,6 % | 4 123 |
| MERCEDES-BENZ VITO | 7,3 % | 3 072 |
| JEEP GRAND CHEROKEE | 7,1 % | 2 868 |
Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.
Rychlé odkazy
Z 27 pravidelných technických prohlídek aut BMW X6 M v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka) a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit). Prohlídek je málo na srovnání s průměrem. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.
- 135 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 30 % dovezených ojetých.
Po letech
| Rok prohlídky | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Průměrné stáří | Průměrný nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 27 | 7,4 % | +1,8 | 0,00 % | −0,28 | 10,2 let | 137 321 km |
| 2025 | 50 | 6,0 % | +0,1 | 0,00 % | −0,29 | 9,5 let | 129 792 km |
| 2024 | 50 | 10,0 % | +5,0 | 0,00 % | −0,25 | 7,9 let | 117 043 km |
| 2023 | 37 | 0,0 % | −4,1 | 0,00 % | −0,23 | 7,7 let | 115 185 km |
| 2022 | 31 | 0,0 % | −3,5 | 0,00 % | −0,16 | 5,9 let | 90 639 km |
| 2021 | 21 | 4,8 % | +0,9 | 0,00 % | −0,26 | 6,8 let | 128 037 km |
| 2020 | 13 | 0,0 % | −3,8 | 0,00 % | −0,18 | 5,4 let | 103 857 km |
| 2019 | 5 | 20,0 % | +16,0 | 0,00 % | −0,11 | 5,0 let | 98 713 km |
| 2018 | 7 | 14,3 % | +9,8 | 0,00 % | −0,36 | 7,0 let | 141 087 km |
| 2017 | 2 | 0,0 % | −3,8 | 0,00 % | −0,24 | 5,0 let | 115 434 km |
| 2016 | 4 | 0,0 % | −3,6 | 0,00 % | −0,31 | 5,0 let | 114 099 km |
| 2014 | 3 | 0,0 % | −2,2 | 0,00 % | −0,39 | 3,3 let | 85 735 km |
Vozový park v ČR
Registrace v ČR podle roku
Ročníky: kolik jich jezdí
Paliva vozů v provozu podle roku výroby
Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.
Technické údaje BMW X6 M
| Údaj | Typicky | Rozpětí (90 % vozů) |
|---|---|---|
| Délka | 4 909 mm | 4 876–4 923 |
| Šířka | 1 989 mm | 1 983–1 989 |
| Výška | 1 689 mm | 1 684–1 689 |
| Rozvor | 2 933 mm | 1 666–2 933 |
| Míst k sezení | 5 | 4–5 |
| Provozní hmotnost | 2 340 kg | 2 340–2 380 |
| Největší přípustná hmotnost | 2 950 kg | 2 905–2 951 |
| Brzděný přívěs | 2 950 kg | 2 950–3 000 |
| Nejvyšší rychlost | 250 km/h | 250–280 |
| Spotřeba kombinovaná | 11,1 l/100 km | 11,1–13,9 |
| CO₂ kombinovaně | 258 g/km | 258–325 |
| Hluk za jízdy | 72,0 dB(A) | 72,0–73,0 |
Karoserie
- AA SEDAN 73 %
- AC KOMBI 16 %
- KOMBI 10 %
Pohon
- 4×4 99 %
- jedna náprava 0,8 %
Emisní norma
- EURO 6 74 %
- EURO 5 26 %
Pneumatiky
- 285/40 R20 69 %
- 275/40 R20 26 %
- 295/35 R21 4,4 %
Tažné zařízení v TP
- ne 63 %
- ano 37 %
Barva
- ČERNÁ 32 %
- MODRÁ 19 %
- ŠEDÁ 17 %
- BÍLÁ 11 %
- ČERVENÁ-METAL 5,2 %
- ŠEDÁ-METAL 3,7 %
- MODRÁ-METAL 3,0 %
- ČERNÁ-METAL 3,0 %
Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.
