BMW 840

Kupé BMW 840 se vyrábí od roku 1993. V Česku jich jezdí 348, 47 % z nich jsou dovezené ojeté. Na STK v roce 2026 (do 11. 10.) dopadá o 0,6 p. b. lépe než stejně stará vozidla, průměrný vůz má 5,3 roku a 88 688 km.

  • 1993–dosud
  • kategorie M1
  • Kupé
  • 4 místa

Výsledky STK

  • Způsobilé 97,3 %
  • Částečně způsobilé 2,7 % stejně stará vozidla 3,3 %
  • Nezpůsobilé 0,00 % stejně stará vozidla 0,11 %

Částečně způsobilé mají vážnou závadu: vůz smí jezdit 30 dní a do té doby se musí po opravě vrátit na opakovanou prohlídku. Nezpůsobilé mají nebezpečnou závadu a nesmí jezdit vůbec.

Z 110 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.).

Časté závady

Závady zatím nejsou k dispozici.

Základní informace

Výrobce
BMW
Roky výroby
1993–dosud
Počet míst
4–5
V provozu v ČR
348 vozů

Počet prohlídek podle let

Celkem 436

Závady v čase

podíl prohlídek

Srovnání s podobnými vozy

ModelČástečně způsobiléProhlídek
BMW 840 2,7 % 110
ŠKODA KODIAQ 2,4 % 17 036
VOLKSWAGEN TIGUAN 4,3 % 16 984
VOLKSWAGEN TRANSPORTER 7,7 % 9 584
VOLKSWAGEN SHARAN 8,6 % 10 620
AUDI A6 5,4 % 9 106

Podobná délka a hmotnost podle registru, podíl částečně způsobilých v roce 2026 (do 11. 10.). Zeleně lépe než stejně stará vozidla.

Rychlé odkazy

Z 110 pravidelných technických prohlídek aut BMW 840 v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada, opakovaná prohlídka), o 0,6 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel a 0,00 % jako nezpůsobilé (nebezpečná závada, nesmí jezdit), o 0,11 p. b. lépe než průměr stejně starých vozidel. Celá značka BMW: 5,5 % a 0,34 %.

  • 348 vozů v provozu (registr k 1. 10. 2026), z toho 47 % dovezených ojetých.

Po letech

Rok prohlídkyProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým Průměrné stáříPrůměrný nájezd
2026 110 2,7 % −0,6 0,00 % −0,11 5,3 let 88 688 km
2025 105 4,8 % +0,8 0,00 % −0,23 7,1 let 97 069 km
2024 64 4,7 % +1,5 0,00 % −0,10 4,1 let 79 694 km
2023 46 4,3 % +0,7 0,00 % −0,36 9,2 let 92 771 km
2022 17 0,0 % −6,0 0,00 % −1,04 18,2 let 132 062 km
2021 8 0,0 % −7,4 0,00 % −1,58 25,3 let 190 318 km
2020 5 0,0 % −9,0 0,00 % −1,40 23,4 let 183 044 km
2019 10 0,0 % −10,1 0,00 % −1,27 23,0 let 198 682 km
2018 5 0,0 % −9,5 0,00 % −2,03 21,6 let 135 167 km
2017 7 0,0 % −9,9 0,00 % −2,25 21,4 let 191 311 km
2016 6 0,0 % −10,0 0,00 % −2,33 18,2 let 181 460 km
2015 10 10,0 % +0,4 0,00 % −2,97 18,8 let 214 876 km
2014 3 0,0 % −8,3 0,00 % −3,00 15,3 let 108 288 km
2013 9 0,0 % −8,7 0,00 % −3,50 16,7 let 210 698 km
2012 8 12,5 % +3,4 0,00 % −4,44 16,1 let 160 472 km
2011 8 0,0 % −8,4 12,50 % +6,67 15,6 let 216 631 km
2010 4 0,0 % −7,5 0,00 % −5,37 13,0 let 144 906 km
2009 11 0,0 % −8,1 0,00 % −5,74 14,0 let 207 008 km

Podle ročníku

Podíl částečně způsobilých aut BMW 840 podle roku první registrace, při prohlídce ve stejném stáří. Klesající čára znamená, že novější ročníky dopadají lépe.

Ročník ve 4 letechve 6 letechve 8 letechve 10 letech STK 2026
2022 4,5 % – – – 4,5 % (4 let)
2021 2,2 % – – – –
2020 4,2 % 0,0 % – – 0,0 % (6 let)
2019 – 6,7 % – – –

Podíl částečně způsobilých podle roku první registrace: ve sloupci je vždy stejné stáří, takže ročníky jde porovnat mezi sebou; čím tmavší, tím víc. Pomlčka: méně než 30 prohlídek, nebo ročník toho stáří ještě nedosáhl. Ročníky od 1993; starší (historický vůz stejného jména, chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty.

Podrobně: všechny ročníky a roky prohlídek

Řádek je rok první registrace, sloupec rok prohlídky. Nezpůsobilé a počet prohlídek po najetí myší.

Ročník STK 2026STK 2025STK 2024
2022 4,5 %
2021 2,2 %
2020 0,0 % 4,2 %
2019 6,7 %

Vozový park v ČR

V provozu
348
z 414 registrovaných celkem
Zaniklo
0
0 % všech
Vyvezeno / vyřazeno
63 / 3
vývoz do ciziny / dočasně mimo provoz
Dovezené ojeté
49 %
první registrace v cizině

Registrace v ČR podle roku

Ročníky: kolik jich jezdí

Paliva vozů v provozu podle roku výroby

Z výpisu Registru silničních vozidel k 1. 10. 2026. Grafy začínají rokem 1993; 1 starších vozů (historické vozy stejného jména nebo chybně zapsaný rok) nejsou zahrnuty. Registr uvádí současný stav vozu, nikoli datum zániku či vývozu; vývoj počtu vozů v provozu se doplňuje s každým měsíčním výpisem.

Technické údaje BMW 840

ÚdajTypickyRozpětí (90 % vozů)
Délka 4 780 mm 4 695–4 780
Šířka 1 855 mm –
Výška 1 340 mm –
Rozvor 2 684 mm –
Míst k sezení 4 4–5
Provozní hmotnost 1 830 kg 1 830–1 905
Největší přípustná hmotnost 2 230 kg 2 180–2 240
Brzděný přívěs 1 600 kg 1 200–1 675
Nejvyšší rychlost 250 km/h 240–256
Spotřeba kombinovaná 9,9 l/100 km 9,9–13,7
CO₂ kombinovaně 317 g/km 317–329
Hluk za jízdy 76,0 dB(A) 72,0–76,0

Karoserie

  • AD KUPÉ 64 %
  • AA SEDAN 21 %
  • KUPÉ 7,1 %
  • SAMONOSNÁ KUPÉ 2 DV. 7,1 %

Pohon

  • jedna náprava 100 %

Emisní norma

  • EURO 2 63 %
  • EURO 1 25 %
  • EURO 3 13 %

Pneumatiky

  • 235/50 R16 87 %
  • 235/45 R17 13 %

Tažné zařízení v TP

  • ne 94 %
  • ano 5,9 %

Barva

  • MODRÁ 24 %
  • ŠEDÁ 18 %
  • BÍLÁ 12 %
  • MODRÁ-METAL 12 %
  • ČERNÁ-METAL 12 %
  • ZELENÁ 5,9 %
  • MODROZEL-METAL 5,9 %
  • ČERVENÁ-METAL 5,9 %

Technické údaje provozovaných vozů podle registru vozidel. „Typicky“ = nejčastější zapsaná hodnota; rozpětí = 5. až 95. percentil, tedy 90 % vozů napříč motorizacemi a provedeními. U výčtových údajů podíl vozů.

Provedení podle začátku VIN

Prvních 8 znaků VIN určuje výrobce, model, karoserii a motor podle kódování výrobce. Vozy BMW 840 podle začátku VIN (aspoň 20 vozů), s motorem a ročníky, jak je zapsaly stanice, a výsledky pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.). Začátky s dostatkem vozů mají vlastní stránku se statistikami.