Motorizace
Motorizace podle registru vozidel (nejméně 50 vozů v provozu) a výsledky pravidelných technických prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). „Proti stejně starým“: rozdíl v procentních bodech oproti průměru všech osobních aut stejného stáří; záporná hodnota znamená lepší výsledek.
| Motor | Generace | Výkon | Objem | Palivo | V provozu | Prohlídek | Částečně způsobilé | Proti stejně starým | Nezpůsobilé | Proti stejně starým | Nájezd |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| S63B44B | – | 423 kW (575 k) | 4 395 cm³ | benzín | 92 | 28 | – | – | – | – | 123 208 km |
Technické údaje motorizací
| Motor | Výkon | Spotřeba | CO₂ | Max. rychlost | Hmotnost | Brzděný přívěs | Emise | Pohon 4×4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| S63B44B | 423 kW | 11,1 l | 258 g/km | 250 km/h | 2 340 kg | 2 950 kg | EURO 6 | 99 % |
Nejčastější hodnoty zapsané v registru vozidel u vozů dané motorizace; spotřeba kombinovaná v l/100 km. Hodnoty se v rámci motorizace liší podle karoserie, kol a výbavy.
Časté otázky
Jak BMW X6 M dopadá na STK?
Z 27 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 7,4 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 5,6 % částečně způsobilých, BMW X6 M tedy dopadá hůř než průměr.
Jak prověřit konkrétní vůz?
Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.
Další modely BMW
- 3207,0 % · 0,69 %
- X54,9 % · 0,19 %
- 5305,6 % · 0,26 %
- X34,6 % · 0,31 %
- X14,2 % · 0,19 %
- 3305,7 % · 0,42 %
- 3187,5 % · 0,43 %
- 5257,2 % · 0,96 %
- 5206,7 % · 0,34 %
- X63,6 % · 0,06 %
- 3256,7 % · 0,32 %
- 1185,5 % · 0,14 %
- 1165,4 % · 0,97 %
- Z43,8 % · 0,19 %
- I33,1 % · 0,00 %
- 3168,0 % · 1,07 %
- 5403,9 % · 0,00 %
- 1206,8 % · 0,41 %
- 5357,2 % · 0,16 %
- X44,7 % · 0,16 %
- X75,9 % · 0,00 %
- 7304,8 % · 0,37 %
- Z34,5 % · 0,00 %
- 7406,6 % · 0,00 %
- 4205,7 % · 0,00 %
- M32,5 % · 0,00 %
- 3356,2 % · 0,00 %
- 3288,9 % · 0,00 %
- X22,4 % · 0,00 %
- 6403,4 % · 0,00 %
- 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
- 7505,4 % · 0,00 %
- 3237,9 % · 0,72 %
- M43,9 % · 0,00 %
- 4303,9 % · 0,00 %
- 6307,6 % · 0,00 %
- 5238,0 % · 0,00 %
- M52,4 % · 0,00 %
- M440I3,4 % · 0,00 %
- 2184,5 % · 0,50 %
- 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
- 4405,2 % · 0,00 %
- 4355,4 % · 0,00 %
- 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
- M340I5,0 % · 0,00 %
- 2203,2 % · 0,00 %
- M24,3 % · 0,00 %
- 5287,3 % · 0,00 %
- 6503,5 % · 0,00 %
- 8402,7 % · 0,00 %
- 6455,2 % · 0,00 %
- M850I3,1 % · 1,04 %
- M550D3,2 % · 0,00 %
- 3404,4 % · 1,11 %
- 7454,5 % · 0,00 %
- IX2,8 % · 0,00 %
- M240I4,2 % · 0,00 %
- 13010,0 % · 1,43 %
- 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
- M63,1 % · 0,00 %
- M550I3,2 % · 0,00 %
- M135I1,6 % · 0,00 %
- 4280,0 % · 0,00 %
- M340D1,7 % · 0,00 %
- 5507,1 % · 0,00 %
- 5450,0 % · 0,00 %
- M235I1,9 % · 0,00 %
- M140I4,0 % · 0,00 %
- 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
- 7357,1 % · 0,00 %
- 1234,9 % · 0,00 %
- 6350,0 % · 0,00 %
- X5 M0,0 % · 0,00 %
- 51811,5 % · 0,00 %
- 72813,6 % · 0,00 %
- 3240,0 % · 7,69 %
- 52412,5 % · 0,00 %