Začátek VINMotorRočníkyVozůProhlídek Částečně způsobilé Proti stejně starým Nezpůsobilé Proti stejně starým
WBAEF610 408S1 44 %, 408 S1 33 %, 408 S1 KAT 26 %, 408 S1 KAT 7 % 1993–2007 27 4 0,0 % −6,9 0,00 % −1,02

Časté otázky

Jak BMW 840 dopadá na STK?

Z 110 pravidelných prohlídek v roce 2026 (do 11. 10.) skončilo 2,7 % jako částečně způsobilé (vážná závada) a 0 % jako nezpůsobilé. Stejně stará vozidla mají průměrně 3,3 % částečně způsobilých, BMW 840 tedy dopadá lépe než průměr.

Jak prověřit konkrétní vůz?

Podle VIN na stránce Prověření vozu podle VIN: historie technických prohlídek, stav tachometru a jeho nesrovnalosti, údaje z registru a vlastníci.

Další modely BMW

  • 3207,0 % · 0,69 %
  • X54,9 % · 0,19 %
  • 5305,6 % · 0,26 %
  • X34,6 % · 0,31 %
  • X14,2 % · 0,19 %
  • 3305,7 % · 0,42 %
  • 3187,5 % · 0,43 %
  • 5257,2 % · 0,96 %
  • 5206,7 % · 0,34 %
  • X63,6 % · 0,06 %
  • 3256,7 % · 0,32 %
  • 1185,5 % · 0,14 %
  • 1165,4 % · 0,97 %
  • Z43,8 % · 0,19 %
  • I33,1 % · 0,00 %
  • 3168,0 % · 1,07 %
  • 5403,9 % · 0,00 %
  • 1206,8 % · 0,41 %
  • 5357,2 % · 0,16 %
  • X44,7 % · 0,16 %
  • X75,9 % · 0,00 %
  • 7304,8 % · 0,37 %
  • Z34,5 % · 0,00 %
  • 7406,6 % · 0,00 %
  • 4205,7 % · 0,00 %
  • M32,5 % · 0,00 %
  • 3356,2 % · 0,00 %
  • 3288,9 % · 0,00 %
  • X22,4 % · 0,00 %
  • 6403,4 % · 0,00 %
  • 218 ACTIVE TOURER3,2 % · 0,00 %
  • 7505,4 % · 0,00 %
  • 3237,9 % · 0,72 %
  • M43,9 % · 0,00 %
  • 4303,9 % · 0,00 %
  • 6307,6 % · 0,00 %
  • 5238,0 % · 0,00 %
  • M52,4 % · 0,00 %
  • M440I3,4 % · 0,00 %
  • 2184,5 % · 0,50 %
  • 530 GRAN TURISMO6,1 % · 0,51 %
  • 4405,2 % · 0,00 %
  • 4355,4 % · 0,00 %
  • 218 GRAN TOURER4,4 % · 0,00 %
  • M340I5,0 % · 0,00 %
  • 2203,2 % · 0,00 %
  • M24,3 % · 0,00 %
  • 5287,3 % · 0,00 %
  • 6503,5 % · 0,00 %
  • 6455,2 % · 0,00 %
  • M850I3,1 % · 1,04 %
  • M550D3,2 % · 0,00 %
  • 3404,4 % · 1,11 %
  • 7454,5 % · 0,00 %
  • IX2,8 % · 0,00 %
  • M240I4,2 % · 0,00 %
  • 13010,0 % · 1,43 %
  • 535 GRAN TURISMO6,2 % · 1,54 %
  • M63,1 % · 0,00 %
  • M550I3,2 % · 0,00 %
  • M135I1,6 % · 0,00 %
  • 4280,0 % · 0,00 %
  • M340D1,7 % · 0,00 %
  • 5507,1 % · 0,00 %
  • 5450,0 % · 0,00 %
  • M235I1,9 % · 0,00 %
  • M140I4,0 % · 0,00 %
  • 216 GRAN TOURER6,3 % · 0,00 %
  • 7357,1 % · 0,00 %
  • 1234,9 % · 0,00 %
  • 6350,0 % · 0,00 %
  • X5 M0,0 % · 0,00 %
  • X6 M7,4 % · 0,00 %
  • 51811,5 % · 0,00 %
  • 72813,6 % · 0,00 %
  • 3240,0 % · 7,69 %
  • 52412,5 % · 0,00 %